27 Temmuz Kova’da Ay Tutulması- Ayılana Gazoz

27 Temmuz günü saat 22.20 civarlarında Güneş Aslan, Ay Kova‘da karşı karşıya gelecek ve Dolunay gerçekleşecek. Bu aynı zamanda bir Ay tutulması; 1 saat 23 dakika sürecek bu tutulma hem yüzyılın en uzun süren Ay tutulması olacak, hem Güneş’in Ay’a verdiği ışık Dünya tarafından kırıldığı için Ay kırmızı gözükecek. Gökyüzünde ateş elementi ve sabit niteliği oldukça fazla. Bir yandan da Uranüs tutulmaya kare yapıyor, Mars zaten tutulmanın dibinde ve retro durumda. (Mars retrosu yazısı) Neyse ki Satürn Uranüs üçgeni olayları bir nebze yavaşlatıyor! Değişken niteliği de 13 Temmuz’da gerçekleşen Güneş tutulmasındaki gibi az. Merkür ise retro hareketine başlamış durumda! (Merkür retrosu yazısı)

Bunlar demek oluyor ki; kibir, ego ve buyurganlık hat safhada; esneklik, tolerans ve fedakarlık ise oldukça az miktarda olacak. Bu tutulma gergin etkileri devreye sokuyor. Yengeç’teki tutulma suların, sellerin artmasına sebep oldu. Kova’daki tutulma ise özellikle denizde olabilecek fırtınalara işaret ediyor. Zihinsel olarak acı veren olaylar, bastırılmış öfkeler, duygusal problemler ve ani çıkışlar görülebilir. Öfke, cinsel taciz ve saldırganlık haberleri artabilir. Herkes kendini yalnız ya da fazla sorumluluk sahibi hissetmeye yatkın olacak. Bu dönem özellikle özsaygıyı yitirmemekte fayda var! 

Kova burcundaki bu tutulma yeryüzüne diyor ki; “Yalnız değilsin. Hiçbir şeyi tek başına yapmak zorunda değilsin. Yardım istemekten, başkalarına açılmaktan, senin gibi düşünen ve seninle aynı amaçta olan insanlarla bir araya gelmekten kaçınma. Ara sıra kaybolduğunu, hayallerini gerçekleştiremeyeceğini düşünsen de gözün hep hedefinde olsun. Umut etmekten vazgeçme ve her ne istiyorsan onu coşkuyla istemeye devam et.”

Ajandalarınızı, günlüklerinizi karıştırın! 7 Ağustos 2017 ve 15 Şubat 2018 tarihlerine bir göz atın. Hayatınızda tekrarlayan temaları, o günden bu yana hayatınızın en çok hangi alanlarında bitişler ve başlangıçlar oluyor ya da nelerle uğraşıyorsunuz bunu fark edin. Hala devam eden ama sonuçlanmayan, ya da değiştirmeniz gereken bir şeyler varsa bunu değiştirin. Değiştirin ki 21 Ocak 2019’da gerçekleşecek tutulmayla beraber bu konular istediğiniz gibi sonuçlansın ve bitsin. Yani bu tutulmaya köprüden önceki son çıkış denilebilir! (2018 burç yorumları)

Burçlara gelinecek olursa…

Koç: Sevgili Koçlar, uzun zamandır gruplar içinde ne kadar özverili çalıştığınızı gördünüz. Yaratıcılığınızı ortaya koyuyorsunuz. Siz zaten doğuştan bir lidersiniz ve bu tutulmayla beraber güçlü bir role adım atacaksınız. Mesela sosyal medya ya da teknolojiyle ilgili büyük bir projeye adım atabilirsiniz. Bir yandan da arkadaş çevreniz, arkadaşlarınız ya da ait olduğunuz gruplarla aranıza biraz mesafe koymayı hatta ipleri toptan koparmayı düşünebilirsiniz. Hem Merkür, hem Mars gerilerken öfkeyle kalkanın zararla oturacağını unutmayın.!

Boğa: Sevgili Boğalar, kariyerinizle ilgili bitişler ve başlangıçlar dönemindesiniz. Artık bir şeyler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Mesleğiniz adına son derece üretken olmaya karar vereceksiniz. Sıkıntılarınız sizi yıldırmasın, aksine sizi motive etsin. Işler sandığınızdan daha farklı bir yol alabilir ama buna çok şaşırmayacaksınız. Hem böylece şimdiden siz de nasıl yol alacağınıza karar verebilirsiniz. Sizler için artık size ve gücünüze yakışan prestijli bir statü yapmanın vakti geldi!

İkizler: Sevgili İkizler, seyahat, yabancılarla çalışma ve uzun mesafe bağlantılarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayacağınız bir tutulma sizleri bekliyor. Eğer bu konularla ilgili bırakmak ve son vermek istediğiniz bir şey varsa bir yıldır neler yaşadığınıza şöyle bir bakın ve tek tek olayları bir araya getirin. Büyük bir iş fırsatı ayağınıza gelecek ve aniden kendinizi uzak yerlere giderken bulacaksınız. Artık enerjinize uymayan ne varsa hayatınızdan çıkarmanın vakti geldi, hatta geçiyor…!

Yengeç: Sevgili Yengeçler, bu tutulma içinizdeki öfke, kırgınlık ya da kıskançlık ne varsa ortaya çıkaracak. Bırakın çıkarsın! Duygusal olarak kendinizi tedirgin hissedebilirsiniz. Olsun, duygularınızı yaşamanız sizi değiştirecektir. Ayrıca eşinizle ortak bir iş kurabilir, bir ev alabilir ya da ailenizden gelen maddi destekle yeni bir hamlede bulunabilirsiniz. Tabii alım satım için Merkür gerilemesinin bitmesini bekleyin. Ama ne olursa olsun yaşamınız kalıcı yönden değişecek. Radikal değişimlere hazır olun!

Aslan: Sevgili Aslanlar, bu tutulmayla kendinizi çok çekici ve güzel bulmaya başlayacaksınız! Partnerinize daha yakın olmak isteyebilirsiniz. Bekarsanız aniden bir ilişkiye başlayabilirsiniz ya da aksine ani biten ilişkiler de olabilir. Kısacası ilişkileriniz bu dönem çok hareketli olacak! Partnerinize yakın olmaya ve onu anlamaya çalışın. Gücünüzü göstermek için inat davranışlar içine girmenize gerek yok. Ayrıca son bir yıldır ne kadar değiştiğinizi biliyorum. Bu değişimde ve gelişimde yanınızda olanların kıymetini bilin ve diğerlerine güle güle deyin!

Başak: Sevgili Başaklar, geniş kapsamlı bir yaşam tarzı değişikliği yapabilir, günlük rutinlerinizi değiştirebilir veya zor bir diyet yapıyorsanız buna bir son verebilirsiniz. Kısacası bu tutulmayla sağlık, beslenme, günlük düzen ve çalışma ortamınızda bazı değişimler olacağı kesin! Radikal kararlar alarak kendinize daha iyi bakıyor olacaksınız. Bir yandan da kendi ruh sağlığınız için size iyi gelmeyen ne varsa (beraber çalıştığınız insanlar ya da alışkanlıklar) bunlarla aranıza mesafe koyacaksınız. Siz ne kadar hizmet etmeyi sevseniz de, öncelikle size hizmet etmeyen şeyleri bu tutulmayla bırakın!

Terazi: Sevgili Teraziler, bu tutulmayla bugüne kadar kadar geri planda tuttuğunuz sanatsal bir yetenek ya da bir aşk ortaya çıkabilir. Aynı zamanda eski kızgınlıklar ve kırgınlıkları yeniden hissedebilirsiniz. Artık tamamen farklı arkadaş çevreniz var ve aşka farklı bir şekilde yaklaşıyorsunuz. Sadece eğlence peşinde koşan ve narsist insanları bırakın. Onlara verecek zamanınız olmamalı! Sizin çok daha büyük idealleriniz var; bunların peşinden koşun! Çocuk bekleyen Terazi kadınları ise bu dönem bu konuda şanslı olacaklar.

Akrep: Bu tutulma eviniz ve ailenizle ilgili bomga gelişmeleri beraberinde getiriyor! Ev hayatınızda değişimler olacak. Mesela gayrimenkul alım satımı olabilir! Ayrıca ailenize bir hamile haberi gelebilir! (Fal gibi oldu!=) Bir senedir halının altına süpürdüğünüz ne varsa artık ortaya çıkıyor. Bu yüzden bir karar vermeye odaklanın. Eğer ben nerede en özgür şekilde hareket edebilir diye kendinize sorarsanız belki doğru kararı verebilirsiniz!

Yay: Kendinize yeniden güvenmek için cesur bir başlangıç yapmaya hazır mısınız? Çenenize vuracak bir Ay tutulması sizleri bekliyor. Orjinal fikirleriniz kesinlikle birilerinin dikkatini çekecek. Eğitim, konuşma, yazma anlamında büyük adımlar atmaya hazır olun. Hala bir blog açmadıysanız ya da istediğiniz fotoğraf kursuna başlamadıysanız bunun araştırmalarına başlayın. Bir yandan da küs olduğunuz kardeşleriniz ya da komşularınız varsa bugüne kadar içinize attıklarınızı iyice bir dışarı göstereceksiniz. Düşünerek tartışın!

Oğlak: Bu tutulmada en çok kendinize güvenmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Parasal kaynaklarınız konusunda beklenmedik bir fırsatla karşılaşabilirsiniz. Siz bu tutulmada yaşamınızı nasıl geçirmek istediğinize odaklanın. Şu an olduğunuz yerde olmak için çok çalıştınız, bunun meyvesini alacak ve bir şekilde mutlu sonuçlar elde edeceksiniz. Şimdiden kutlamalara başlayın! Sadece sırf para harcamak için para harcamamaya dikkat edin. (Hem Merkür’ün de gerilediğini unutmayın lütfen!)

Kova: Sevgili Kovalar, bu tutulma kişisel kimliğinize ve yakın ilişkilerinize radikal bir dönüşüm getiriyor. Önümüzdeki altı ay boyunca bir şeyleri sırf yapmak için yapmak yerine iletişim kurmayı deneyin. İnsanlardan sizin zihinlerinizi okumayı bekleyemezsiniz. Bu yüzden kendinizi ifade etmeniz ve kendinizi kanıtlamanız gerekir. Bu tutulmayla geçmişi bırakmaya başlayın. Bırakın geçmiş, gitsin. Yeni bir dönem için hazırsanız sizi tutan eski şeylere ihtiyacınız yok. Önünüzdeki ne varsa onları gözden geçirin, yeter!

Balık: Sevgili Balıklar, bu tutulmayla beraber romantik bir karşılaşma yaşayabilirsiniz. Eskilerden gelen, ya da platonik bir aşkınız birden karşınıza çıkabilir. Tabii bu illa mükemmel duygular hissettirecek anlamına gelmiyor, içinizdeki öfkeler ortaya tümden çıkacaktır. Eğer sizi sabote eden kötü alışkanlıklarınız varsa bununla yüzleşecek ve cesur bir karar vereceksiniz. Sizi fiziksel olarak rahatsız eden duygusal sorunlarınızı bulursanız sonraki aylarda daha umutlu olacaksınız. Biraz farklı yollara girin ve sizden beklenilmeyeni yapın!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s