8 Saniyede Neler Oluyor?

Merhaba Arkadaşlar, şimdi size beni çok heyecanlandıran ve düşündüren bir konudan bahsetmek istiyorum! Nevşah “Altın Kitabı Sırları” kitabında “readliness potential” diye bir şeyden bahsetmiş. Bu; hareket etmeden önce oluşan bir elektrik aktivitesi. Kornhuber ve Lüder Deecke adında iki nörolog bir insanı makineye bağlıyor ve onun 8 saniye sonra ne yapacağını bilebiliyor. Yani insanın beynine bir yerlerden ne yapacağı mesajı geliyor.

Astronomide ise Güneş ışınları Dünya‘ya 8 dakikada geliyor. Yani Güneş’e bakılınca onun şu anki hali değil, 8 dakika önceki hali gözlemlenebiliyor. Bu diğer gezegenler için de geçerli. Şimdi bu çok ilginç! Neden ilginç? Tabii ki ikisinde de 8 sayısı ortak nokta olduğu için! Ama bir yandan Güneş‘in astrolojide temsil ettiği kavramlar arasında bilinç, ışık, ego ve yaşam amacı var! Tasavvuf astrolojisinde ise Güneş Allah‘ı temsil ediyor. Yani Güneş bir şeylerin bilince ve açığa çıkmasıyla alakalı. Kısacası bir insanın ne yapacağı 8 saniye öncesinden belli ve beyne gelen bir sinyal var. Güneş ise astrolojide bilinçle alakalı ve dünyaya 8 dakikada ışıkları geliyor. Bu demek oluyor ki bir kader var ve her şey bir sistem. Yani astrolojiye göre de zaten hangi gezegenin ne zaman hangi burçta olacağı ve ne açılar yapacağı belli. (Yani 20 yıl sonra bile) Nevşah’ın da hep söylediği gibi bu dünya çoktan oynanmış ve bitmiş bir oyun. İnsanlar ise oynadığı role sadık. Bu bilgilerden sonra “o zaman biri sana bir şey yapınca ona ne yapacağın da mı belli?” gibilerinden bir soru sorulabilir. Fakat üstüne biraz düşünülünce aslında kimsenin birbirinden ayrı olmadığı, herkesin bir olduğu ve aynı bilinçten geldiğini anlayabilirsiniz. Zaten insanların da düştüğü en büyük tuzak bu birbirinden ayrı olduğu illüzyonu olabilir. Bu bilinç yani Güneş ortak bir bilinç. Herkes aynı bilinçten geliyor. Birinin bir kaderi olması, başka birinin de bir kaderi olması onları ayrı insanlar yapmaz. Ortada bir ve aynı kader ve yazılmış bir senaryo var. İnsanlar ise bu senaryo gereği zaten birbirleriyle etkileşim halinde. Bu Güneş’in herkesin haritasında farklı burçlarda olsa bile aynı Güneş olması gibi bir şey.

Yani; Güneş aynı Güneş. Kader aynı kader. Yol aynı yol. Herkes etkileşim içinde ve kimse birbirinden ayrı değil. Umarım benim bunları birleştirip anlatamama nasıl bazı insanların benim hayatımdaki rolleri sebep olduysa, ben de sizin hayatınızda bu anlattıklarımla size bir ışık olurum. Hepimizin birbirimize ışık olması dileğiyle, sevgiler! =)

8 Saniyede Neler Oluyor?” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s