Başak ve Diğer Burçlarla İlişkileri

Başak- Koç İlişkisi: Tatlı olabilecek bir burç uyumuna geldik. Gerçi onlardan aşıktan ziyade arkadaş olur. Ya da beraber iş kurabilirler. Çünkü ikisi de duygusal olarak çok gelgitlidir, hele bir araya geldiler mi o ilişki bir an coşar bir an batar. Birbirlerinin ailesinden ya da akrabalarından da çok hoşlanmayabilirler. O yüzden hoş olmaz. Ama beraber çalışmak, bir iş kurmak için idealdir. Çok da para kazanırlar. Biri başlatır, biri konuşur; cesaret ve aktiflik mükemmel işleri doğurur!

Başak- Boğa İlişkisi: Biri toprak ve sabit, diğeri hava ve değişken. Bu kadar farklı olabilirlerdi… Boğalar az konuşur, az güler ve ciddi burçlardır. İkizler aksine bol konuşur, çok güler ve şakacı insanlardır. O yüzden bu ikili kolay kolay anlaşamayacaktır. İkizlerin tavrı boğaya çok çocuksu gelir, onun şakalarına kaldıramaz. Boğanın yavaşlığı ise İkizleri boğar. Orta noktada buluşmaları zor, tabii yanyana burç oldukları için Merkür ya da Venüs’leri bakımından bir noktada ortada buluşabilirler. O zaman gayet neşeli ve eğlenceli bir ilişkiye sahip olabilirler. Eğer böyle bir ilişkiniz varsa kendinize ortak hobiler edinin anacığım, benden söylemesi!

Başak- İkizler: Çok kolay olmayacak bir ilişkidir bu, böyle bir şeyler olmaz… Aslında ilk başta birbirlerine çekici gelebilirler, ama harekete geçmeleri, böyle birbirlerinden çok hoşlanmaları pek mümkün olmaz. Eğer bir şekilde beraber olurlarsa da, ikisi de mantığı sayesinde ilişkilerini sürdürebilir. İkisi de son derece işine gücüne bakan, duygulardan uzak, biraz da komik bir ilişki yaşayabilirler. Ama onların ben aşktan ziyade arkadaş olmalarını öneririm. Ya da anne/baba- kız… Böyle birbirlerine karşı daha verimli olurlar.

Başak- Yengeç İlişkisi: Bu burçlar iyi anlaşır. Dikkat ederseniz bu burçlar hep birbirlerinin etrafındadır. İkisinin bolca ortak özellikleri vardır. Mesela yemek! Aralarındaki açı iyi arkadaş olmalarını sağlıyor. Bu iki burç birbirini anlar ve hedeflerini desteklerler. İyi bir çift olurlar. Yengeçlerin anaç ve sakin olması, başakların da mantıklı ve alçakgönüllü olması anlaşmalarını kolaylaştırır. Bazen başakların sertliğinden yengeç rahatsız olabilir. Çünkü yengeç duygusaldır ve anlaşılmak ister. Bu yüzden başaklar bu konuda dikkatli olmalı. Yengeçler de başakların mantığını ve düzenini öğrenirse ilişki daha sağlıklı yürür. Birbirinize karşı çok sert olmayın ve kuralları biraz esnetin. Bu ikili çok göz önünde ve konuşulan bir çift olur. Beraberseniz ortak bir instagram hesabı açıp popüler olmayı düşünebilirsiniz…

Başak- Aslan İlişkisi: Bu ikili bol bol bir arada olan bir çift. Yan yana burçlardır ve bu yüzden ortak gezegenleri vardır. Aslında karakter olarak farklılardır. Biri show insanıdır ve gösteri peşindedir, diğeri daha arka planda kalmayı seven ve alçakgönüllüdür. Ama ikisi çok iyidir, iyi insanlardır. Birbirlerinden öğrenecekleri vardır ve beraberken çok cömert olabilirler. Aslanın yüce bir gönlü vardır, Başak ise başkası için yaşar. Bu yüzden zaman geçtikçe bu ikili beraber bir melek haline gelebilir. Tabii aslan başakın sürekli bir şeylerden şikayet etmesinden, başak ise aslanın keyfine düşkünlüğünden hoşlanmayabilir. Bu gibi karakter anlaşmazlıkları olabilir. Ama beraber sosyalleşir ve arkadaşlarınızla olursanız bu ilişkinizi canlandıracaktır. Ayrıca birlikte sosyal işler yaparsanız, birilerine yardım ederseniz bu da sıcaklığınızı arttırır.

Başak- Başak İlişkisi: Bu ikili aşkta çok iyi değildir. Başaklar duygudan uzak, huzursuz ve eleştirel olduğu için iki başak bir araya gelirse çok duygudan uzak olabilir. İki eleştirel insan bir aşk ilişkisi yaşamakta zorlanırlar. Fazla akılcı ögeler vardır. Tabii ikiniz de komiksinizdir ama birbirinizi eleştirirsiniz. İlk başta eğlenceli hale gelebilir, gülersiniz ama sonu zor olur. Ama imkansız mı? Hayır değil. Çok iyi oldukları için bir araya geldiler mi çok yardımsever bir çift olurlar. Mesela evcil hayvan beslerler, çok temiz bir evleri olur ve toplum tarafında çok sevilirler. Duygudan biraz uzak olsalar da birbirinize güvenirseniz bu ilişki iyi olacaktır.

Başak- Terazi İlişkisi: Bu ikilinin uyumu çok iyi değildir… Biri çok akılcı ve çalışkan bir insan (başak) diğeri daha tembel ve sosyalliğe düşkün bir tip… İkisinin hiç ortak özelliği yok bu yüzden arkadaş olarak bile anlaşamazlar. Başak mantıklıdır ve Terazi’nin havai olmasından hoşlanmaz, Teraziler de Başakların sinsi ve hoşnutsuz olmasından hoşlanmaz. Eğer Başaklar sosyalleşir, Teraziler de biraz akılcı olursa o zaman orta yolu bulabilirler.

Başak- Akrep İlişkisi: Hımm… Çekici ve duyduğum bir ilişki! Akrepler Başaklardan çok hoşlanabilir ve onlara hayran olabilirler. Başaklar da onların yoğun ilgisinden hoşlanır ve “istemem yan cebime” koy tavrına girebilirler. Birincisi ikisi de inanılmaz gözlem yapmayı seven burçlardır. Akrep eşittir şüphe ve sorgudur. Başak da gözlemleyen ve analiz eden bir burçtur. Bu yüzden iyi bir ikili olacaklardır. İyi iş arkadaşı olabilirler. Akrepler kıskanç oldukları için, Başak burcunun güven veren hallerinden hoşlanacaklardır. Bu akreplerin başaklarından hoşlanması için artı bir puandır, bu yüzden bir gün ayrılsalar bile akrepler onlara hep saygı duyacaktır. Başaklar da akreplerin kıskançlıklarını bazen çok anlamazlar, sonuçta başaklar akılcı burçlardır. Ama bir şekilde orta noktayı bulurlar. Birbirilerini anlar ve desteklerler. Akrepin duygusallığı Başak’ın kendini göstermesini sağlayacaktır. Başakların sakinlikleri, akreplerin krizli halini yumuşatır.

Başak- Yay İlişkisi: Oooo geldik zor bir ikiliye… Valla bu ikilinin bir arada durabilmesi oldukça zordur! Hiç birbirlerine göre değillerdir. Tabii olanlar var mıdır? Neden olmasın? Ama kabul etmeliler ki, yaşam amaçları ve olaylara bakış açılar farklıdır. Birbirlerinden tabii ki öğrenecekleri vardır, ama bir arada sabit bir şekilde durabilirlerse… 🙂 Yay Başak’a göre çok rahattır, Başak Yay için fazla gergindir… Biri bu dünyaya çalışmaya, diğeri gezmeye gelmiş gibidir. Birbirlerini kolay beğenmezler ve bol bol eleştirebilirler. Ama eğer ikisi de bu ilişkide yararlı olmayı göze alırlar ve yaşamlarını düzenli yaşarlarsa o zaman beraber olabilirler. Ama yine de zor!

Başak- Oğlak İlişkisi: Geldik iyi anlaşabilen bir çifte… Gerçi aşkta çok duyduğum bir ilişki değil. Çünkü ikisi de fazla işkolik olduğu için işten aşka zaman kalmaz. Yani aşk için gerekli olan keyfe, cinselliğe ve duyguya yer vermezler. Bu da bir süre sonra ilişkinin tekdüze ve sıkıcı olmasına sebep olur. Tabii ki iyi anlaşırlar, sonuçta ikisi de toprak elementidir ve yaşama yaklaşma biçimleri benzerdir. İkisi de disiplinlidir ve güvene önem verir. Aradıkları güveni ve sağlamlığa bu ilişkide bulabilirler. Ama aşktan çok arkadaşlık ve iş ortaklığı için daha çok tercih edilir. Özellikle beraber çalışırlarsa çok güçlü bir ikili olup, iyi para kazanırlar. Oğlak yönetir ve iş kovalar, başak görevi adamıdır… Eğer bir aşk ilişki yaşıyorsanız ise birbirinizle bol bol duygularınızı paylaşmalısınız. Korkmadan ve utanmadan….

Başak- Kova İlişkisi: Zor ama heyecanlı olabilecek bir ikili ile karşı karşıyayız. Bu iki birbirinin ilgisini çekebilir. Başak Kova’nın ukala ve zeki tavırlarını beğenecek- Kova ise Başak’ın mantıklı ve huzursuz tavrından hoşlanacaktır. Biliyorum, biraz olumsuz yönlerini vurguladım ama bu özellikleri ortaktır. Ne kadar hava ve toprak farklı olsa da, aslında bu ikilinin birazcık uzaylı gibi gözükmesi, mantıklı olmaları bir arada olmalarını sağlayabilir. Ama birbirlerine güvenmeleri kesinlikle kolay olmayacaktır. Özellikle Başak Kova’ya asla güvenemez, Başak da bilerek onu kıskandırabilir. Yani aralarında bir güç savaşı olur. Bir bulmaca gibi birbirlerini çözmeye çalışır ve oyun oynarlar. İkisi de akılları yarıştırır. Ama kazanmak istiyorlarsa, birbirlerini yönetmeyi bırakmaları gerekir! 🙂

Başak- Balık İlişkisi: Aman Allahım! Birbirinden ne kadar farklı burçlar değil mi? Balık denince akla duygu ve dağınıklık gelir; başak gelince akla mantık ve düzen gelir… İkisi de zıt burçlardır. Gerçi zıt olmaları aralarında hızlı bir çekime sebep olur. Kafalar karışır, bir birliktelik olur. Ama uzun sürmesi zordur. İkisinin kesinlikle birbirinden öğrenecekleri vardır. Birbirlerinden çok farkılardır ama bu “asla olamadıkları ve olamayacakları” kişiye aşık da olabilirler. Ya da bir hayranlık… Ama olmaz işte… Olmadıkça da bir sinir olurlar çünkü olsun isterler. İkisinin ortak noktası bir şekilde evrene hizmet etmek, yardım etmeye gönüllü olmak ve alçakgönüllü olmalarıdır. Bu yüzden bir noktada beraber olabilir, çalışabilir ve üretebilirler. Aynı vizyonu paylaşırlar. Beraber olmaları da zordur, ayrı olmaları da… Yani aşkta değil ama işte iyi bir ikililerdir…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s