Boğa Burcu ve Diğer Burçlarla İlişkileri

Boğa ve Koç: Popüler bir ikiliyle karşı karşıyayız! Etrafımda o kadar çok var ki Koç Boğa ikilisi! İyi midir? Kötü değildir, ama çok da iyi değildir hani… Bir şekilde bir araya gelirler, bir anlaşma, sessizlik ve uyum hakimdir ilişkide. Ama bazen Koç Boğa’ya laf sokar, Boğa Koç’a öfkelenir; böyle ilişkileri dalgalanır gider. Boğanın öfkesinden Koç hoşlanmaz, Koç’un patavatsızlığından Boğa hoşlanmaz. Yine de bir arada dururlar. Önemli olan birbirleriyle bolca duygularını paylaşmak, birbirlerini dinlemek ve mümkün olduğunca bol sosyal aktivitelere katılmak olacaktır ikisi için!

Boğa ve Boğa: Valla açıkçası pek duyduğum bir ikili değil, hatta hiç duymadım. Muhtemelen iki inatçının ve sabit fikirli insanın bir araya gelmesi bir katastrof olur da ondan duymadım. İkisi de çok sorumluluk almaya hazırdır, bir yandan keyiflerine de düşkünlerdir. Herhalde iki boğa bir araya gelse o ilişki bir sofra ilişkisi olur! 🙂 Bütün ilişki yatakta ya da sofrada geçebilir. Mutfakta ya da yatak odasında… 🙂 Bol bol yemek aktiviteleri yaparlar, beraber restoran açarlar. Kıskançlıklarından da birbirlerini pek rahat bırakmazlar. Ama eğer kıskançlığın yerini güven alırsa da sağlam bir ilişki olabilir. Var mıdır boğa boğa olan aranızda?

Boğa ve İkizler: Biri toprak ve sabit, diğeri hava ve değişken. Bu kadar farklı olabilirlerdi… Boğalar az konuşur, az güler ve ciddi burçlardır. İkizler aksine bol konuşur, çok güler ve şakacı insanlardır. O yüzden bu ikili kolay kolay anlaşamayacaktır. İkizlerin tavrı boğaya çok çocuksu gelir, onun şakalarına kaldıramaz. Boğanın yavaşlığı ise İkizleri boğar. Orta noktada buluşmaları zor, tabii yanyana burç oldukları için Merkür ya da Venüs’leri bakımından bir noktada ortada buluşabilirler. O zaman gayet neşeli ve eğlenceli bir ilişkiye sahip olabilirler. Eğer böyle bir ilişkiniz varsa kendinize ortak hobiler edinin anacığım, benden söylemesi! 🙂

Boğa ve Yengeç: Boğalar sadık ve ve tutarlı, Yengeçler duygusal ve fedakar; su toprağı besler ve çok verimli bir ilişki olur. Öyle verimli olur ki, beraber üretirler, çalışırlar ve emek verirler. Yengeçler Boğalardan istikrarı öğrenir ki buna çok ihtiyaçları vardır, Boğalar ise Yengeçlerden duygusallığı öğrenir. İkisi de birbirini daha iyi bir insan yapar. Beraberlerken olmak istedikleri kişiye daha çok yaklaşırlar, çünkü aralarında güvenilir bir ilişki olur. Çok göz önünde olmazlar, daha arka planda kalmayı tercih ederler. Birbirlerini çok eleştirmez ve mükemmeleştirmeye çalışmazlarsa harika. Kısaca iyi, hoş ve olur biri ilişki!

Boğa ve Aslan: Aslında ilk bakışta ve basit bir bilgiyle bu ikili kolay anlaşamaz. Ama bir araya gelirler. Neden mi gelirler? Çünkü ikisi de sabit nitelikte burçlardır. Bu yüzden onları bir arada tutan bir şey vardır. Zaten tanıştıkları zaman mutlaka aralarında bir çekim olur, ne de olsa ikisi de meraklıdır keyfe ve lükse. Önceleri kolay kolay açılamazlar birbirlerine, sıkı sıkıya tutunurlar kendilerine. Duygularını da öyle tutarlar. Ama zamanla ve güvenle açıldıkça açılırlar. O zaman bu ilişki gerçek ve tutkulu bir ilişkiye dönüşür. Uyumla ve ahenkle hareket ederler. Aslan’ın iradeli olması Boğa’ya güven verir, Boğa’nın işbirliğine yatkın olması ise Aslan’ın ilişkiye kolay yönetmesini sağlar. Sonrası zaten iyilik güzellik…

Boğa ve Başak: Ta ta taam! İşte karşınızda ideal bir çift. Yani bir çift ancak bu kadar ideal olabilirdi. Tabii ki elementleri uyumlu olanlar zaten uyumludur, ama bu element bir de toprak olunca çok daha sağlam ve güvenli bir ilişki profili ortaya çıkıyor. Bu da sağlam ve uzun sürecek bir bağa işaret ediyor. Zaten ikisinin de toprak olması ayaklarının yere sağlam bastığını gösteriyor, ilişkilerini istikrarlı ve tutarlı bir şekilde sürdürebileceğini gösteriyor. Başak mantıklı, Boğa güvenilir; Başak metodik, Boğa verimli… İkisi de hayata gerçekçi bakıyor. Bu yüzden fazla duygusal dalgalanmalara kapılmadan ilişkilerini güzelce sürdürebilirler. Ama parasal konularda sorun yaşamamaları için her zaman ortak kaynaklarını akıllıca kullanmalılar. Böyle yaparlarsa hakkaten çok güçlü bir ilişki yaşayacaklardır!

Boğa ve Terazi: Biri Venüs’ün dişil ve sabit burcu, diğeri eril ve öncü burcu. Aynı gezegenin çocukları bunlar, o yüzden anlaşabilirler. Ama yine bir şeyler eksik kalır. Hatta çok eksik… Ya da fazla. Çünkü bu burçlar birbirlerini görmeyen burçlardır. Birinin a dediğine, biri b der. İkisi de Venüs’ün çocukları ve keyiflerine düşkün olsalar da, Terazi’nin fazlaca rahat olması didinen Boğa’nın canını sıkabilir. Bu yüzden bu ilişkilerini yapmacık bir hale getirir. Boğanın da fazla güvenine düşkün olmasına Terazi anlam veremez. Onun gergin ve sürekli güven isteyen pozlarıyla Terazi rahat edemez. Ama ortayı bulurlarsa eğer hayatı çok neşeli bir şekilde yaşarlar. En güzeli de hayatı sorgulamadan yaşamaları olur.

Boğa ve Akrep: zıt burçların birleşimine hayranımdır. Onlar da zıttır ve birbirlerini tamamlarlar. Biri huzurun ve dinginliğin, diğeri krizin ve huzursuzluğun burcudur. Eğer bu ikili bir araya gelirse çok konuşulur ve ilişkilerini hemen evliliğe dönüştürürler. İkisi de kıskançtır ama boğanın güven vermesi Akrep’in çok hoşuna gider. Akreplerin kıskançlığı ise boğanın hoşuna gider. Aralarında değişik ve gizemli bir iletişim vardır. E, iki ketum ve tutucunun burcu da ancak böyle olabilirdi zaten. Aralarına da kimseyi almazlar. Uzunca sürer bu ikilinin aşkı. Eğer bir gün ayrılsalar bile en çok birbirilerini sevmiş olacaklardır. Ne akrep bir boğa kadar ona güven veren birini bulabilir, ne boğa akrep kadar sevgisine tutkuyla karşılık verecek birini…

Boğa ve Yay: Bu ikili pek popüler bir ikili değildir, çünkü ikisinin bir araya gelmesi pek mümkün değildir. Birinin a dediğine, biri b der… İki farklı dünyanın insanlarıdır onlar. Aralarında her zaman bir inatlaşma ve gıcıklık olacaktır. Tek ortak noktaları içlerindeki iyilik meleğidir. Boğa kadar güvence ve konfor meraklısı biri yokken, bir Yay kadar da maceraperest ve spontan biri yoktur. Ama ikisinin de birbirlerine öğretecekleri vardır elbet. Boğa Yay’dan ara sıra düşünmeden hareket etmenin ve insanlara koşulsuz yardım etmenin güzelliğini öğrenir, Yay ise Boğa’dan sabırlı olmanın elbet verimli de olacağını öğrenir.

Boğa ve Oğlak: İyi bir çiftle karşı karşıyayız canlar! İki toprak bir arada, istedikleri “her şey” bu ilişkide mevcut. İkisinin de ayağı yere sağlam basıyor, ikisi de istikrarlı bir ilişki sürdürebiliyor. E daha ne olsun? Tabii fazla topraklık da birazcık sıkabilir insanı. Hele ki ikisi de birbirlerini kıskanır, ya da birbirlerinden şüphe ederlerse. Yani ilişkide biraz duygusallık da lazım anacağım. O yüzden haritalarında su elementleri varsa daha güzel mutlu olurlar.

Boğa ve Kova: Bu aşk yaşanmıştır. Kısa da olsa yaşanmıştır. Ama iyi, ama kötü; ama uzakta, ama yakında bir şekilde yaşanmıştır. Önce çok heyecanlı gelmiştir her şey Boğa’nın gözüne, Kova için her şey bir an gerçek gibidir. Ama bir yere kadar. Sonra her şey unutulmak istenen bir anıya dönüşebilir. İkisinin de hatırlamak istemeyeceği günler haline gelir bugünler, halbuki güzel günler olabilecekken. Çünkü Boğa’nın illa bir sevgili olma isteğiyle yaptığı bu seçim ikisinin de anı yaşamalarına engel olur. İki burç da farklı şeyler isterken neden kendilerine bu zulmü yaparlar ben anlam

Boğa ve Balık: Tatlış bir çift var karşımızda! Bravo, alkış… Çok aynı mizaçtadır bu iki burç, hayattan aynı şeyi isterler, hayata benzer gözle bakarlar. Birbirlerini desteklerler, sanatla ilgilenirler. İlişkileri gittikçe büyür. İyi anlaşırlar. Yumaşak ve anlayışlı bir ilişki olur. Kesinlikle uzun sürer, çok çok güzel!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s