Venüs Pluto’yla Açı Yaparsa Neler Olur?

Selam arkadaşlar! Astroloji öğrenmek ve çalışmak beni hala şaşırtmaya ve heyecanlandırmaya devam ediyor. Meral Pala hocamın bana verdiği Venüs Pluto açıları ödevimi yaparken yine tatlı tatlı bilgiler keşfettim. Önce Venüs ve Pluto açılarının hangi ünlülerde olduğuna baktım, sonra Venüs ve Pluto açılarının neler yaptığına. Şimdi bulduklarımı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu astroloji bilenler için yararlı, astroloji severler için eğlenceli, astrolojiye inanmayanlar için ise ilginç bir bilgi olabilir.

Britney SpearsBritney Spears ile başlayalım! Biliyorsunuz bu fotoğraf çok popüler bir fotoğraf! Hatta bu ödevi yapmadan bir gün önce Facebook’ta karşıma çıkmıştı. Sonra bir baktım ki Britney Spears’ın haritasında Pluto birinci evde Terazi’de, Venüs 4.evde Oğlak’ta birbirlerine Partil kare açı yapıyor! Ve Sue Tompinks’in de kitabında yazdığı gibi bu tam bir “dönüşen dış görünüş” fotoğrafı. Saçını kazıtan bir çok ünlü bulunsa da, Britney bu fotoğrafıyla çok konuşuldu. Çünkü uzun süre aldatıldı, boşanmadı, ikinci çocuğunu doğurdu ve evliliğini devam ettirdi. ” Britney rehabilitasyona yatırıldı ve çıktıktan sonra saçlarını tamamen kazıttı, 2 yeni dövme yaptırdı.”   Yani yaşadığı zorluklar onun dış görüntüsünü dönüştürmeye itti. Birinci evdeki Pluto’nın, dördünce evdeki Venüs’e kare açı yapısının tipik örneği! 👏🏻

İkinci örneğimiz ise; güzelliğin ve paranın gücünü kullanan Beyonce! Kocası Jay-z’in bir sürü aldatma haberini duyduk. (Bakınız: https://goo.gl/rrUuqe) Fakat o bunları asla duymuyor, duymamazlıktan geliyor ve evliliğine devam ediyor. Yine Sue Tompkins kitabında böyle yazıyor: “Venüs Pluto ilişkisi, kişinin gerçek bir ilişkide ısrar edip her ne problem varsa, onları görmezden gelmeyi reddetmesinden dolayı acı verici olabilir.” Bu cümleden sonra 1.evinde, hem de Terazi burcunda (evlilik burcu) kavuşum yapan Beyonce ne yapsın? Haritası ne diyorsa, o da onu yapıyor! =)

Üçüncü örneğimiz ise, Woody Allen; biliyorsunuz kendisi birkaç sene önce böyle bir haberle gündeme geldi. Kendisinin haritasında Venüs 2.evde Terazi’de, 11.evde Yengeç’teki Plutoyla kare açı yapıyor. “Gerilimli açıları olanlar cinsel güçlerini

23246daimi olarak diğerlerinin üzerinden denemeye ihtiyaç duyuyor görünmektedirler. Çoğu zaman bunu yapmak için hangi tabuların ihlal edilmesi gerektiğiyle pek de ilgili olmazlar.” yazıyor kitapta. Pluto’nun tabularla, Venüs’ün de genç kızlarla ilgili olduğunu düşününce ikisinin arasındaki kare açının bunun gerçekliğinden emin olmasak da, böyle bir söylenti çıkarmasına şaşmamalı.

Dördüncü örneğimiz ise Beyonce vakasına benzeyen ve adını “seksskandallarıyla duyduğumuz Clinton ailesi. Hillary Clinton‘un haritasında Venüs 12. evde (gizli işler) Akrep (entrika) burcunda, Mars’la partil kavuşum yapan Aslan burcundaki Plutoyla kare açı yapıyor. Astroloji insanı bu kadar şaşırtabilir! Gerçi bir Mars Pluto’su serisi yaparsam, burada da bahsedebiliriz Hillary’nin haritasından… Bu kavuşum tam olarak eşi Bill Clinton’u anlatıyor. Kadın haritasındaki erkek figür (Mars), güçlü (Pluto) ve göz önünde ve başkan (Aslan) bir eş vermiş ona.  İnanılmaz! “Karşıtları, Hillary Clinton’ı eşinin seks skandallarına ses çıkarmamak ama aynı zamanda kadın hakları savunuculuğu yapmakla eleştiriyor”

4232F66200000578-4682840-image-a-35_1499707902124

Beşinci örnek ise; Björk! Şimdi ne alaka diyebilirsiniz? Ama Venüs’ün giyim kuşam olduğunu bildiğinizde, Pluton’un da dönüşümü işaret ettiğini anladığımız da; bir de Björk’ün gerçekten değişik kıyafetler giydiğinizi bildiğimizde hepsi cuk diye oturuyor!

Venüs Pluto açılarının karşıt olarak konumlandığı iki kişi ise; Gandhi ve Elvis Presley olmuş. Biri; barış için savaşıyor, diğeri ise sanat camiasının devi. Venüs’ün sanat ve barış olduğunu düşündüğümüzde onların bu alanlarda ne kadar büyük bir öncülük yaptığını konuşmaya sanırım gerek yok.

Venüs Pluto açıları aynı zamanda güzelliğin gücünü de gösterir. Bunların arasında: Gisele Bündchen, Kate Moss,  Julia Roberts, Antodeperth10011242H16190604_0nio Banderas, Ricky Martin var. Bunların onlardan farkı Venüs ve Pluto arasında kare açı olmaması. Çoğunlukla üçgen ve ikiadet kavuşum açı var. Bu onların bu açıyı daha olumlu şekilde kullanmalarına sebep oluyor.

Resim, müzik ve yazarlara gelirsek eğer… Picasso, Victor Hugo, Charles Dickens, William Shakespeare, Bob Marley… Bunlar diğer Venüs Pluto açısı olan sanatçılar. Biri sembolizmde bir dev ve kendisi için taklit edilmesi imkansız derecede güçlü bir yazısı var denilen bir yazar (Victor Hugo), diğeri “Guernica” adlı tablosunda savaşı sanata dönüştürmesi (Picasso), William Shakespeare’in eserlerinde intihar usurlarını çok kullanması yeniden bu açının etkisinin göstergesi (ölüm ve aşk), Bob Marley ise hem saçları, hem yazdığı şarkı sözleriyle yine Venüs Pluto gezegenlerinin kesiştiğinin en güzel örneği.

Dilerseniz bu yazıyı güzel bir Elvis Presley şarkısıyla kapatalım… Buyurun… 🙂

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s