Yay ve Diğer Burçlarla İlişkileri

Yay- Koç: Ateşle barut ah yan yana durmaz, gönül dilinde anla biraz… İşte bu tam öyle bir ilişki! Tabii ikisinde de ego ve öne çıkma isteği çok. Ama yine de çok eğleneceli ve macera dolu bir ilişki olabilir. Hatta beraber güzel işlere bile imza atabilirler. Ara sıra bu egoları yüzünden birbirlerine sert çıksalar da başarılı evlilikler yapabilirler. Enerjileri yüksektir, istekleri ve hevesleri fazladır. E daha ne olsun? Bol alkış alır ve düğünlerini klas yaparlar! 

Yay- Boğa: Bu ikili pek popüler bir ikili değildir, çünkü ikisinin bir araya gelmesi pek mümkün değildir. Birinin a dediğine, biri b der… İki farklı dünyanın insanlarıdır onlar. Aralarında her zaman bir inatlaşma ve gıcıklık olacaktır. Tek ortak noktaları içlerindeki iyilik meleğidir. Boğa kadar güvence ve konfor meraklısı biri yokken, bir Yay kadar da maceraperest ve spontan biri yoktur. Ama ikisinin de birbirlerine öğretecekleri vardır elbet. Boğa Yay’dan ara sıra düşünmeden hareket etmenin ve insanlara koşulsuz yardım etmenin güzelliğini öğrenir, Yay ise Boğa’dan sabırlı olmanın elbet verimli de olacağını öğrenir.

Yay- İkizler: İki zıt burç bir araya gelirse ne olur? Kolay olmaz… Açıkçası çok duyduğum bir çift değil. Ateşle hava tabii anlaşır, ama ikisi de değişken burçlardır. Karşılıklı inatlaşırlar. İkizler, Yay’ın rahatlığından haz etmeyebilir; Yay ise İkizler’in gerginliğinden hoşlanmaz. Beraber bol gezebilirler, o ayrı. Bu ikili çok hayırsever işler yapar, mesela ikizler yay arkadaşları beraber yogaya gidebilir, meditasyon yapabilir. Aksi halde ortaya çok karışıklı ve kaoslu bir ilişki çıkabilir. O yüzden bu ikili beraberse bol bol sessizliğe ihtiyaçları olacaktır ve bu sessizliği sakinliğini bazen bilinçli bir şekilde gerçekleştirmelidirler. Ommm… 

Yay- Yengeç: Oooo baya zorlu ve birbirlerinden farklı iki burçla karşı karşıyayız. Biri özgür kişi, diğer gözü yaşlı… Biri macera peşinde, diğeri muhafazakar. Hedefleri bile aynı değildir bu ikilinin, yaşamı ele alış şekilleri farklıdır. Bu da aynı hedefte olmalarını zorlaştırır. Tabii haritalarda başka uyumlu göstergeler olabilir. O zaman, karakter olarak anlaşamasalar da, anlaşacak bir yol bulmak isterler. Peki ne yapmalılar? O zaman ortak hedefleri olmalı, bu hedeflerini açıkça konuşmalı ve bir plan yapmalılar. Yoksa kendilerini bu ilişki içinde çok güvensiz ve korunmasız hissederler. Ama eğer buna dikkat ederlerse en azından bu aitlik hissi artabilir!

YayAslan: Karşımızda ateş dolu bir ilişki var… Bu ilişki çok başka olur; aşk gibi aşk olur. Ama mutlaka egolar çatışır. Neden mi? E ikisi de ateşin çocuklarıdır. İkisi de kendine çok güvenir. İkisi de özgürdür.. Aslan sahnede olmaya doğuştan alışıktır. Evet ama yay’ın da altta kalan bir yanı yoktur. Bu yüzden ikisi de kendini gösterme yarışına girebilir. Birbirlerine gerçekten aşık olabilirler. Ama bu aşk bir liderlik yarışına döndüğü anda o zaman birbirlerine karşı son derece küstah davranabilirler. ki özgür ruhlunun bir arada olabilmesi için birbirlerine bol bol alan tanımaları gerek. O zaman bu ilişki çok tatlı bir macera ve aşk oyununa dönüşebilir!

Yay- Yay: “İki deli bir araya gelmemeliydik” şarkısı herhalde bu çifte yazılmış olmalı… Bu çiftler birbirini uzak diyarlarda, belki bir yolculuk esnasında veya bir yoga kampında tanımış olabilir. Son derece özgür ve doğal hallerini birbirilerine çok tanıdık gelmiştir. İlk andan itibaren enerjileri çok yüksek ve maceraya açık bir halleri olmuştur. Yüksek sesli konuşan, tartışan, büyük hareketleri olan ve son derece özgür görünümlü bir çift görürsünüz onların yay yay çifti olduğuna emin olabilirsiniz. İkisi de yeniliğe açıktır, farklı kültürleri, spontane yaşamayı ve vahşi yaşamın içinde olmayı severler. Beraber felsefi muhabbetler yaparlar, yeni arkadaşlar edinirler ve arkadaşlarıyla güzel vakit geçirirler. Egosal problemler yaşayabilirler. Ya da rahat oldukları için kıskançlık problemleri de olabilir. Bu zamanlarda ilişkilerine geniş açıdan bakmaları ve iyi yanlarını görmeleri gerekir. “Ben bu ilişkiden ne öğreniyorum ve bunun yaşamımdaki anlamı nedir diye” sormalılar. Siz. bir araya geldiniz mi, yok yok… Bir daha kopuş yok..! 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s