İlk adım: gölge ve sentez burçlarımızı bulmaca

Merhaba Arkadaşlar,
Haritamızı astro.com’dan edindikten sonra, astroloji dersinin ilk öğretisine bakalım: sentez ve gölge burçlar. Burçlar toprak, hava, su ve ateş elementleri olarak ayrılıyor. Bir de burçların nitelikleri var; öncü, sabit ve değişken burçlar. Bizde en çok hangi özelliklerin baskın (sentez burç) hangilerinin daha az (gölge burç) olduğunu öğrenmemiz çok basit bir yolla mümkün. Ayrıca çıkan sonuç insanı hayrete düşürüyor. Ben gölge burcumu bulduğumda yıllardır kendi kendime sorduğum “Neden hep içinde bu burç olan birilerini hayatıma çekiyorum?” soruma cevap buldum. Bakalım sizin tepkileriniz neler olacak.
Gölge ve sentez burçlarımızı öğrendikten sonra, hangi elementin ve niteliğin azlığı hayatımızı nasıl etkiler ve neler yapmalıyız sorularının cevaplarını paylaşacağım. Aklınıza takılan, yapamadığınız bir şey olursa lütfen sorun. Kendinizle ilgili bir bulmaca çözüyormuş gibi yaparsanız gayet keyifli olur.
İyi eğlenceler 🙂

Ateş Burçları: Koç, Aslan, Yay           Öncü Burçlar: Koç,Yengeç,Oğlak,Terazi

Toprak Burçları: Boğa, Başak, Akrep   Sabit Burçlar: Boğa, Aslan, Akrep,Kova

Hava Burçları: İkizler, Terazi, Kova   Değişken Burçlar:İkizler,Başak,Yay,Balık

Su Burçları: Yengeç, Akrep, Balık

Şimdi altta daire içine aldığım gezegenleri puanlayacağız. Tablomuzu çıkarıyoruz. Güneş, ay ve yükselen burçlarımıza 3’er, diğerlerine ise 1’er puan vereceğiz. Mesela güneş terazide, bakıyoruz terazi hava ve öncü. Bu durumda hava bölümüne 3, öncü bölümüne 3 puan koyuyoruz. Venüs aslan; aslan ateş ve sabit burç bu yüzden ateş ve sabit bölümüne 1’er puan ekliyoruz. Sağlama yapmak isterseniz çıkan sayıları toplayın, 15 etmesi gerek.
Benim tablomda olduğu gibi bazen eşit miktarda element ya da nitelik çıkabiliyor. Böyle zamanlarda hangisinde güneş, yükselen ya da ay burçları varsa o önceliğimiz oluyor. Bende ikisi de olduğu için ikisini de aldım. Hava+öncü hangi burç onu buluyoruz, bu durumda benim sentez burçlarımdan biri terazi oluyor. En az element su, en az nitelik sabitte olduğu için de su+sabit burç olan akrep burcu ise benim gölge burcum oluyor. (Elementler ve Nitelikler yazımda bunları kolayca bulabileceğiniz bir tablo mevcut)
Umarım açıklayıcı olmuştur, sevgiler! 🙂
bulmaca

İlk adım: gölge ve sentez burçlarımızı bulmaca” için bir yanıt

  1. Ya bn hesaplarında benimki koç öncü 3 çıkıyor boğa sabit 3 çıkıyor hangisi yardımcı olur musunuz 🤔

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s