Aslan Ve Diğer Burçlarla İlişkileri

Aslan-Koç: Hımm… “Alev alev çağırıyor yangınlara…” Güzel ve heyecanlı bir ikili. Tabii ikisi de ateş elementi grubuna ait, yerinde duramayan, coşkulu ve enerjileri yüksek iki burç. İlişkileri de bu şekilde olur. Ara sıra ego çatışmaları yaşamaz değiller, hatta bolca yaşarlar. Birbirlerini eleştirebilirler, kolay kolay beğenmezler. Ama egolarını aşarlarsa kendileri de ilişkileri de sürekli gelişir. Birbirlerini anlarlar ve kusurları daha az görürler, zaten birbirlerine ayna olurlar. İkisi de karakterlerine saygı duyarak ilişkiyi sürdürürler.

Aslan- Boğa: Aslında ilk bakışta ve basit bir bilgiyle bu ikili kolay anlaşamaz. Ama bir araya gelirler. Neden mi gelirler? Çünkü ikisi de sabit nitelikte burçlardır. Bu yüzden onları bir arada tutan bir şey vardır. Zaten tanıştıkları zaman mutlaka aralarında bir çekim olur, ne de olsa ikisi de meraklıdır keyfe ve lükse. Önceleri kolay kolay açılamazlar birbirlerine, sıkı sıkıya tutunurlar kendilerine. Duygularını da öyle tutarlar. Ama zamanla ve güvenle açıldıkça açılırlar. O zaman bu ilişki gerçek ve tutkulu bir ilişkiye dönüşür. Uyumla ve ahenkle hareket ederler. Aslan’ın iradeli olması Boğa’ya güven verir, Boğa’nın işbirliğine yatkın olması ise Aslan’ın ilişkiye kolay yönetmesini sağlar. Sonrası zaten iyilik güzellik…

Aslan– İkizler: Geldik örnek bir çifte! Neredeyse 4- 5 çift tanıyorum bu burçlara sahip. E hava ateşi iyice ateşliyor… Anlaşıyorlar, geziyorlar, konuşuyorlar…. Aşıklar mı deli gibi? Onlara sorsalar öyle… Ama bir su burcu aşkı değil tabii onlarınkisi. Daha hayatta bir aşk… Ağlamazlar, gülerler… Kıskanmazlar, güvenirler… Onlarınkine bir hayatı paylaşmak diyebiliriz aslında. İkizler her ortama ayak uydurması sayesinde, Aslan’ın istediği lükse ayak uydurabilir. İkisi de zaten özgürlüğe düşkündür, sosyallerdir ve eğlenmek isterler. Ömür boyu genç kalırlar. E bu kadar ortak nokta sayesinde işte karşınızda sonsuza kadar sürecek mutlu bir ilişki.

Aslan- Yengeç: Yengeç, su elementi Zodyak’ın alınganı; Aslan da tam tersi Zodyak’ın kralı, kraliçesi… Kafasına koyduğunu yapan burcu. Su ateşi söndürür. İlk başta karakter olarak anlaşmaları zor olabilir. Ama yan yana burçların beraber olma ihtimali yüksektir. Aslan burçları çok kendine güvenen, gösterişli ve yüksek sesle konuşup buna aldırmayan burçlardır. Yengeçler ise duyarlı ve sessiz burçlardır. Bir aslan bir yengeçle beraberse yengeç aslanın gösterişli olmasından rahatsız olabilirler. Aslanlar ise yengecin fazla ailesine düşkün olmasını itici bulabilir. Ama iyi anlamda bu ikili, bu ilişkiyle insanlara örnek olurlar. Bi kere bir araya geldiler mi ayrılmaları zor olur. Birbirlerini kabul ettikleri, inançlarına ve hayat görüşlerine saygı duydukları sürece bu ilişki sağlam bir şekilde devam edecektir. Beraber bol bol seyahat ederler ve yaşamı birlikte deneyimlerler. Maceraya açık bir ilişki yaşarlar.

Aslan- Terazi: Bu güzel bir ikilidir; biri hava, diğeri ateş.. Hem iyi arkadaş, hem iyi eş olurlar. Aslan eğlenmeyi sever; terazi sosyal ve uyumludur. Bu yüzden terazi aslana her şekilde uyum sağlar. Aslan tabii benmerkezcidir; bir teraziye göre daha fazla kendini gösterir ve”ben bunu istiyorum.” der. Terazi bunu beceremez ama ayak uydurma yeteneği sayesinde bir arada olabilirler. Ortak hobileri olabilir, tiyatroya konsere giderler.. Terazi’nin nezaketi, güzelliği ve objektif hali aslanların hoşuna gider, Aslan’ın ise kararlı ve kendinden emin tavrı terazinin hoşuna gider. Aslan bir terazi sayesinde kendine daha iyi tanır; terazi ona fikrini sorar ve objektif bakış açısıyla aslanın kendisine aşık olmasını sağlar. E bir aslan daha ne ister? 🙂 Bazen sorunlar da olacaktır; terazinin kararsızlığı ve hayata geç başlaması aslan’ın hoşuna gitmeyebilir. Belki saygı göstermekte zorlanır. Neticede bu ikiliden tatlı bir çift çıkar! 🙂

Aslan- Akrep: Zor ve iki çatışan burç. Bu ikili arasında bir çatışma vardır. Akrep; gizemlidir ve ilişkilerinde mahremiyet yaşamayı sever. Aslan tam tersi kendini ve ilişkisini göstermek ister. Aralarında bir güç mücadelesi olur ve ikisi de güçlü karakterlerdir. Dolayısıyla gizli bir savaş ve sürekli gurur yüzünden ifade edilmeyen kızgınlıklar vardır. Tüm bunların çözümü birincisi birbirinize güvenmek olacaktır ve bu güveni elde etmek için zamana ihtiyacınız olur. Sabretmeli; bilinçli olarak ilişki için fedakarlık yapmayı ve buna hazır olmalısınız. En önemlisi de birbirinize saygı göstermelisiniz. Böyle olursa gerçekten birbirine çok güvenen bir çift olur ve gözünüz kapalı bu ilişkiyi yaşarsınız. Hatta bu ilişkiyle başkalarına ilham bile olabilirsiniz. Ara sıra çatışma olsa bile bu mücadele sizi motive edecektir.

Aslan- Yay: Karşımızda ateş dolu bir ilişki var… Bu ilişki çok başka olur; aşk gibi aşk olur. Ama mutlaka egolar çatışır. Neden mi? E ikisi de ateşin çocuklarıdır. İkisi de kendine çok güvenir. İkisi de özgürdür.. Aslan sahnede olmaya doğuştan alışıktır. Evet ama yay’ın da altta kalan bir yanı yoktur. Bu yüzden ikisi de kendini gösterme yarışına girebilir. Birbirlerine gerçekten aşık olabilirler. Ama bu aşk bir liderlik yarışına döndüğü anda o zaman birbirlerine karşı son derece küstah davranabilirler. ki özgür ruhlunun bir arada olabilmesi için birbirlerine bol bol alan tanımaları gerek. O zaman bu ilişki çok tatlı bir macera ve aşk oyununa dönüşebilir!

Aslan- Balık: Bu ikili genelde birbirini çeken burçlardır ve birbirlerini neden çekildiklerini de anlamazlar. Çünkü karakter olarak farklılardır. Aslan zodyağın en canlı burcuyken, balık ise genelde daha arka planda kalan burcudur. Biri hayattır, diğeri hayatın başka bir boyutudur… Aralarındaki bu fark onlarda gizem ve tutku yaratabilir. Aslanlar kendine güvenir ve gururludur; bu balık’ın hoşuna gider çünkü balık’ın da kendine güvenmesini sağlayabilir. Aslanlar ise balıkların naifliğinden etkilenebilir. Aralarındaki cinsel çekim çok güçlü olacaktır. Balık bir aslana aşık olabilir ama bunu uzun süre saklayabilir. Balık çok sessiz kalırsa aslan sıkılabilir, ya da aslan fazla pohpohlanma isteği yüzünden balık burcunu sıkabilir. İkisi de birbirini zaman zaman kıskanabilir, ama bunu gizli tutmaya çalışırlar. Bu da bazen beklenmedik sorunlar ortaya çıkarır ama eğer birbirlerini değiştirmeye çalışmazlarsa o zaman ilişkileri tutkularıyla beraber devam eder.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s