Başak Ve Diğer Burçlarla İlişkileri

Başak- Koç: Hım… Zorluklar aşılırsa tam tamına bir ilişki olabilecek ikili var karşımızda. Aslında birbirlerine biraz gıcık olurlar, bu gıcıklığın içinde bir özenme de vardır. Koç çok hareketli ve paldır küldür yaşar, Başak çok düzenli ve titiz. Ama ikisi de sonuç olarak aktiftir. Birbirlerine açılmaları, her şeyi olduğu gibi konuşmaları başta zor olabilir. Ama bunları yaptıkları zaman örnek bir çift olurlar. Birbirleriyle her şeyi paylaşarak, konuşarak ve birbirlerine güvenerek (en önemlisi!) bir ilişki içinde kendilerini tam ve bir bütün hissederler.

Başak ve Boğa: Ta ta taam! İşte karşınızda ideal bir çift. Yani bir çift ancak bu kadar ideal olabilirdi. Tabii ki elementleri uyumlu olanlar zaten uyumludur, ama bu element bir de toprak olunca çok daha sağlam ve güvenli bir ilişki profili ortaya çıkıyor. Bu da sağlam ve uzun sürecek bir bağa işaret ediyor. Zaten ikisinin de toprak olması ayaklarının yere sağlam bastığını gösteriyor, ilişkilerini istikrarlı ve tutarlı bir şekilde sürdürebileceğini gösteriyor. Başak mantıklı, Boğa güvenilir; Başak metodik, Boğa verimli… İkisi de hayata gerçekçi bakıyor. Bu yüzden fazla duygusal dalgalanmalara kapılmadan ilişkilerini güzelce sürdürebilirler. Ama parasal konularda sorun yaşamamaları için her zaman ortak kaynaklarını akıllıca kullanmalılar. Böyle yaparlarsa hakkaten çok güçlü bir ilişki yaşayacaklardır!

Başak- İkizlerÇok kolay olmayacak bir ilişkidir bu, böyle bir şeyler olmaz… Aslında ilk başta birbirlerine çekici gelebilirler, ama harekete geçmeleri, böyle birbirlerinden çok hoşlanmaları pek mümkün olmaz. Eğer bir şekilde beraber olurlarsa da, ikisi de mantığı sayesinde ilişkilerini sürdürebilir. İkisi de son derece işine gücüne bakan, duygulardan uzak, biraz da komik bir ilişki yaşayabilirler. Ama onların ben aşktan ziyade arkadaş olmalarını öneririm. Ya da anne/baba- kız… Böyle birbirlerine karşı daha verimli olurlar.

Başak- Yengeç: Bu burçlar iyi anlaşır. Dikkat ederseniz bu burçlar hep birbirlerinin etrafındadır. İkisinin bolca ortak özellikleri vardır. Mesela yemek! Aralarındaki açı iyi arkadaş olmalarını sağlıyor. Bu iki burç birbirini anlar ve hedeflerini desteklerler. İyi bir çift olurlar. Yengeçlerin anaç ve sakin olması, başakların da mantıklı ve alçakgönüllü olması anlaşmalarını kolaylaştırır. Bazen başakların sertliğinden yengeç rahatsız olabilir. Çünkü yengeç duygusaldır ve anlaşılmak ister. Bu yüzden başaklar bu konuda dikkatli olmalı. Yengeçler de başakların mantığını ve düzenini öğrenirse ilişki daha sağlıklı yürür. Birbirinize karşı çok sert olmayın ve kuralları biraz esnetin. Bu ikili çok göz önünde ve konuşulan bir çift olur. Beraberseniz ortak bir instagram hesabı açıp popüler olmayı düşünebilirsiniz…

Başak- Aslan:

Başak- Başak:

Başak- Terazi: Bu ikili aslında birbirinden farklı kafada tipler ve karakterlerdir. Biri çok mükemmeliyetçi, işine önem veren ve düzenli; diğeri daha sosyal, biraz tembel ve insan ilişkilerine kafayı takan bir burçtur. O yüzden aslında hiçbir ortak nokta yoktur. Karakter olarak iyi anlaşamazlar; birbirlerine açık konuşmaları zor olur. Başaklar Terazinin çok havasi olmasından; teraziler başakların çok bilmiş ve toleranssız olmasından hoşlanmaz. Ama eğer diğer kişisel gezegenleriniz uyum içindeyse o zaman bir arada olabilirsiniz. Teraziler daha akılcı olur; başaklar sosyalleşmeye açık olursa daha iyi olur. Eğer sabrederseniz zamanla ilişki güçlenir.

Başak- Akrep:

Başak- Yay:

Başak- Kova: Birazcık zor ama heyecanlı bir ilişki olacaktır. Bu burçlar aslında karakter olarak anlaşamaz; çünkü biri Toprak, diğeri Havadır. Ama bu burçlar birbirini çeker çünkü ikisi de ilginçtir. Mesela gökyüzünün iki uzaylısı kim deseler başak ve kova diyebiliriz. Başak kovanın zeki ve ukala tavrından hoşlanacaktır, kova ise başak’ın mantıklı ve soğuk tavrından etkilenecektir. kisi de birbirlerinin akıllarından hoşlanır. İlişkiyi oyun haline getirebilirler. Ama bu oyunlar tehlikeli bir oyuna da dönüşebilir… Başak burcunun kovaya güvenmesi çok zordur; çünkü kovalar havaidir ve karşı tarafla oynamayı sever. Başak ise güvenmediği zaman kovayı kıskandırmaya çalışır ve bu tutkuyla karışık bir mücadeleye döner. Birbirlerini çözmeye çalışırlar, çözemedikçe bu oyun devam eder.

Başak- Oğlak:

Başak- Balık: Neden olmasın? Ya da nasıl olur? 🙂 İşte bütün mesele bu… Nerede ve nasıl bir koşulda olur? Bu iki kişi kendi kültür ve ülkelerinden uzak bir yerlerde yaşasalar mesela olurdu.. Ya da beraber ortak bir inanç, bir felsefe uğruna çalışsalar olabilirdi. Mesela bir yoginin yanında.. Çünkü ikisi de hizmet etmeye gelmiş burçlardır; fakat biri fiziksel olarak, diğeri ruhsal olarak… Başaklar temiz, düzenli ve her şeyin net olmasını isteyen burçlardır; balıklar ise dağınık, her an her şeyi yapabilecek ve asla karar veremeyen burçlardır. Başaklara sabır… Balıklar onlara akışta kalmayı; başaklar balıklara eyleme geçmeyi öğretir. Gezmeyi, tanımayı ve öğrenmeyi seven bir çift olurlar. Ya da ilişkiyi sürdürmek için bunu yapmalılar. Kolay mı? Değil. Ama en zoru bir kere bir araya geldiler mi kolay kopamazlar…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s