İkizler ve Diğer Burçlarla İlişkileri

İkizler- Koç: Tatlı olabilecek bir burç uyumuna geldik. Gerçi onlardan aşıktan ziyade arkadaş olur. Ya da beraber iş kurabilirler. Çünkü ikisi de duygusal olarak çok gelgitlidir, hele bir araya geldiler mi o ilişki bir an coşar bir an batar. Birbirlerinin ailesinden ya da akrabalarından da çok hoşlanmayabilirler. O yüzden hoş olmaz. Ama beraber çalışmak, bir iş kurmak için idealdir. Çok da para kazanırlar. Biri başlatır, biri konuşur; cesaret ve aktiflik mükemmel işleri doğurur!

İkizler- Boğa: Biri toprak ve sabit, diğeri hava ve değişken. Bu kadar farklı olabilirlerdi… Boğalar az konuşur, az güler ve ciddi burçlardır. İkizler aksine bol konuşur, çok güler ve şakacı insanlardır. O yüzden bu ikili kolay kolay anlaşamayacaktır. İkizlerin tavrı boğaya çok çocuksu gelir, onun şakalarına kaldıramaz. Boğanın yavaşlığı ise İkizleri boğar. Orta noktada buluşmaları zor, tabii yanyana burç oldukları için Merkür ya da Venüs’leri bakımından bir noktada ortada buluşabilirler. O zaman gayet neşeli ve eğlenceli bir ilişkiye sahip olabilirler. Eğer böyle bir ilişkiniz varsa kendinize ortak hobiler edinin anacığım, benden söylemesi! 

İkizler- İkizler: Bir ilişkide en fazla kaç kişi olabilir? 🙂 Dört, beş… Yok yok en fazla dört olur daha da olmaz. İşte iki İkizlerin bir arada olduğunda böyle olur. Gayet iyi anlaşırlar. Tabii ilişki çok hızlı başlamaz, ama bir şekilde başlar. İkisinin esnekliği ve konuşkanlığı sayesinde önce birbirleriyle iletişim kurmanın bir yolunu bulurlar. Biri sessiz kaldı mı, diğeri ona komik bir video gönderir… Bir şekilde başlar ve devam eder ilişkileri. Hep çok sosyal ve gezen bir çift olacaktır bu çift. Aralarındaki iletişim yoğun olacaktır. Çok da göz önünde bir çift olmayacak ve alçakgönüllü olmayı tercih edeceklerdir. Birlikte hem eğlenecek, hem sosyalleşecek ve arkadaş gibi olacaklardır. E bir İkizler daha ne ister? bir de sürekli arkadaş ve yakın çevreleriyle de olurlarsa… Tek dikkat etmeleri gereken eleştiriden uzak durmaları ve birbirlerine karşı duygularını ifade etmeleri olacaktır. Bravo!

İkizler- Yengeç: Hımm… Bir düşüneyim? Bu ilişki olmaz mı, aslında kağıt üzerinde olmaz. Biri hava, biri su… Ama astroloji o kadar basit değildir. Bu burçlar yanyana oldukları için Merkür ya da Venüsleri sayesinde ortak noktaları olabilir. Bu yüzden çokça bu ikiliden çiftler vardır etrafınızda ya da medyada… Yengeçin değişkenliği İkizler’in hoşuna gidebilir, İkizler’in mantığı da Yengeci dengeleyebilir. Ama yine de kolay değildir. Karakter olarak zorlaşabilirler. Biri çok esnektir, diğeri çok geleneksel… Yengeçin ailesine düşkün olmasından İkizler rahatsız olabilir. Ama dediğim gibi, haritalarındaki ortak gezegenler sayesinde bir arada durabilirler. Eğer birbirlerine yeterince açık olur ve güvenirlerse de iyi bir ilişkiye sahip olabilirler.

İkizler- Aslan: Geldik örnek bir çifte! Neredeyse 4- 5 çift tanıyorum bu burçlara sahip. E hava ateşi iyice ateşliyor… Anlaşıyorlar, geziyorlar, konuşuyorlar…. Aşıklar mı deli gibi? Onlara sorsalar öyle… Ama bir su burcu aşkı değil tabii onlarınkisi. Daha hayatta bir aşk… Ağlamazlar, gülerler… Kıskanmazlar, güvenirler… Onlarınkine bir hayatı paylaşmak diyebiliriz aslında. İkizler her ortama ayak uydurması sayesinde, Aslan’ın istediği lükse ayak uydurabilir. İkisi de zaten özgürlüğe düşkündür, sosyallerdir ve eğlenmek isterler. Ömür boyu genç kalırlar. E bu kadar ortak nokta sayesinde işte karşınızda sonsuza kadar sürecek mutlu bir ilişki.

İkizler- Başak: Çok kolay olmayacak bir ilişkidir bu, böyle bir şeyler olmaz… Aslında ilk başta birbirlerine çekici gelebilirler, ama harekete geçmeleri, böyle birbirlerinden çok hoşlanmaları pek mümkün olmaz. Eğer bir şekilde beraber olurlarsa da, ikisi de mantığı sayesinde ilişkilerini sürdürebilir. İkisi de son derece işine gücüne bakan, duygulardan uzak, biraz da komik bir ilişki yaşayabilirler. Ama onların ben aşktan ziyade arkadaş olmalarını öneririm. Ya da anne/baba- kız… Böyle birbirlerine karşı daha verimli olurlar.

İkizler- Terazi: En sevdiğim ikililerden birine geldik… İki hava elementi bir araya gelirse çok güzel bir ilişki olabilir. İşte bu yüzden ikizler ve terazi çok iyi anlaşır. İkisi de esnek olmaya çalışır, esprilidir ve sosyaldir… Bu yüzden su gibi akacaktır birlikteyken zamanları… Birlikte, elele geleceğe doğru emin adımlarla yürüyecektir bu ikili. Beraber çok başarılı olurlar; hem kendi hayatlarında, hem partner olarak. Beraber muzur ve eğlenceli bir halleri vardır, yani onlara bayılmasanız da bir şekilde gıcık da olmazsınız. Çünkü yapmacık değillerdir. Kısacası gayet tatlı anlaşırlar. Bravo onlara!

İkizler- Akrep: Akrep İkizler’den pek haz etmez, İkizler de Akrebe pek bayılmaz yani. Hani bırakın bir aşk yaşamalarını, beraber çalışmaları bile çok zordur bu ikilinin. Ama illa hayatlarının bir yerinde karşı karşıya gelirler. Belki birbirlerine öğretecekleri vardır… Mesela önce kimseyi bu kadar “beğenmemeyi” öğrenmeleri gerekir. İkisi bir aradayken kendilerini o kadar beğenir, karşı tarafı o kadar beğenmez ve eleştirirler ki zaten burada vardır bir sorun. Ne de olsa kimse mükemmel değildir ama yine iyi bir tarafı olabilir. Kısacası bu ikili anlaşamaz, ama biraz hoşgörülü ve alçakgönüllülükle kendi gelişimleri için çok fazla şey saklıdır.

İkizler- Yay: İki zıt burç bir araya gelirse ne olur? Kolay olmaz… Açıkçası çok duyduğum bir çift değil. Ateşle hava tabii anlaşır, ama ikisi de değişken burçlardır. Karşılıklı inatlaşırlar. İkizler, Yay’ın rahatlığından haz etmeyebilir; Yay ise İkizler’in gerginliğinden hoşlanmaz. Beraber bol gezebilirler, o ayrı. Bu ikili çok hayırsever işler yapar, mesela ikizler yay arkadaşları beraber yogaya gidebilir, meditasyon yapabilir. Aksi halde ortaya çok karışıklı ve kaoslu bir ilişki çıkabilir. O yüzden bu ikili beraberse bol bol sessizliğe ihtiyaçları olacaktır ve bu sessizliği sakinliğini bazen bilinçli bir şekilde gerçekleştirmelidirler. Ommm… 😋

İkizler- Oğlak: Karşımızda birbirini çeken bir çift. Bu ikili bir araya gelirse duygular mutlaka çok yoğun olacaktır! Ama oğlak ikizlere göre çok sert ve prensiplidir. İkizler biraz eğlenmek, espri yapmak ve esnek olmak ister. Bu yüzden aradıklarını birbirlerinde bulmaları pek mümkün değildir. Aralarında gizli saklı işler olur, birbirlerinin aile yaşamlarından pek hoşlanmazlar ve olumsuz giderse bu ilişki onlara büyük bir yük olur. Ama bir şekilde bir araya gelip anlaşabilirse, o zaman ikisinin de özellikleri birbirini dengeler ve iyi bir aile olurlar. Yeter ki şefkat, anlayış ve hedefler aynı olsun!

İkizler- Kova: Oooo, iki hava elementi bir araya gelirse samanlık seyran olur. Özellikle ikizler erkekleri kova kadınlarına aşık olur. Kovaların o umursamaz ve kaba halleri ikizler erkeklerini çekebilir. Kova erkekleri ise ikizler kadınlarına tedbirli yaklaşırlar, çünkü bilirler onların biraz deli olduğunu! :p Neticede bu iki burcun zevkleri ve hayatındaki hedefler benzerdir. Entelektüel şeyleri severler, sosyallerdir, çok arkadaşları vardır ve yeni şeyler öğrenmek peşindedirler. İlişkide biraz kaçan kovalanır durumu olabilir, çünkü ikisi de aklıyla hareket eder. O yüzden bu ilişki kesin özgür ve coşkulu bir ilişki olacaktır!

İkizler- Balık: Ateşle barut yan yana durur mu? Su ve hava tabii pek anlaşamaz, ama bu burçların arasında fiziksel bir çekim vardır. Ama olur mu? Yok, olmaz. Hiç olmaz, zor olur. 🙂 Balık’ın yavaşlığı, ikizleri boğar. İkizlerin sivri dili, balık burcuna batar. Biri ne kadar duygusalsa, diğeri o kadar mantıklıdır. Aynı aşkı yaşamaz, asla aynı dili konuşmazlar. Tabii bir şekilde bir araya gelirlerse de artık ikisi de birbirinin huyuna gitmek zorundadır. Az eleştiri, çok kabulü getirir. Beraber çalışıp, birbirlerinin eksikliklerini tamamlayabilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s