Terazileri Tanıyalım

Sevgili Arkadaşlar,
Burçlar kuşağımıza Terazi burçlarıyla devam ediyoruz. Güneş’in Terazi burcuna girdiği 23 Eylül günü aynı zaman da sonbahar ekinoksudur. Güneş ışınları ekvatora 90 derece dik gelir. Gündüz ve gecenin eşitlendiği o gün; artık geceler gündüzlerden daha uzun olmaya başlayacaktır. Hayvanlar göç etmeye başlar, etraf sararmış ağaçlar ve dökülen yapraklarla doludur. Terazi ahenk verir ve dengeler. Teraziler öncüdür. Venüs Terazi burcunda yönetici, Satürn Terazi burcunda yücelen durumundadır.
Terazilerden bahsederken hakka hakkını vererek giriş yapmak gerekir. Onlar olumsuz yanlarını siz söylemeden söyleyebilirler. Zaten Terazilerin bütün gölge yanları içlerindeki adalet duygusundan ötürüdür. Özellikle şu meşhur dengesiz olmaları konusu! Lakin Terazinin başladığı günde bile bir denge varken bu yakıştırma biraz yersiz olabilir. Evet, bazen istem dışı dengesiz olabilirler, kafalarındaki denge kurmak için yaptıkları işlemler bazen içinden çıkılmaz bir problem haline dönüşebilir. Fakat aslında onlar her şeyi dengeli yapmak için kılı kırk yararlar. Dengeli vermek, eşit sevmek, adil düşünmek onların olayıdır. İnsanları birleştirmek ve kaynaştırmak isterler. Bunları yaparken de herkesin barış ve sevgi içinde olmasına özen gösterirler. Kendileri öyle kaygılı ve merhametlidir ki, bu başına zaman zaman bir çok yanılgı ve aldatma getirebilir. Söyleyemediği kırgınlıklar yüzünden bağırsakları zarar görebilir.
Teraziler sevgi doludur. Onlar mutluluklarını paylaşarak var olurlar. Bu yüzden yalnızlıktan pek haz etmezler. Fakat yalnızlık ve tek olmak birbirinden farklıdır. Teraziler belki en çok tek başına takılabilen burçlardır. Bu kendi kendine takılmaları bir şekilde ilgiyi üstlerine çekmelerine sebep olur. Hem çok dışa dönük, hem çok kapalı bir kutudur. Çelişkilerle dolu şaşkın bir halleri vardır. Bu bazen onları hiçbir şey anlamayan biri gibi gösterebilir. Ama aslında teraziler gözlem halindedirler. Çevrelerinde olan biten olayları sorgulayarak anlamaya çalışırlar. Onların inandıkları veya savundukları bir şekilde etrafındakiler tarafından merak uyandırır ve tartışma haline gelir. Çünkü onlar uygun zamanda, düşünerek ve tartarak konuşmaya başlarlar. Ve hadlerini aşmazlar. Tartışmaları bile çok rafinedir. Akıllarını kimseye uydurmak zorunda hissetmezler. Teraziler kendine özgüdür ama bunu kibar bir şekilde ortaya koyarlar. Terazilerin çevreleri onların aynası görevindedir, kendilerini başkalarıyla keşfederler. Bu yüzden insanlarla bir arada olmak onlar için bir gereksinimdir ve sosyalleşmek onların işidir. Ara sıra kendilerini ilişkilerine öyle bir kaptırırlar ki, kendilerini bulmak isterken kendilerini kaybetmelerine sebep olabilirler. Terazilerin iradesi zayıftır. Tembelliğe yatkın olduklarından dolayı ihtiyaçları yoksa çalışmamayı tercih edebilirler. Terazilerin ihtiyacı olan başkasının onayına ihtiyaç duymadan kendine inanmasıdır. Bir kere sorumluluklarını yerine getirdi mi kendini daha özgür hisseder ve potansiyellerini fark ederler. Hayatı ertelemek yerine çok sevdikleri keyifleri daha güzel hale gelir.
Teraziler estetiğe çok önem verirler. Girdikleri ortamları hep daha fazla güzelleştirmek için uğraşırlar. Onların doğuştan gelen bir şeytan tüyleri vardır, insanları kendilerine hayran etmeye bayılırlar. Zaten bunu yaparken de çok zorlanmazlar. En büyük silahları tabii ki dış görünümlerine özen göstermeleridir. Teraziler cazibelidir ve bunun tadını çıkarırlar. Kendileri bu kadar güzellik budalası oldukları için beğenilmek ve sevilmek onların en büyük zaaflarından biridir. Fakat tatlı olayım, herkes beni sevsin diye bazen hayır kelimesini söylemeyi unutabilirler. Bu fazla politiklik de onların o güzelim zarafetlerini yüzeyselleştirebilir. Teraziler kararsızdır. Çünkü seçim yapmadan önce bütün tespitleri yapmak zorundadırlar. İşin içine zaafları da girince kendilerini aslında inanmadıkları bir ilişki içinde bile yıllarca tutabilirler. Teraziler hassastır. En ufak bir gerginlikten, bir ses ya da görüntü bozukluğundan etkilenirler. Onları çok yakından tanıyanlar onların çok kendilerine ait bir dünyası olduklarını bilir. Ve oraya girmeye çalışmazlar çünkü Terazilerin belli sınırları vardır ve o sınırlar içinde kimseye anlatmadığı sırları ve duyguları mevcuttur. O dünyanın içinde aniden hüzne kapılırlar; Teraziler mutluluktan ağlayabilen burçlardır. Duygularını kimseye gösteremedikleri için o hüzünle karışık mutluluk aniden bir eğlence, dans isteğine dönüşür. Bir bakarsınız bazen oldukları yerde sallanıverirler… Teraziler uzlaşma yanlısıdır. Kavgadan gürültüden pek hoşlanmazlar ve tarafsız bir şekilde insanlar arası diplomasi sağlamaya çalışırlar. Teraziler ara bulucudur. Herkesi sabırla dinlemeye çalışır, sevecenlikleriyle etrafındakilere çaktırmadan isteklerini yaptırabilirler.

Aşk hayatında Teraziler ille de aşk derler. Saygı ve sadakat onlar için çok önemlidir. Aşık oldular mı kendilerini o aşka adarlar. Mutlu bir ilişki için son derece fedakâr davranırlar. Kaprisleri, kıskançlıkları yoktur. Baskı yapmadığınız sürece sizi aşkıyla güzelleştirecektir.

Terazi burcunun yöneticisi Venüs’ün günü Cuma, renkleri: yeşildir.
Etrafınızda Terazi burcu olması size güzellik verir. Terazi bir ebeveyn size sevgisiyle paylaşmayı öğretir. Terazi arkadaşlarınız sizi hep güler yüzüyle dinler. Terazi sevgiliniz sizi aşkıyla hep güzel yaşatmak isteyecektir. Terazi patronları eşitlikçi davranacaktır. Terazi burcu çocuklarına paylaşmayı sevgiyle öğretmelisiniz ve onu uyarmak istediğiniz zaman insanların ortasında yapmamalısınız.
Terazilerin sorumluluklarını hatırlatmak için onlara hep sevgiyle destek olalım, onlara inanarak kendilerine inanmalarını sağlayalım, güçlerini ve bağımsızlıklarını ellerine almaları için yardım edelim  ve Terazilere hep gülümseyelim!
Sevmek için hep güzel bakmak lazım, güzel bakmak için sevmek lazım. Severek güzelleşelim ve özgürleşelim.
Sevgiler 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s