Balık ve Diğer Burçlarla Uyumu

Balık- Koç: Hım… Şöyle böyle bir ilişkiyle karşı karşıyayız arkadaşlar. Nedense ara sıra birbirlerini çektikleri görülür çünkü ortak noktalarda gezegenleri olabilir, yan yana burç olduklarından dolayı. Ama gel gör ki yine de birbirini görmez ve anlamaz bu burçlar. İmkansız mı? Değil. Ama sadece bir ilişki için ilişki gibi bir durum söz konusu olur. Araya kıskançlıklar, yalanlar ve dolanlar girebilir. Eğer girmezse de biraz mantık biraz duyguyla işi idare etmeye çalışırlar. Sonuç olarak mutlu bir aileye sahip olurlar.

Balık ve Boğa: Tatlış bir çift var karşımızda! Bravo, alkış… Çok aynı mizaçtadır bu iki burç, hayattan aynı şeyi isterler, hayata benzer gözle bakarlar. Birbirlerini desteklerler, sanatla ilgilenirler. İlişkileri gittikçe büyür. İyi anlaşırlar. Yumaşak ve anlayışlı bir ilişki olur. Kesinlikle uzun sürer, çok çok güzel!

İkizler- Balık: Ateşle barut yan yana durur mu? Su ve hava tabii pek anlaşamaz, ama bu burçların arasında fiziksel bir çekim vardır. Ama olur mu? Yok, olmaz. Hiç olmaz, zor olur. Balık’ın yavaşlığı, ikizleri boğar. İkizlerin sivri dili, balık burcuna batar. Biri ne kadar duygusalsa, diğeri o kadar mantıklıdır. Aynı aşkı yaşamaz, asla aynı dili konuşmazlar. Tabii bir şekilde bir araya gelirlerse de artık ikisi de birbirinin huyuna gitmek zorundadır. Az eleştiri, çok kabulü getirir. Beraber çalışıp, birbirlerinin eksikliklerini tamamlayabilirler.

Yengeç- Balık: İkisi de su burcu biliyorsunuz. Aralarında gerçekten bir bütünlük ve uyum olabilir. İkisi için de güvenmek çok çok önemlidir. Yengeç ancak ait hissettiği yerde kendi olabilir. Bu ikili birbirlerine karşı bir hoşgörü ve anlayışla bu ilişkiyi canlandırabilirler. Yengeç öncü olduğu için utangaç olsa da, ilişkiyi başlatan taraf o olabilir. Balık Yengeç’in yanında utangaç bile kalabilir. Beraber hareket etmek isteyeceklerdir. Ama birbirlerine açılmaları ve duygularını ifade etmeleri zaman alır. Bir anda açılamazlar, her şeyi konuşamazlar. Ama bunu yaptıktan sonra aralarında uyumlu ve hoşgörülü bir ilişki olur. Yengeçler çok duyarlı olduğu için balıkların istediği saygıyı onlara gösterirler. Balıkların da empatik tavırları tam yengece göredir. Olur bu iş! 

Balık- Başak: Neden olmasın? Ya da nasıl olur? 🙂 İşte bütün mesele bu… Nerede ve nasıl bir koşulda olur? Bu iki kişi kendi kültür ve ülkelerinden uzak bir yerlerde yaşasalar mesela olurdu.. Ya da beraber ortak bir inanç, bir felsefe uğruna çalışsalar olabilirdi. Mesela bir yoginin yanında.. Çünkü ikisi de hizmet etmeye gelmiş burçlardır; fakat biri fiziksel olarak, diğeri ruhsal olarak… Başaklar temiz, düzenli ve her şeyin net olmasını isteyen burçlardır; balıklar ise dağınık, her an her şeyi yapabilecek ve asla karar veremeyen burçlardır. Başaklara sabır… Balıklar onlara akışta kalmayı; başaklar balıklara eyleme geçmeyi öğretir. Gezmeyi, tanımayı ve öğrenmeyi seven bir çift olurlar. Ya da ilişkiyi sürdürmek için bunu yapmalılar. Kolay mı? Değil. Ama en zoru bir kere bir araya geldiler mi kolay kopamazlar…

Balık- Terazi: Bu ikilinin arasında gizli bir gerginlik vardır. Terazi Balık’ın her şeyi abartmasını, fazla kendinden geçmesini ve aşırı duyarlılığını anlamaz; Balık da Terazinin resmen çok rahat ve vurdumduymaz olmasından hoşlanmaz. İkisinin ortak noktaları romantik ve kararsız olmalarıdır. İkisi de kendini çok belli etmeyen burçlardır. O yüzden bu ilişki aslında uzun bir süre harekete geçme zorluğu yüzünden bitemez bile. Yani bitirmeye bile üşenebilirler! 🙂 Bu üşengeçlik yüzünden yanlışlıkla evlenebilirler. Bu ikili birlikteyse çaba sarf etmeleri gerekir. Terazi sosyaldir ve insan ister; balık izoledir ve insandan uzak yaşamayı tercih eder. Eğer irrasyonel değil mantıklı olur; beraber çalışır, kendinize uzun vadeli planlar yaparsanız bu ilişkiyi daha iyi hale getirebilir.

Balık- Akrep:

Balık- Yay:

Balık- Oğlak:

Balık- Kova: Zodyağın son iki burcu bir ilişki yaşarsa ne olur? Valla kova balık burcunu üzebilir. Çünkü balık çok duyarlı, fazlasıyla merhametlidir; kova ise ukala bir tavırdadır. Bazen kaba bile davranabilir. O yüzden bu balık burcuna göre değildir. O öncelikle saygı ister. Balık’ın gereksiz her şeyi düşünmesi ise kova’ya göre değildir. Onların ortak noktası evrensel ve toplumsal konulara önem vermeleridir. Bu yüzden beraber idealist işler yapabilirler. Kova arkadaş ister; balık yalnızlık ister. O yüzden ilişki olarak birbirlerini anlamaları zor olabilir. Eğer aşık olurlarsa (ki olabilirler) o zaman yapmaları gereken şey ilişkilerini canlı tutmaları olacaktır. Ama çok gururlu davranırlarsa o zaman bu ilişki küstah bir oyuna dönüşebilir..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s