17 Ocak Haftası; Yengeç Dolunay’ı

Gelecek haftanın sorusu: işiniz ve buna bağlı sorumluluklarınız ile kişisel ihtiyaç ve aile yaşantınız arasındaki çizgiyi nasıl çekebilirsiniz? Bu hafta bolca kendi kabuğumuzda kalmaya, güvendiklerimizin yanında olmaya, aileye, anne şefkatine, ev yemeğine ve zamana ihtiyaç olacak.

2 Ocak’ta oluşan Yeni Ay’ın sonuçlarını bu hafta alacağız. Eğer o zamanlar yaşamınızda çalışmak, yeni kariyer planları yapmak ve hedeflerinizi yenilemek gibi çalışmalar yaptıysanız bunlarla alakalı cevaplar ve sonuçlar alacaksınız. Mesela bir işe başvurduysanız bu on gün boyunca buradan bir cevap gelecek. Ya da kariyerinizle alakalı yeni planlar yaptıysanız bunun devamını nasıl sağladığınızı göreceksiniz.

Ama bu Dolunay size biraz duygularınıza ve zamana da ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Şu an sizi itekleyen, zorlayan ya da baskı uygulayan bir patron veya babanız varsa ona biraz zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin. İş ve aile; hedefler ve duygusal ihtiyaçlar arasında bir denge kurun.

Bu Dolunay ile neler olabilir? Valla duygular çok yoğun olacak orası kesin. Çok değişken bir ruh haline sahip olabilirsiniz. Bolca geçmişe dönüş yapılacak; nostaljik şarkılar ve filmler gündemde olacak. Kadın hakları, aile içi gelişmeler ve evle alakalı konular gündemin en başında olacak. Özel ve duygusal yaşamlarda bazı çalkantılar ve entrikalar olabilir. Peki bunun nedeni nedir? Acaba çözülmeyen duygusal bir yara olabilir mi? Duygular iyidir hoştur ama biraz kural da iyidir… İşte bu Dolunay ile ne fazla duygusal şantaj yapın ve yaptırın; ne çok katı olun…

Annenini arayın, ev yemeği yapın, şefkat üzerine düşünün ve kendinizle beraber herkesi olduğu gibi kabul edin.

Koçlar bu Dolunay ile ailelerine zaman harcayacaklar. Evde değişim veya ev değişimi olabilir. Tabuları kıracak seçimler yapabilirler.

Boğalar bu Dolunay ile aile üyeleriyle iletişim halinde olacaklar. Bir yolculuk yapabilirler. Yaşam felsefeleri büyük anlamda değişiyor.

İkizler bu Dolunay ile duygusal harcamalar yapabilirler. Ailelerine değer verecekler. Büyük dönüşüm onları bekliyor.

Yengeçler bu Dolunay ile yaşamlarını etkileyecek özel kararlar verebilirler. Harekete geçmeye hazırlar. İlişkileri dönüm noktasında olacak…

Aslanlar bu Dolunay ile bolca hayal kuracaklar. Biraz gerçeklerden kaçmak fena olmaz. Maneviyatları güçleniyor. İş ve sağlık anlamında büyük kararlar verebilirler.

Başaklar bu Dolunay ile arkadaşlarına ihtiyaçları olacak. Sizinle aynı amaçta olun kişilerle bir arada olun. Aşkta kırmanız gereken kurallar olacak.

Teraziler bu Dolunay ile mesleki anlamda değişime ihtiyaç duyacaklar. Kadınlara yönelik işler yapabilirler. Ev ve aile yaşamlarında gizlenen şeyler olabilir.

Akrepler bu Dolunay ile kendilerini geliştirmeye ve güvenmeye ihtiyaçları olacak. Artık büyük şeyler talep ediyorlar. Kendilerini ifade ediş şekilleri bambaşka olacak.

Yaylar bu Dolunay ile karanlık yönleri, kıskançlıkları ve şüpheleriyle yüzleşecekler. Bu duyguları durdurmak mümkün olmayacak. Maddi anlamda büyük değişimler kapıda..

Oğlaklar bu Dolunay ile sevildiklerine emin oluyorlar. İlişkilerinde bazı gelişmeler var. Çünkü değişiyorsunuz, adım atmaktan ve kendinizi göstermekten asla korkmuyorsunuz.

Kovalar bu Dolunay ile sağlık ve çalışma alanında değişime ihtiyaç duyacaklar. Herhangi bir sağlık sorunu yeni bir gündelik rutin getirebilir. İçlerine attıkları her şey açığa çıkıyor.

Balıklar bu Dolunay ile aşka ihtiyaç duyuyorlar. Çocuk sahibi olabilirler. Eski aşklar ortaya çıkabilir. Gruplarla büyük işler yapabilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s