Gerçek Hayat ve Bilinçaltı

Merhaba Arkadaşlar,

Hayatı bir rüyaymış gibi yaşamaktan daha önce sizlere bahsetmiştim. (Düşte yaşamak) Şimdi size bundan yola çıkarak bir şey daha söylüyorum! Hayat bir rüyaysa ve rüyalarda bilinçaltı açığa çıkıyorsa o halde; gündelik hayatımızda da bilinçaltını yaşıyoruz!

Okuduğum “Bilinçaltının Gücü” kitabında yazar okurlara diyor ki; “Siz bilinçaltına ne mesaj verirseniz o emrinize amededir ve onu gerçekleştirir.” Bundan “Ego nedir?” adlı videomda bahsetmiştim. İnsan çocukluktan itibaren bazı kararlar alır ve bunları yazar. Bilinçaltı ise onu kabul eder ve gerçekleştirmeye başlar.

Bunu nasıl keşfedebilirsiniz? Hayatı bir rüyaymış gibi ele alırsanız ve her akşam kendinize “bugün rüyanda ne gördün?” diye sorarsanız bir bakacaksınız ki hep aynı şeyler oluyor. Bir şeylerin peşinden gidiyorsunuz.  .

Rüyada yaşıyormuşsunuz gibi düşündüğünüz zaman bilinçaltına ne gönderiliyorsa bunun yaşandığını ve gerçekleştiğini anlayacaksınız. Zaten kendinize üçüncü bir gözle bakmak, yani yaşamınıza rüyaymış gibi yaklaşmak aslında bilinçaltınızı anlamanızı ve oraya ne gibi mesajlar verdiğinizi çözmenizi sağlar. O zaman belki her şeye bilinçaltı denilebilir. Önemli olan onları bilince getirmek; yani farkındalık. Bunları fark ederseniz değiştirme gücüne de sahip olabilirsiniz

Dediğim gibi; hayatınıza bir de rüyaymış gibi bakmaya başladıktan sonra her gün ne yaptığınızı, neyin peşinde olduğunuzu, ne için uğraştığınızı görün. Yani neler yaşadığınıza, hayatınıza bir bakın! O zaman şu ana kadar kabul ettiğiniz kuralları anlamış olacaksınız. Sonrasını bunu değiştirmek için fırsata sahip olabilirsiniz.

Hayatınızın mükemmel olsa bile bakın belki daha mükemmeli, daha derini mümkündür. Çünkü önemli olan hevesli, mutlu olmak, değişmek ve gelişmek! Yani kim ister hep aynı şeyleri yaşamak? Her gün aynı şeyleri yapmak? Hep aynı sonuçları almak? Sürekli aynı olduğunu düşünsenize her şeyin!

İnsan sürekli gelişim göstermek ister. Gelişim göstermek için ise fark etmek gerekir.

Ne mesaj verdiniz ki bilinçaltına bunları yaşıyorsunuz?

Umarım hep geliştiğiniz, eğlendiğiniz ve mutlu olduğunuz bir hayat yaşarsınız. Hayata da böyle bir enerji bırakmış olursunuz.

Kısacası; hayatınıza bir rüyaymış gibi bakın ve bilinçaltınıza ne mesaj verdiğinizi görün!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s