Uranüs Boğa Burcunda, Burçlara Etkileri

Süprizleriyle meşhur, beklenilmeyeni bekleten ve teknolojinin en önemli göstergesi olan jenerasyon gezegeni Uranüs 15 Mayıs itibariyle Boğa burcuna geçecek. 2026 yılına kadar ise burada hareket edecek. Uranüs 2010 yılından beri Koç burcundaydı. Ve dünyada teknoloji adına birçok yenilik ve başlangıç oldu. Mesela “selfie” diye bir şey çıktı! Tam Uranüs (teknoloji) Koç (ben) teması! Ayrıca dünyada özgürlük mücadeleleri gözüktü ve insanlar “ben” demeye başladı. Hatta artık herkes daha bireysel yaşamaya başladı…

BHP-U9-2-industrial-revolution-121c4fee
https://newsela.com/read/BHP-U9-2-industrial-revolution/id/3930/

Uranüs bir “jenerasyon gezegen” gezegenidir, çünkü bir burçta diğer gezegenlere göre çok daha uzun süre kalır. (Neptün ve Pluton gibi)  Peki nedir bu Uranüs gezegenin özelliği? Uranüs’ün keşfedildiği sene olan 1781 senesinde Dünya’da birtakım bağımsızlık savaşları olduğu gözlemleniyor. İngiltere’de sanayi devrimi gerçekleşti, Fransız ihtilali oldu ve Kuzey Amerika’da bağımsızlık savaşı oldu.Uranüs en son Boğa burcundayken 1935- 1941 yılları arasında ikinci dünya savaşı gerçekleşiyordu. Boğa olumsuz kullanımında materyalist, esnek olmayan, kıskanç ve tembel bir enerjiye sahiptir. Yani bu önümüzdeki senelerde yine kendi ırkını ayıran, başka ırkları bu uğurda dışlayan, parayla ve kapitalizmle alakalı sürpriz gelişmelerin olacağı bir döneme giriyoruz. Teknolojiyle ilgili ise sıradışı bir gelişme olmasa bile, artık geçtiğimiz on senedir yapılan teknolojik gelişmelerden inanılmaz paralar kazanılabilir.

hitler
Adolf Hitler Boğa burcudur.

Ya da teknoloji ve para bir araya gelebilir. Aslında “bitcoin” gibi. Bunun gibi teknolojinin ve paranın birleştiği, ya da teknolojinin ve kapital düzenin birleştiği gelişmeler görülebilir.

Uranüs Boğa burcunda olumlu özelliklerini gösterirse de; mesela geçtiğimiz dönem başlayan yeniliklerin devamı gelebilir. Gerçekten üreten, verimli ve pratik astrologlar, metafizik uzmanları ve televizyoncular ortaya çıkabilir. Mesela elektrik kullanımı daha verimli hale gelebilir, enerji sayesinde elektrik kullanımı artabilir, havacılık ve uzay bilimleriyle ilgili geçtiğimiz on yılda ne keşfedilyse bu dönem artık bunların daha stabil olması sağlanabilir. Temennim şu ki; Uranüs’ün Boğa burcundayken doğayla birleştirelim ve verimli şekilde kullanalım. Teknolojiden barış yayılsın! =)

Burçların nasıl etkileneceğine gelirsek eğer…

Koç: Hayatınız sekiz yıldız tamamen alt üst oldu. Ama kim diyebilir altın üstten daha güzel olmadığını? Böyle bir şok ancak size yakışırdı… Şimdi Uranüs sizin gelirleriniz, yatırımlarınız ve değerlerinize bir şok etkisi yaratacak. Hiç tahmin etmediğiniz bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Teknolojiyle önümüzdeki sekiz sene haşır neşir olursanız emin olun size çok para kazandıracak. Uranüs’ün en çok para getireceği burç sizsiniz!

Boğa: Geçtiğimiz sekiz sene içsel olarak çok büyüdünüz ve çok yol katettiniz. İnançlarınız aniden değişti ve şaşırtıcı kayıplar yaşadınız. Şimdi artık Uranüs hayata olan bakış açınızı baştan aşağı değiştiriyor. Çok marjinal başlangıçlar yapabilir, imajınıza ve hayatınızın her alanına sıradışı değişiklikler getirebilirsiniz. Kendinizi sesli bir şekilde ifade etmekten, gürültü yapmaktan ve dikkat çekmekten çekinmeyin. Uranüs önümüzdeki sekiz sene boyunca sizi ortaya çıkaracak!

İkizler: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve idealleriniz konusunda sürpriz gelişmeler yaşadınız. Belki çok farklı ve değişik yerlerden arkadaşlar edindiniz ya da bir anda hayatla ilgili umutlarınız değişti. Önümüzdeki sekiz sene artık inançlarınız da bir anda değişebileceğine hazır olun. Ve bu öyle bir değişecek ki, sizde çok kalıcı içsel farkındalıklar yaşatacak. Siz şimdiden içinize dönmeye, spiritüellikle ilgilenmeye ve hayal gücünüzü arttırmaya açık olun. Emin olun, bu dönem en çok kendinize ihtiyacınız olacak!

Yengeç: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca mesleğiniz ve kariyerinizle ilgili beklenmedik değişimler yaptınız. Belki sektör değiştirdiniz, belki kariyeriniz adına önemli başlangıçlar yaptınız. Ve işin içinde tabii ki iletişim ve teknoloji vardı. Bu konularda elinizden geleni yaptığını düşünüyorsanız artık bunları daha idealist bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Farklı çevrelere girin, sizin gibi düşünen insanlarla bir araya gelin ve bilim- teknoloji konusunda daha da fazla kazanın! Göreceksiniz; hem umutlarınız, hem arkadaşlarınız değişecek!

Aslan: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca gezmediğiniz yer, tanımadığınız insan ve edinmediğiniz farklı deneyim kalmadı. Bunlar sizi süper geliştirdi ve heyecanlandırdı. Önümüzdeki sekiz sene boyunca ise kariyeriniz ve mesleğiniz adına sürpriz ve özgürleştirici seçenekler söz konusu olacak. Hem de bunlar kalıcı olacak ve para kazanabileceksiniz. Kendinizi farklı seçeneklere ve olasılıklara açarsanız, kariyerinizle alakalı verimli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mesleğiniz konusunda sıradışı hamleler yapmaya çekinmeyin ve üretin!

Başak: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca hiç beklemediğiniz yerden paralar, miraslar, eşiniz, babanız ya da ailenizden gelen maddi destekler hayatınızı kökünden değiştirdi. Sizi bambaşka biri yaptı. Bunu kabul edin! Şimdi artık bu sürpriz gelişmeler yabancı yerlerden ve insanlardan gelecek. Ya da kim bilir, belki bir yüksek eğitimden… Siz yeter ki açık olun ve vizyonunuzu açık tutun. Gezin, dolaşın, okuyun. Farklı dinler, kültürlere ve felsefelere açık olun. Çünkü önümüzdeki sekiz sene boyunca bu konularda beklenilmeyen hamleler yapmaya (belki öğrendiklerinizi yayımlamaya) açık olacaksınız!

Terazi: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca ilişkileriniz, evlilikleriniz ve ortaklıklarınızla alakalı şaşırtıcı ve sarsıcı deneyimler yaşamış olabilirsiniz. Belki bu alanlarda siz kendi kendinizi bile şaşırtmış olabilirsiniz! Şimdi artık biraz daha başka birine dönüşme vakti, hem de çok uzun süre… Önümüzdeki sekiz sene boyunca siz artık siz olmayacak ve kendinizi değiştirdikçe etrafınızın da değiştiğini göreceksiniz. Zengin düşünün, bol isteyin ve her şeyin fazlası size gelsin. Eşinizden ya da ailenizden gelecek sürpriz paralara hazırlanın!

Akrep: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca sağlığınız ve çalışma alanınızla ilgili sürpriz gelişmeler yaşadınız. Daha modern bir yerde çalışmaya başladınız ve sağlığınızla ilgili beklemediğiniz şeyler oldu. Artık bunlar yerine oturdu! Şimdi ilişkilerinizin renklenmesine ve hareketlenmesine hazırlanabilirsiniz! Önümüzdeki sekiz sene boyunca yeni deneyimlere açık olun. Kim bilir, belki aklınızdan geçmeyecek kişilerle evlenebilir ya da farklı ortaklıklara imza atabilirsiniz. Kalıcı olacağını bilin ve cesur davranın.

Yay: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca aldığınız risklerle epey konuşuldunuz. Aşk hayatınızla gündeme geldiniz ve bu alanlarda şaşırtıcı olaylar oldu. Kendinizi hiç olmadığı kadar özgür hissettiniz. Önümüzdeki sekiz sene artık daha çok sağlığınız ve çalışma alanınızdaki ani değişimlerle karşı karşıya geleceksiniz. Bu dönem sakin bir şekilde kendinizi yeniliğe açarsanız yorulsanız bile hayatınıza bir yenilik geldiğini hissedebilirsiniz. Bence şimdiden kendinize yeni ofis ve çalışma arkadaşları bakmaya başlayın!

Oğlak: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca eviniz ve ailenizle ilgili ani değişimler yaşamış olabilirsiniz. Bunlar da sizi epey sarstıysa da hayatınızı, hatta köklerinizi yenilemiş olabilirsiniz. Önümüzdeki sekiz sene boyunca ise kendi farklılarınızı ortaya koymak için çok heyecanlı olacaksınız. Aşık olmaya, risk almaya ve eğlenmeye hazırlanın. Artık hayatın tadını doyasıya çıkarmak sizin de hakkınız öyle değil mi? İşte uzun seneler keyif sizden sorulacak!

Kova: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili sürpriz değişimler yaşadınız. Ya da şehir değiştirdiniz! Önümüzdeki sekiz sene boyunca ise ev değiştirmeye ve hatta ülke değiştirme fikrine alışın. Köklerinizden uzaklaşmak ve bireysel bir şekilde yaşamak isteyeceksiniz. Aileniz, anneniz ya da babanızla ilgili değişimler yaşabilirsiniz. Bu konularda sabırlı olursanız en sonunda sizi tutan her şeyden özgürleştiğinizi göreceksiniz!

Balık: Geçtiğimiz sekiz sene boyunca gelirleriniz, kazançlarınız ve yatırımlarınız konusunda uçuk atılımlar yaptınız. Beklemediğiniz şekilde para kazandınız mesela! Önümüzdeki sekiz sene boyunca ise kardeşleriniz ya da yakın çevrenizle ilgili sürpriz gelişmelere açık olun. Hiç olmadığı kadar açık olmak, öğrenmek ve kendinizi geliştirmek isteyeceksiniz. Şimdiden eğitimlere yazılır ve öğrenmek istediklerinizi listesini çıkarırsanız iyi olur. Ya da gitmek ve görmek istediğiniz şehir içi yerlerin. Günlük hayatınızdaki sürprizlere hazırlanın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s