14 Şubat Haftası

Geçtiğimiz hafta eski problemleri yeni yöntemlerle, barışçıl ve hoşgörülü bir şekilde halledebileceğimiz bir yeni ay yaşadık. Çünkü Merkür Kova’da geriliyor; bu geçmişte kalan ve eski sorunların tekrar gündeme gelip; bizi onlara alternatif yöntemlerle halletmemiz, konuşmamız ve düşünmemiz gerektiğini söylüyor. Mesela eşinizle bir sorun yaşadınız ve eskiden bir sorun yaşayınca birbirinize küser ve konuşmazdınız. Bugünlerde sorun üzerine açıkça konuşmak sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.
Hemen ardından Merkür Venüs ile kavuştu ve yine eski aşklar akıllara geldi. Tabii eski arkadaşlık ve dostluklarla da iletişime geçilmiş olabilir. Gönül bir eskiyi aradı ve özledi belki…
Bugün ve yarın aynı Merkür Jüpiter ile kavuşuyor. Bizi geleceğe bakmamız yönünde uyarıyor… Gelecekten neler bekliyorsunuz? Acaba bundan yıllar önce düşündüğünüz fikirleri hayata geçirebildiniz mi? İdeallerinize kendinizi adıyor musunuz?
Gelecek hafta ise uzun zamandır sabit burçlarda gerilen burçlar Uranüs ve Satürn gibi dev gezegenlerde kare açı yapacak. Uzun zamandır söylediğimiz; eski ve yeni çatışması iyice bizi huzursuz edecek. Baskılayacak. Eski siz ve yeni siz arasındaki geçiş süresi zaman alacaktır. Çünkü güvenlik alanından çıkıp, yeniliğe adım atmak sinir bozucu olabilir. Mesela yeni bir işe başlamak istersiniz ama beklenmedik sorunlar çıkar. Ama amacınız işleri sağlamlaştırmak olduğunu bilirseniz o zaman bu zorlukları çözmeniz kolaylaşır. Sabır ve şefkat bize bu hafta bolca lazım olacak!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s