11 Ağustos Güneş Tutulması ve Burçlara Etkileri- Yarından Yakın!

11 Ağustos günü saat 11.57 civarları Güneş ve Ay Aslan‘da yan yana gelecek ve bir Yeni Agerçekleşecek. Bu aynı zamanda kısmi bir Güneş tutulması. Güneş tutulması; Ay’ın Dünya ile Güneş arasından geçtiği düzenli Yeni Ay’dır. Ancak, Güneş tutulması daha güçlüdür çünkü Ay Güneşi koyulaştırır. Güneş’in çoğu bu tutulmada görünür olacak bu yüzden bu kısmı bir tutulma olacak. Güneş Ay kavuşumları önemlidir; gelecekle ilgili yeni planlar yapmanızı sağlar. Yaşayabileceğiniz ve başlayabileceğiniz her şey karşınızdadır ve her an her şey olabilir. Seçeneklere açıksınızdır.
Bu tutulma esnasında gökyüzünde ateş elementi fazla, su elementi az. Tutulmanın önemli başrolü ise geri giden Merkür! Merkür aynı zamanda Jüpiter’le kare açı yapıyor.
Bu tutulmayla beraber önümüzdeki 6 ay kafanız fikirler ve sorularla meşgul olacak! Kendinizi bol bol tartışırken bulabilirsiniz. Elektronik eşyaları düşürmemeye, dikkatli kullanmaya ve seyahatlerinizi iyi planlamaya çalışın. Konuşurken buyurgan ve yıkıcı konuşmaya meyilli bir atmosfer olacak. Fikirlerinize karşı gelen ya da provoke etmeye çalışan insanlara karşı ani tepkiler verebilirsiniz. Merkür gerilerken zaten sinirli ve stresli olmanız çok olası olduğu için kendinizi yorgun hissederseniz kendinize biraz zaman ayırın. Bu dönemde geçmişte kalan insanlar ya da anılar aniden karşınıza çıkabilir. 
Eğlenme, şımarma, harcama ve abartma isteği genel olarak artacaktır. Önünüze başlamak için birçok proje çıkabilir ama siz enerjinizi hepsine vermek yerine az ve öz olana verin. Gelişim için alışkanlıklarınızı sorgulayın ve yenileyin. Yeni başlangıçlar yapmak için harika bir zamanda!
Dünya geneline gelirsek ülkeler arasında fikir savaşları, feminizm ve politikayla ilgili önemli gündemler olabilir. Medya ve ülke başkanları arasında sürtüşmeler ve dini tartışmalar haber olabilir.
Ajandalarınızı, günlüklerinizi karıştırın! 7 Ağustos 2017 ve 15 Şubat 2018 tarihlerine bir göz atın. Hayatınızda tekrarlayan temaları, o günden bu yana hayatınızın en çok hangi alanlarında bitişler ve başlangıçlar oluyor ya da nelerle uğraşıyorsunuz bunu fark edin. Hala devam eden ama sonuçlanmayan, ya da değiştirmeniz gereken bir şeyler varsa bunu değiştirin. Değiştirin ki 21 Ocak 2019’da gerçekleşecek tutulmayla beraber bu konular istediğiniz gibi sonuçlansın ve bitsin. (Yeni ay öncesi yapılacak egzersiz için tıklayın!)

 

Koç: Bu tutulmayla beraber içsel olarak dengeli hissedecek ve olumlu ilişkiler kuracaksınız. Yaşamak için motivasyonlarınızı arttıracak sebepler bulabilirsiniz. Yeni bir aşka başlayabilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. Bugüne kadar düşündüğünüz yaratıcı fikirleri cesaretle sunmaya başlayın. Artan güven ve coşkunuz önümüzdeki aylarda hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yeteneklerinize güvenin!

Boğa: Bu tutulmayla beraber kendinizi çok daha güçlü hissedecek ve hayatınız için önemli adımlar atmaya cesaret kazanacaksınız. Hayatınızda köklü başlangıçlar yapmaya hazırlanıyorsunuz. Bu öncelikle aile ve ilişkilerinizi etkiliyor olacak. Partnerinizle tartışmalar yaşamamak için tutumunuza dikkat edin. Özellikle yeni bir ev ya da gayrimenkul alımı söz konusu olabilir. Siz sabırlı oldukça doğru kararlar veriyor olacaksınız.

İkizler: Bu tutulmayla beraber çok yaratıcı bir projeye imza atabilirsiniz! Yeni başlangıçlara başlamak için kendinizi daha iyimser ve hevesli hissedeceksiniz. Bu hem iş hem aşk için harika bir zaman olacak. İşinize ve hayatınıza yaratıcı zekanızı katacaksınız. Kardeşinizle ilgili olumlu gelişmeler de yaşayabilirsiniz. İfadenizdeki etkili gücün farkına varın ve çevrenize karşı cömert davranın. Aktifleşmek sizin işiniz!

Yengeç: Bu tutulmayla kendinizi tanıtacak ve hedeflerinize kolayca ulaşacaksınız. Hayatınızda gerçek anlamda ilerleme kaydetmek için mükemmel bir zamandasınız. Yılın geri kalanında hayatınıza olumlu etkiler bırakmaya devam edeceksiniz. Ayrıca para ve iş konularında şaşırtıcı bir teklif alabilirsiniz. Artık sorumluluklarınızın farkındasınız ve sınırlarınızı biliyorsunuz, mükemmel!

Aslan: Bu tutulmayla beraber kişisel ve özel hayatınızla ilgili önemli kararlar vereceksiniz. İlişkinizle ilgili niyetlerinizi ve kararlarınızı netleştirmeniz uzun vadede size olumlu sonuçlar olarak geri dönecektir. Artık hayatınızda kimle olmak istediğinizi bilin ve buna göre davranın. Gücünüz artacak ve yaşamak için motivasyon bulacaksınız. Kendinizi artık tanıyorsunuz, işte bu!

Başak: Bu tutulmayla beraber kendinizi keşfetmenizi sağlayacak sezgileriniz artıyor olacak. Kişiliğinizi daha özgün ve ilginç bir şekilde ifade etme şansı bulacaksınız. Artık daha yeni hissetmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden yeni maceralar adım atabilir ve yeni icatlar yapabilirsiniz. Konfor bölgenizden ayrılmanız ve biraz sıradan insanlarla zaman geçirmek için size iyi gelecek. Kendinizi aşın!

Terazi: Bu tutulmayla beraber iyimserliğiniz artıyor olacak. Hayata daha yenilikçi bakacak ve ekip çalışmalarına başlayacaksınız. Uzun zamandır arkadaşlıklarınız ve sosyal çevrenizde yaptığınız seçimlerle çevrenizi şekillendiriyorsundur. Şimdi onlardan destek alacak ve ideallerinizi doğru yürüyeceksiniz. Artık daha yenilikçisiniz. Neşelenin!

Akrep: Bu tutulmayla beraber bir iş teklifi alacak ya da bir liderlik fırsatı yakalayacaksınız. Bu konuda babanızın ya da patronunuzun etkili bir rolü olabilir. İş ve aile hayatınız birkaç yıl öncesine kadar çok değişti, asıl değişimi ise Ocak ayında göreceksiniz. Bugün yaptıklarınızın karşılığını alacak ve istikrarlı bir yola başlayacaksınız. Kendinize ve yeteneklerinize artık güveniyorsunuz. Böyle devam!

Yay: Bu tutulmayla beraber medya, seyahat ve eğitimle alakalı yeni bir başlangıç yapma fırsatı bulacaksınız. Bu biraz gecikmiş bir karar olabilir. Bu dönem bunlarla ilgili araştırma yapın ve 19 Ağustos itibariyle yola koyulun. Emin olun Ocak ayında yaptıklarınızın karşılığını alacak ve kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz. Artık özünüz sözünüz bir, farkedin!

Oğlak: Bu tutulmayla beraber ikili ilişkileriniz tutkulu hale gelecek. Bir yandan ise kredi, komisyon ve miras yollarıyla gelir elde edebilir; bir şey satma ya da satın alma şansı yakalayabilirsiniz. Eşiniz ya da iş ortaklarınızla güçlerinizi birleştirirecek önemli maddi fırsatlar kapınıza gelecek. Artık paranızı doğru kullanmayı ve olayları kontrol etmeyi biliyorsunuz. Gücünüzün farkına varın!

Kova: Bu tutulmayla beraber size kendinizi tam ve bir bütün hissettirecek ruh eşinizle tanışacaksınız. Ama hiçbir ilişki ya da iş anlaşması yapmak için acele etmeyin. Merkür gerilemesi bitene kadar (19 Ağustos) bu gibi olaylara karşı daha temkinli olun. Ama artık siz ikili ilişkileri nasıl irade edeceğinizi öğreniyor ve işbirliğine açık bir insan haline geliyorsunuz. Harika!

Balık: Yeni bir beslenme alışkanlığı, rejime başlamak veya rutin egzersiz yapmak için motivasyonunuz yüksek olacak. Karşılaşacağınız biri ya da gideceğiniz bir doktor sizi rahatsız eden sağlık sorununuzu ortaya çıkarabilir. Çalışma alanınızla ilgili de yeni kararlar alabilir, yeni bir ofis düzenine başlayabilirsiniz. Artık hem sağlığınızı hem günlük düzeninizin yönetimini elinize almayı öğrendiniz. Tebrikler!

 

11 Ağustos Güneş Tutulması ve Burçlara Etkileri- Yarından Yakın!” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s