Mars Gerilemesi ve Burçlara Etkileri

Mars 26 Haziran günü Kova burcunun ‘sinde gerilemeye başlayacak ve 27 Ağustos günü Oğlak burcunun 28º‘inde gerilemesine son verecek. Gökyüzü anlamak zor.  Her şey değişik bir şekilde birbirine bağlı ve bunun için hem bunlara çok hakim, hem çok içinde hem çok içselleştiriyor olunması gerekiyor.

Birincisi 2017 Haziran’dan beri arkadaşlıklar, toplumsal projeler, sosyal konular sekteye uğruyor ve bu konularda problem çıkıyor. Bunun yerine dünyada daha bireysellik hakim. Tabii her burç da bundan farklı alanlarda etkileniyor. Tam bunların sonuna doğru gelirken, Mars’ın bu geri hareketi herkesin son bir yıldır uğraştığı konuları son bir kere yeniden gündeme getiriyor. Halledilmeyen problemler varsa gökyüzü yeniden şans veriyor. Zaten evrende iyi ya da kötü bir şey yok, her şey olduğu gibi. O yüzden bu mars gerilemesini de kötü diye değerlendirmemek ve bu enerjiden iyi yararlanmak için bunun ne olduğunu iyi kavramak gerekir.

Mars gerilemesi döneminde genel olarak ortam agresif ve gergin olabilir. Sosyal kuruluşlar, toplum örgütleri ve arkadaşlıklar için ekstra efor sarfetmek gerekecek.  İcatlar, teknoloji, liberal ve bilimsel konularda sorunlar çıkması çok olası. Kazalara daha açık bir atmosfer söz konusu olacak. Özellikle bacaklar, bilekler, dolaşım ve kramp rahatsızlıklarına ayrıca dikkat etmek gerekecek. Bu konularda ameliyatları ertelemekte faydalı olabilir. Teknoloji savaşı, özgürlükler için mücadele, fikirleri için savaşan, isyanların olabileceği, başkaldıranların gündeme geleceği, dayatılan konulara hayır diyenler ve bu kişilerin arkalarından gelen bir topluluk olabilir. Ama bu olumsuz kullanılırsa; kavga ve gürültü çok olacaktır. 

Şimdi tek tek burçlar bu dönemi nasıl geçirecek sorusuna gelinirse…

Koç: Geçtiğimiz bir yıldır arkadaşlarınız ya da ideallerinizle ilgili yeni kararlar alıyor olabilirsiniz. Bu önümüzdeki süreçte yine hareketli günler sizi beklemekte olacak. Sosyal gruplarda ve arkadaşlarınız arasında fazlaca açık sözlü davranmaya müsait olacaksınız. Bu da tartışmalara yol açabilir. Bu yüzden bu dönemde asosyal olmaz aksine arkadaşça olmaya çalışırsanız düşman değil dost kazanırsınız.

Boğa: Geçtiğimiz bir yıldır işinizle ilgili konularda bir takım kararlar verdiniz ve bazı şeyleri geride bıraktınız. Bu dönem üstlerinizle tartışmaya açık bir atmosferde olacaksınız. Kariyeriniz adına zaten uzun zamandır çok çaba sarf ediyorsunuz. Aksilik yaşasanız ya da enerjinizin düştüğünü hissetseniz de pes etmeyin. İsyankar olmak yerine statünüzde yenilikçi olur ve sizden daha yüksek mevkideki kişilerle iyi anlaşırsanız başarı uzun vadede sizin!

İkizler: Geçtiğimiz bir yıldır yurtdışı, yüksek eğitim, basın yayın ve din felsefe konuları ile ilgili uğraştığınız bir takım meseleler olur olabilir. Eğer bunlar çözümlenmediyse tekrar gün yüzüne gelecek. Sabırlı olun ve işleri zorlamayın. Zaten sizin bu konularda uğraşmanız artık yavaş yavaş son bulmalı ve kendinizi yakın çevrenize vermelisiniz. İsyankar bir yaklaşım yerine arkadaşçıl bir bakış açısıyla hayata bakın!

Yengeç: Geçtiğimiz bir yıldır başkalarının paraları konusunda halletmeniz gereken şeyler oldu. Bu mars gerilemesinde bu konular yeniden gündeme gelecek. Para ve ekonomi konularında hırs yapmayın. Ayrıca sezgileriniz ve rüyalarınız da çok hareketlenecektir. Psişik güçleriniz artacak. Bu dönem korkularınızı bastırmak yerine kendinize şefkatli yaklaşın ve duygusal destek almaya açık olun.

Aslan: Geçtiğimiz bir yıldır ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda çok yol kat ettiniz ve insiyatif aldınız. Son bir aydır bunlarla ilgili sorunlarla uğraşıyor olabilirsiniz. Bu dönem aynı sorunlar ya da eski sevgililer yeniden hayatınıza girecektir. Sorunları görmezden gelmek ve dengesiz davranmak yerine geleceğe yönelik hareket edin. Bu şekilde ilişkileriniz güçlenecek ve kendinize güveniniz artacak.

Başak: Geçtiğimiz bir yıldır çok çalışıyor, detaylara önem veriyor ve stres yapıyorsunuz. Bu dönem işinizi hızlı yapmak isteyeceksiniz, ama bu tüm enerjinizi emebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca sağlığınıza özen göstermeli ve sizi güçlü kılacak şekilde beslenmeye odaklanmalısınız. İşinizde yenilikçi ve idealist olmanız kendinizi daha güçlü bir şekilde ortaya koymanızı sağlayacaktır.

Terazi: Geçtiğimiz bir yıldır aşk, kumar ve sanat konusunda çok risk aldınız. Bu önümüzdeki süreçte bu konular gündeminizde olacak. Eski aşklar ve heyecanlar yeniden kapınızı çalabilir. Siz zaten sevmeye ve sevilmeye çok hazır ve mutlu gözüküyorsunuz. Ama bunun için soğuk ve kaba olmak yerine daha sosyal hareket edin. Göreceksiniz özellikle Ekim ayında gücünüzü buluyor olacaksınız.

Akrep: Geçtiğimiz bir yıldır ailenize ve evinize kendinizi fazlaca kaptırmış olabilirsiniz. Bu dönem aile ve evle ilgili konulara yeni bir hareket gelecek. Taşınma ve tamirat gerektiren konular bütün yaz gündeminizde olacak. Aile içinde ise ebeveynlerinize karşı duygusuzca yaklaşmak yerine arkadaşça bir tavır takınmanız ortamı yumuşatacaktır. Son bir seneyi iyi değerlendirin ve eviniz ve aileniz için doğru kararları verin.

Yay: Geçtiğimiz bir yıldır kardeşleriniz, yakın çevreniz ve zihinsel aktivitelerinizle ilgili bitirdiğiniz ve vazgeçtiğiniz durumlar oldu. Bu dönem ise bunlarla ilgili problemler yeniden gündeminize gelecek. Bu yüzden konuşmalarınızda, kardeşlerinizle ilişkilerinizde ve genel olarak günlük hayatınızda kibirli ve soğuk olmak yerine olaylara mantıklı yaklaşmanız size iyi gelecektir. Ayrıca kısa yolculuklarda her zamankinden daha fazla tedbir almalısınız!

Oğlak: Geçtiğimiz bir yıldır gelirleriniz, maddi kaynaklarınız ve bizzat kendi değeriniz hakkında daha girişken davrandınız. Hatta yeri geldi hırslı oldunuz. Fakat sizin zaten yapmanız gereken bu konuda artık yardıma açık olmanız ve başkalarından destek almanız. Bu dönem beklenmedik harcamalar yapmamaya özen gösterin. Müsriflikten kaçınırsanız para konusunda çok daha güçlü olacak ve doğru hamlelerde bulunacaksınız. (Özellikle Ekim ayında!)

Kova: Geçtiğimiz bir yıldır yeni başladığınız, efor sarfettiğiniz ve girişim içinde olduğunuz konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde hissettiğiniz fiziksel rahatsızlıkları ihmal etmemeli ve gerekli sağlık kontrollerinden geçmelisiniz. Zorunlu olmadıkça da ameliyat olmazsanız daha iyi olur. Kendinizi ortaya koyarken bunu isyan ederek değil, sağduyulu yaklaşarak yapın. Göreceksiniz ki böyle yaparsanınız bu dönem ara sıra öfkeli olsanız bile sonunda kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Özellikle Ekim ayında!

Balık: Geçtiğimiz bir yıldır karmaşayı bırakmaya çalışıyorsunuz. İçinizde fırtınalar kopsa da, kendinizi çok öne sürmüyorsunuz. Bu da içinizde biraz öfkenin oluşmasına sebep oluyor olabilir. Bu dönemi mümkün olduğunca geçmişe öfkelenerek değil, affetmeye çalışarak geçirmeye çalışın. Bunu yaparsanız bu dönemden arınarak çıkacaksınız. Enerjinizle kaybolmayın, onunla varolun.

Mars Gerilemesi ve Burçlara Etkileri” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s