24 Haziran Seçimlerine Astrolojik Bakış

Biliyorsunuz ki 24 Haziran günü Türkiye‘yi ve belki bütün Dünya’yı ilgilendiren bir seçim var! Bu seçimin astrolojik olarak göstergelerini mercek altına aldım. Bakalım neler neler çıktı…

Birincisi o günün enerjisine bakarsak; sabah saati itibariyle Ay Akrep burcunda olacak ve bir yandan Merkür Yengeç‘te olacak. Halk duygusal ve hassas duygular içinde olacaktır. Vatan sevgisi de tavan yapmış olacak. Fakat ruh hali genel olarak biraz şüpheci, kinci ve huzursuz olabilir. Duyguların yoğun olarak yaşanacağı bir gün olacağı kesin. Akşamüstü itibariyle de Ay’ın boşluğa girecek; yani bir sonuca ulaşılamayabilir ve ikinci seçime kalabilir.

Seçimlerin ana karakterlerine gelirsek… Aralarında enteresan benzerlikler olan isimler var ve seçimden beklenilmeyen sonuçlar çıkacak gibi. Yani sonuç ne olursa olsun herkes ortak bir noktayı bulacak gibi. Bir denge ve ılımlılık olacak. Adaylar arası anlaşma ya da partilerin dengeli bir şekilde meclise girmesi mümkün olabilir.

Muharrem İnce yüzde yüz çok başarılı ve enerjisini mükemmel kullanan verimli bir boğa insanı. Ay burcunun kova olması onu liberalleştiriyor. Fizikçi olmasına şaşmamak gerek çünkü kova enerjisi onu bilimsel ve gerçekçi düşünen biri yapıyor. Bu seçimlerde çok etkili olacak. Konulara olan yaklaşımı ve gelecek fikirleri çok parlak; kanaati güçlü bir kişilik. Bu çalışmayla devam ederse siyasette ismini daha çok duyurmaya devam eder. Yaptıklarıyla ve ürettikleriyle şaşırtacak. Gelecek seneler ülkesi ve dünyası için çalışmalara devam edecek ve toplum adına üretecek. İdealleri için savaşacak.

Recep Tayyip Erdoğan Balık burcu; Güneş ve Ay burcu Jüpiter yönetiminde olan burçlarda olması sebebiyle fanatik bir karakteri ve mizacı var. Bir yandan Satürn Oğlak transiti ona iki sene boyunca yeni sorumluluklar getirecek. İşi zor… Ama tam bu sıralar gökyüzü onu epey destekliyor. Hem de bu desteğini büyüten Jüpiter‘den ve ivme kazandıran Mars‘tan alıyor. Tek sorun aynı Mars’ın kendi haritasındaki Satürn’e kare açı yapması. Bu onun bu dönem basında, yurtdışında ve dış işleri konusunda zayıflatacak ve geri bırakacaktır. Bu da direkt olarak adım atmasını ve hayatını zorlayacaktır. Üstelik Mars’ın geri hareketi göz önüne alındı mı, önümüdeki aylar Erdoğan’ın işi gerçekten zor. Ama dediğim gibi; bir eksi varsa dört artı var. Sanki onun haritasına göre bu seçimi bu tarihe almışlar gibi geldi bana. Genel olarak ise; Erdoğan gelecek iki sene boyunca yeni adımlar atacak ve hayatında yeni başlangıçlar yapacak. Aslında buna başkanlığına başlamış olması eklenebilir. Fazla cesur olacak ve bol bol inisiyatif alacak.

Selahattin Demirtaş‘a gelirsek… Vatani duyguları çok yüksek  yaptığı işlerden hemen sonuç isteyen ve girişken bir kişi. Koç burcu olması sebebiyle ilklerin imzasını atıyor ve bir şeyleri başlatıyor. Bu dönem haritasının aldığı çok fazla açı yok; transit Mars Jüpiteriyle kavuşuyor ve bu onun sosyal olarak daha fazla geliştiriyor, daha fazla insana ulaşıyor. İlk seçime oranla oyları artabilir. Başkan olmasa da çıkan sonuçtan memnun olacaktır.

Meral Akşener’e gelirsek Yengeç burcu olması onu kadınların temsilcisi yapıyor. Ay burcunun Yay’da olması ise neye inanıyorsa söylediğini ve çekinmediğini gösteriyor. Cesur bir kadın. Bu dönem ise tartışlamalarla ve söylemleriyle gündeme gelebilir.

Sonuç ne olacak derseniz? Bu dönem haritası en hareketli olan şüphesiz Tayyip Erdoğan. Gökyüzü onu destekliyor. Muharrem İnce‘nin ise amacına karşı duracak etkiler olacak gibi duruyor. Ama yine de şansı yüksek. Büyük bir güç onu destekliyor!

Yazının başında söylediğimi tekrar edecek olursam; bir şekilde bu seçim ülkenin hayrına olacak diye umut ediyor ve öngörüyorum. Amaç yeter ki huzur ve ahenk yaratmak olsun… 

Ayrıca son olarak eklemek istiyorum ki; sonuç ne olursa olsun umarım özellikle sanata ve sanatçıya özgürlüğün geldiği ve adaletin “gerçek” bir adalet olduğu bir ülke bizi bekliyordur.

Sevgiler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s