26 Temmuz Merkür Gerilemesi ve Burçlara Etkileri

İletişim fonksiyonunu temsil eden gezegen Merkür Temmuz başında Aslan burcuna girdi, 26 Temmuz‘da geri hareketine başlayacak, 19 Ağustos’ta geri hareketi 11 ° Aslan burcunda sona erecek.  

Merkür Aslan’da genel olarak Dünya’da çocuklar, yaratıcılık, borsa, kumar ve sahne sanatları gibi konuları ve haberleri arttırdı. Kişisel olarak ise daha yaratıcı bir şekilde ifade etme, kendini gösterme ve çekincesiz konuşmalar yapma isteği arttı. Yatırım yapmak, bir şeyler satın alma için hiç iyi bir zaman değil!

Şimdi Merkür gerilerken bu konularla ilgili haberler ve bilgiler yeniden gündeme düşecektir. Kişilerin özellikle özel hayatlarında aldıkları riskler, aşk ve entrika haberleri çok konuşulacaktır.

Genel olarak ise; iletişimde yanlış anlaşılma, elektrikli makinelerin bozulması, yanlış alışveriş, artan tartışmalar ve kaza riski olabilir. (Merkür ve Merkür Gerilemeleri Yazısı için tıklayın.)  Alışveriş etmek yerine evinizdeki eskileri verin, bir şeye başlamak yerine yarım kalan işleri yapın vesaire…

Şimdi tek tek burçlara gelinirse…

Koç: Sizi gidi sizi… Sizi çapkın, yaramaz, haylaz koçlar… Ah siz yok musunuz siz… Yere bakan yürek yakanlar sizi… İşte Merkür gerilemesinde bol bol duyacağınız cümleler bunlar olacak. Tabii anne baba olan koçları bu söylemlerden ayrı tutuyorum, lakin onlar son derece çocuklarına konsantre olacaklar. Ama bekar Koçlar Temmuz başından beri aldıkları riskin ve hoşlandıkları insanların geri dönüşünü alabilirler. Ayrıca sporu bıraktıysanız geri dönmenin tam zamanı!

Boğa: Temmuz’un başında beri evinizde durmaktan ya da ailenizle zaman geçirmekten biraz sıkıldınız dimi? Üzgünüm ama bu bir süre daha böyle devam edecek. Ama bu ertelediğiniz bir meseleydi! Evinize uzun zamandır yeterince bakmıyorsanız, bu dönem bunlarla ilgileneceksiniz. Mesela evinizi dekore edebilir ya da ailenizin sorunlarına eğilebilirsiniz. Şimdi evle ilgili bir imza atmak (mimar, ev sahibi…) ya da harekete geçmek yerine bunun hazırlığını yapın. Sonrasında her şey iplik söküğü gibi kendine gelir, merak etmeyin!

İkizler: Sevgili İkizler burçlar, ay tam sizlik bir retro! Sizin gibi konuşmayı ve gezmeyi seven biri için bu dönem çok zor geçecek. Şimdiden söyleyeyim! Dilinizin kemiği hepten gidebilir. En iyisi mi merkür gerilerken kendinizi eve kapatın! Şaka şaka! Ama en fazla komşunuza, akrabanıza, kardeşinize falan gidin. Zaten eminim ki bu dönem onların size ihtiyacı olacak. Yazma çizme eğitim gibi işlerle yapmayı Temmuz başından beri düşünüyorsanız bu gerileme döneminde buna iyice hazırlanın. Çevrenize karşı ise buyurgan olmamanız gerektiğini size üstüne basarak hatırlatayım! Şimdiden sizlere kolay gelsin!

Yengeç: “Money money money, must be funny…” Merkür gerilemesinin sizin için uygun gördüğü şarkı bu sevgili Yengeç’ler. Çünkü bu tutulma sizi para yönünden oldukça test edecek! Kendinizi bol bol hesap yaparken bulabilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz paralar ya da anlaşmalar yeniden karşınıza çıkabilir. Temmuz ayında kazançlı atılımlar yapmışsanız, şimdi hepsini gözden geçireceksiniz. Kazançlarınızı kayıplara çevirmemek için bütçe hesabınızı iyi yapın. Siz para konularında cömert oldukça evren sizi zaten veriyor ama yine de gelir gider hesaplarını yapmanız maddi konuları yönetmenizi kolaylaştıracaktır.

Aslan: “Ah aşkım aman aşkım… Sen ne dersen tamam aşkım…” demek isterdim size Aslanlar ama öyle olmuyor. Hele Merkür burcunuzda gerilerken yok hiç öyle sandığınız gibi olmayacak. Bütün bildiklerinizi unutun ve hayatınızı bir ters düz edin. İş, aşk, para, sağlık her üstünü kapattığınız konu yeniden gündeme gelecek. Yarım kalmış kararları yeniden gözden geçireceksiniz. Neden mi böyle oldu? Çünkü gökyüzü siz Aslanları özellikle küstah ve toleranssız tavırlarınızı değiştirmeniz için uzun zamandır uyarmaya çalışıyor. Sizden açık ve dürüst olmanızı istiyor. (Yoksa ben bunu eski aslan sevgilime mi yazdım :p) Şaka şaka, yani hem şaka hem değil. Aslanlar, bir nefes alın ve sakince çözüm odaklı olun bakalım!

Başak: Sizi korkutmayayım ama kaosa hazır mısınız? Biliyorum hiç size göre değil, en korktuğunuz ve istemediğiniz şey ama demek ki hayat bazen insanı böyle sınıyor! (Nitekim benim yükselen burcum da Başak, belki siz de yükselenden kurtarırsınız!) Bu Merkür astroloji dilinde sizin her şeyiniz, önce onu söyleyeyim. Yani onun en küçük hareketi sizi yakından ilgilendiriyor. Hem Aslan’da olmadığı yetmiyor gibi çünkü bu sizi biraz sıkıyor, bir de utanmadan Retro yapacak! Konsantre bozuklulukları mı dersiniz, arkanızdan konuşanlar mı… Aman bu dönem içinizdeki hırsları farkedin ki sonra öfke patlaması yaşamayın.

Terazi: Merkür Terazi burçlarının 11. yani arkadaşlar evinde, ben de bir terazi burcuyum. Aslında son bir aydır çok sosyal olduğumu söyleyemeyeceğim. Ama eski arkadaşlarımla yeniden iletişime geçtim, biri yurtdışından geliyor… Yani demem o ki Teraziler, Merkür gerilerken hem arkadaşlık problemleri yeniden gündeme gelebilir (aranızın bozuk olduğu bir arkadaşınızla olayla alevlenebilir) hem uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Sosyal ortamlarda konuşmalarınıza kibir katmayın sadece sıcak olun. Benden söylemesi!

Akrep: Çok sevgili akrepler. Biliyorum ki uzunca bir süre mesleğinizle ilgili kararlar vermeye çalıştınız. Şimdi yine mesleğinizle ilgili soruların ve sorunların gündeme geleceği bir dönem sizleri bekliyor. Eski patronlarla ya da iş arkadaşlarınızla yeniden bağlantı kurabilirsiniz. Hatta kurun! Fikirlerinize güvenin ve kendinizi kariyer anlamında geliştirmeye çalışın. Göreceksiniz ilerleyen zamanlarda bunların meyvesini alacaksınız!

Yay: Dikkat dikkat! Sayın yay potkıran, lütfen 19 Ağustos’a kadar sürecek olan bu dönemde etrafına doğru sinyaller vermeye dikkat et. biliyorum açık konuşmayı ve cesur hamlelerde bulunmayı seviyorsun. Ama yine de bu dönem bu kadar açık olman sana zarar verebilir. Biraz daha ortayı bulmayı ne dersin? Uzun seyahatler planlamak, dava açmak ya da bir eğitime başlamak için uygun bir zamanda değilsin. Biraz dinlen ve meditasyon yap. Yoga yapmanın ya da felsefenin dibine girmenin senin için tam zamanı olacak!

Oğlak: Kafan gittikçe karışıyor değil mi sevgili Oğlak? Farkındayım, ama bu dönem böyle idare edeceksin. Hayalperest olmanın zamanı değil realist olmanın zamanı senin için. Alamadığın borçları alacak, kapanmamış hesapları kapayacaksın. Özellikle maddi ve biraz da özel ilişkiler anlamında. Sezgilerin inanılmaz yükselebilir ve süper ötesi farkındalıklar yaşayabilirsin. 19 Ağustos’a kadar olan bu dönemi iyi değerlendir. Maddi konularda ne istediğine karar ver! Benden söylemesi!

Kova: Ooo oo oooo eski eski aşklar! Ooo oo oooo eski aşklar! Bu dönemi en şanslı atlatacak olan sizsiniz. Tabii Aslan karşıt burcunuz olduğu için en çok etkilenenler arasında siz varsınız. Ama olsun. Çünkü neden olsun? Çünkü etkilenilecekse böyle etkilenilsin de ondan! Bu gerilemede güven duygunuzu yeniden canlandırmak istiyorsunuz. Eski aşklar, eski flörtler sevgililer hepsiyle yeniden bir iletişim kuracaksınız. Çok zevkli! 🙂 Tabii ortaklaşa işlerde de halletmeniz gereken şeyler olabilir. Sevgili Kova’lar, kibirli olmayın sıcakkanlı olun. Böyle yaparsanız bırakın sizin ex’leri, bizimkiler bile sizin önünüzde kuyruk oluşturur. Aldınız mı coşkuyu?

Balık: Eleştirilerinizin dozunu biraz azaltsanız iyi olur mu acaba? Bir düşünün bakalım, Temmuz ayında çok ukala ve bilmiş davrandıysanız bu gerilemede baldızı biraz kendinize batırmanız gerekecek. Ofiste, işte, güçte, yani mesleğinizi icra ettiğiniz yerde baskıcı olmak yerine sebatkar olursanız bu gerilemede üstünüze düşeni yapmış olacaksınız. Ayrıca ihmal ettiğiniz sağlık sorunları için doktora görünün, sırtınıza, kalbinize ve sinirlerinize her zamankinden daha fazla dikkat edin! Çok çalışayım, başkaları için didineyim derken kendinizi kapamayın. Açın kalbinizi! Hadi bir kalp açıcı yoga yapma zamanı sizler için Balıklar, göreyim!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s