Merkür ve Merkür Gerilemeleri

Merkür bilindiği üzere iletişim, teknoloji ve kısa yolculuklar gezegenidir. Ama sadece bu kadarla sınırlı olduğunu sanmayın! Zaten hayatta hiçbir şey bir anlamla sınırlı kalamaz. İletişim ya da teknolojinin kendi içinde neler ifade ettiğini bir düşünsenize! Merkür insanın uyum sağlama, koordine olma, konuşma, yazma, iletme ve haber verme yönelimleriyle ilgilidir. Bu yüzden Merkür gerilemeleri çok konuşulur ve bu kadar popülerdir. Çünkü gezegenin kendinizi bizzat bununla ilgilidir! 🙂 Zira diğer gezegenler de geriler ama hiçbiri bu kadar konuşulmaz ve bilinmez.

  • Merkür gerilemelerinde hayata uyum sağlamak zorlaşır. Yaptığınız alışverişlerden hoşnut kalmazsınız, elektrikli makineler bozulur, telefonunuz veya bilgisayarınız arızalanabilir veya internet bağlantınız bozulur.
  • Seyahatler, kısa yolculuklar açısından bu dönem tercih edilmez. Çünkü kaza riski vardır, araçlar gecikir, seyahatler ertelenir ve yolculuklarda problem çıkar.
  • İletişimde yanlış anlaşılmalar yaşanır; bu yüzden tartışmalar artar. Sinirler daha hassas ve bozulmaya müsaittir. Ya da daha uzunca bir süredir kızdığınız ama içinize attığınız problemleri söyleme cesareti bulursunuz.
  • Geçmişte kalan insanlarla yolda yürürken karşılaşabilirsiniz. Kaybettiğiniz bir eşyanızı bulabilirsiniz. Eskiyle bol bol temas içinde olursunuz. Ama yine de bunu bilerek yapmamanız tavsiye edilir!

Öncelikle şu bilinmeli ki; korkulacak hiçbir şey yoktur. Evrende, gökyüzünde bir şey oluyorsa bir sebebi vardır. Sebebi anlaşılsa da, anlaşılmasa… Hayatta her şeyin bir zamanı vardır ve Merkür gerilemesinde yapmanız gereken biraz yavaşlamaktır. Belki içinize dönmek, bugüne kadar ertelediğiniz problemler üzerine düşünmek ve neyi yanlış yaptığınızı bulmak ve düzeltmek için harika bir zamandır!

Merkür gerilerken alışveriş etmek yerine evinizdeki eskileri verin, bir şeye başlamak yerine yarım kalan işleri yapın, kızdığınız ya da söyleyemediğiniz şeyleri konuşmaya çalışın. En azından kendi içinizde ne var bunu biri fark edin. İçinizde ne var ne yok fark edin ve içe doğru bir yolculuk yapın. Dışa doğru değil!

Bütün Merkür gerilemeriyle barışmanız ve onu en doğru şekilde kullanmanız dileğiyle! 🙂

Merkür ve Merkür Gerilemeleri” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s