Plüton Kova Hareketi

2023’te önemli gezegen geçişleri olacak. Bunlardan biri oldu; Satürn Balık’a geçti.. Önümüzde çooook çoook önemli başka bir gezegenin geçişi var; gerçi kendisi astronomi birliği tarafından gezegenlikten atıldı. Ama intikamı acı olabilir. Evet; bahsettiğim gezegen Plüton! 23 Mart’ta Plüton Kova’ya geçiyor. Bu hafife alınacak bir geçiş değil çünkü bu gezegen olduğu yeri önce bir yok eder, sonra yeniden var eder. Zordur ama güçlendirir.. Bu seferki geçişi bir kendini gösterme gibi olacak ve sadece 0°’de kalacak. 11 Haziran’a kadar Kova’da ardından yine bir Oğlak’a geri dönüş yaptıktan sonra 21 Ocak 2024’te yeniden kova’ya girip 2044’e kadar çıkmamak üzere bu burçta kalacak. “Eyvah, beni bu loop’tan çıkarın!” Şaka şaka… Arkadaşlar, korkmayın… Yani bu dünyayı bırakın, bu nesil neler gördü! Yalan dünya!

Plüton anlatılmaz; yaşanır. Hissedersin böyle onu… Plüton haritanızda neredeyse o temalara ilgili kendini zayıf hissedersin. Güçlenmeye çalışırsın ama yine yere çakılırsın. Güçsüzsündür. Ve ancak bunu kabul edersen bir dönüşüm başlar…rneğin sizin Plüton, bir başkasının Güneşiyle temasta olsun; çekilirsin ona, istemsiz.. O seni görmez, ya da küçük görür. Seneler sonra bir görmeye başlar. Ama yine bir reddetme durumu olur. (O veya sen) Sonra yine yükselirsin, yine çakılırsın. O senin tüm kompleksindir artık.

Plüton’un Kova’ya geçişinden bizzat Kovalar, dolaylı olarak Aslanlar, duygusal anlamda Akrepler, toplumdaki duruşlarıyla ilgili ise Boğalar etkilenecek. 2044’e kadar bu burçta kalacağı için etkileri yavaş yavaş olacaktır. Bunu iyi anlamak için bir astroloğa danışabilirsiniz. Bu dönem teknoloji kullanılarak yapılan savaşlar artacak ve gelişecektir. Bunun olumlu kullanımı bilimsel yöntemlerle psikolojiyi birleştirmek olabilir. Plüton’un Kovaya girmesiyle uzaylılar, hatta uzaylılarla savaş, uçan arabalar, astrolojiyle ilgili yeni buluşlar, astronominin güçlenmesi gibi gibi bir sürü yenilik olacak. Plüton Kova temasıyla sosyal konularda reformlar istenecek ve gerçekleşecek. Bunun için gerekirse isyanlar olabilir ki talep edilen alınsın.. Sivil toplum örgütleri güç elde edecek. Kişisel yaşamlarımızda ise dostluklar derinleşecek. Astroloji ve bilim sahneye çıkıyor..

Plüton’un Kova’ya geçişinden bizzat Kovalar, dolaylı olarak Aslanlar, duygusal anlamda Akrepler, toplumdaki duruşlarıyla ilgili ise Boğalar etkilenecek. 2044’e kadar bu burçta kalacağı için etkileri yavaş yavaş olacaktır. Bunu iyi anlamak için bir astroloğa danışabilirsiniz. Bu dönem teknoloji kullanılarak yapılan savaşlar artacak ve gelişecektir. Bunun olumlu kullanımı bilimsel yöntemlerle psikolojiyi birleştirmek olabilir. Plüton’un Kovaya girmesiyle uzaylılar, hatta uzaylılarla savaş, uçan arabalar, astrolojiyle ilgili yeni buluşlar, astronominin güçlenmesi gibi gibi bir sürü yenilik olacak. Plüton Kova temasıyla sosyal konularda reformlar istenecek ve gerçekleşecek. Bunun için gerekirse isyanlar olabilir ki talep edilen alınsın.. Sivil toplum örgütleri güç elde edecek. Kişisel yaşamlarımızda ise dostluklar derinleşecek. Astroloji ve bilim sahneye çıkıyor.. Plüton’un Kovaya geçişi 2044’e kadar toplumları daha uygar bir hale getirmek için baskı uygulayacak. Bundan 20 sene sonra artık daha eşit bir dünya olacaktır. (Umut)

Plüton tabii tüm burçları ayrı etkileyeceği gibi, jenerasyonlara etkisi de farklı olacaktır. Örneğin benim olduğum jenerasyon (1983- 1995) bol sorgulayacak. Onlar teknoloji insanı değil; genelde daha mahremiyet insanları. Bu süreç onlara fazla “yeni” gelebilir.

1971- 1983 olanlar ise Plüton’un Kova seyahatinden memnun olacaklar. Onlar için geçtiğimiz dönem (2008’den beri) bazı zorluklar içeriyordu. İlişkiler, evlilik, toplum baskısı vs. Gözünüz aydın, bitti! 2044’e kadar ise gerçekten ilgilendiğiniz şeylere zaman ayıracaksınız. Harika!

1956- 1972 doğumlulara gelirsek.. Onlar da aslında 2008’den beri kendilerini epey geliştirdiler. Çalışmayı, üretmeyi çok seven bu jenerasyon gelecek döneme ayak uydurmak için yaptıklarını güncellemeleri gerekecek. Bunun baskısını yoğun bir şekilde hissedebilirler.

1995- 2008 doğumlular ise Plüton’un Kovaya geçmesinden gayet olumlu etkileniyor olacak. Bu nesil şanslı nesil; kendini geliştirmeye müsait. Hele şimdi, kimse onları tutamaz! Gezmek, okumak, paylaşmak bu dönem kendilerine epey güvenmelerini sağlayacak. Hayata asılın!

1950- 1956 doğumlular ise Plüton’un kovaya geçmesinden yakından etkileniyorlar. Çok kendi liderliklerini sürdürmeye müsait bu jenerasyon gücü gençlere bırakacak. Artık tek lider devri değil, aksine herkesin eşit olarak birlikte oturduğu bir devir başlıyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s