Satürn Balık; İyilik Tohumları Ekin.

Aralık 2020’den beri Kova’da olan Satürn, 7 Mart 2023 günü Balık burcuna geçecek. 2026’ya kadar burada kalacak. En son Mart 1964- Mart 1967 ve Ocak 1994- Nisan 1996 aralıklarında bu görünüm vardı. Diğer gezegenleri de göz önüne aldığımız için tamamen aynı etkiler olmayacaktır, ama bazı benzerlikler olacaktır. Ayrıca bu tarihlerde doğanların Satürn döngüleri başlıyor.. Bu ne demek? Bu zamanlarda doğanlar için olgunlaşma süreçleri olacak demek..

Satürn Balık’ın ne anlama geldiğine gelirsek.. Aslında önce son iki senedir arkadaşlık, bilim, teknoloji, zeka gelişimi ve eşitlik gibi konularda ne gibi düzenlemeler yaptınız, bunlara bakmanızı öneririm. Örneğin arkadaşlıklar konusunda sorunlar yaşamış olanlar olabilir. Devletler, işyerleri ve topluluklar yenilik ve eşitlik konularında testten geçti. Yeterince gelişmemişler, teknolojiden uzak kalanlar ve insana değer vermeyenler sınıfta kaldı. Çünkü gökyüzünün yeryüzünden istediği bu konuların düzenlenmesiydi.. Aklın kullanılması ve sosyal konulara önem verilmesiydi. Eşitlik ilkesini yaşamda uygulamaktı.. 

Şimdi ise sınavlar başka başka yerlerden olacak.. Hayat ise gerçekten çok ilginç.. Çünkü tam Satürn Balık burcuna geçmeden Dünya’da gerçekten çok büyük bir afet ve felaket yaşandı. Evet; sebebi yapıların kötü olması; yani aslında insana bir değer verilmemesiydi.. Tam Uranüs etkili Aslan Dolunayından sonra olması ise zihnimizde ve değerlerimizde de bir şok etkisi yarattı. Örneğin değer verdiğimiz şeylerin değişecek olması; belki maddi olana çok değer vermemek ve farklı bir para ilişkisi geliştirmek gibi. Bunun yanında birçok kişi yardım için seferber oldu, empati yaptı, dua etti.. Satürn Balık’a girmeden önce bizi ölüm korkusuyla yüzleştirdi.

Peki dünya zaten hep karanlığı da olan bir yer değil miydi? Daha geçen sene Rusya’da savaş olmadı mı? Ortadoğu’da zaten uzun süre kan akmadı mı? Kendi ülkesinde bombalanan insanlar başka ülkelere göç etmedi mi? Ve buna rağmen o insanlara sırt dönenler olmadı mı? Hepsi oldu. Yaşamda her zaman acı, ayrım, ötekileştirme ve vicdansızlık var. Peki herkes her zaman gerekli empatiyi, yardımı ve hoşgörüyü sağlıyor mu? Daha da önemlisi; bu deprem felaketinden sonra bu duyarlılık devam edecek mi? İşte önümüzdeki birkaç sene hayat bizi bundan sınayacak.. Ne kadar yardımseveriz? Bütünü kabul ediyor muyuz, yoksa evrende her şeyin birbirine bağlı olduğunun bilincinde değil miyiz? Ruhumuzla temasta mıyız? Tabii bunun olumsuz yönü kaçış, bağımlılık, intihar, kendini izole etme olacaktır.. Çünkü bu dönem hayat bizim iyiliğimizi, maneviyatımızı, yardım severliğimizi ve fedakarlığımızı sınayacak. Bu özellikle aramızdan bazı kişileri ekstra hassaslaştıracak; depresif, karamsarlık ve hatta yaşama son verme gibi zorlayıcı süreçler ve duygular olabilir. Önümüzde dramatik yıllar var.. Kadersel durumlar ve olaylar süreci belirleyecek. Gerçekten inanan, dua eden, teslim olabilen, ruhun yasalarını her şeyin üstünde tutanlar ise kazanacak. Dağılmaktan korkuyorsanız; bundan kaçınmak için daha da dağılmayın. Bir gün herhangi bir şeyin dağılacağını bilerek; kendinizin ve başkalarının ruhuna dokunmaya devam edin. Kaybolmaktan korkuyorsanız yine zaman zaman bilerek kaybolun. Ama yardımlarınızla var olun. Yaşamın kaoslu süreçlerinden birine giriyoruz ama burada kazanacak olan şey barış ve bütünlük. O yüzden dün iyilik yapmayan, yarın da iyilik görmeyecektir.

Koç için dinlenme zamanı; bu dönem uzaklara gidecek, bolca dinlenecek, yalnız kalacak ve ruhunu dinleyeceksin. Duygusal olarak kendinden ve sevdiklerinden neleri esirgediysen telafi edeceksin. İş için yurtdışına gidenler olabilir.Hayatlarını kaleme alanlar olabilir.

Boğalar 2026’ya kadar özgürlüğünüzün kısıtlanabilir; ama eğer kendinizi umutlarınıza adarsanız o zaman aksine özgürlük için çaba harcayacaksınız. Eski dostluklar kendini hatırlatabilir, bazı arkadaşlıklarla araya mesafe konulabilir. Ekipler içinde görev alacaksınız.

İkizler 2026’ya kadar kariyerinde büyük bir çaba söz konusu; zirveye çıkacaksın. İstikrarlı bir şekilde kendine bir statü inşa edeceksin. Yaşanacak değişimlerde kurban hissetmek yerine; sonuç yaratmaya odaklanırsanı o zaman kendini tam anlamıyla hedeflerine adayabilirsin.

Yengeç artık işini, becerini ve adanmışlığını gösterececeksin; dolayısıyla iş için seyahat edenler veya dış ticaret yapacaklar olabilir. Akademide başarı ve çaba söz konusu. Ayrıca hukuksal konularda da sonuç elde edeceksin. Kişisel gelişim konusunda kendini geliştirebilirsin.

Aslan ortak- eşle olan para, miras düzenlemen gereken şeyler olacak;bu bir çaba gerektirecek. Çözülmesi zaman alabilir. Ayrıca kendi gölgenle yüzleşecek ve psikolojik olarak olgunlaşacaksın. Zorluklar seni güçlü kılacak.Uzun süren bir kariyer yolu değişime gidebilir

Başaklar: 2026’ya kadar ilişkiler ve ortaklıklar alanlarında alacağınız sorumluluklar olacak. Uzun süre devam eden ilişkiler evliliğe gidebilir. Sağlıksız olan tüm sosyal bağlantılar ise bitecek. Kariyerinizi ve geleceğinizi etkileyecek kararlar alacaksınız.

Terazi: Çok çalışacak ve biraz yorulacaksınız. İşiniz ve uzmanlığınız ile daha çok sorumluluk alacak ve olan düzeni yeniden düzenleyeceksiniz. Sağlığınızla ilgili kontroller artabilir; diyet ve egzersizi gündelik yaşamınızdan eksik etmeyeceksiniz. Bu dönem kendinizi hayatınızın kaliteli olmasına adayacaksınız.

Akrepler: 2026’ya kadar eski aşklar; giderilmemiş özlem ve istekler kafaları karıştırabilir. Devam eden ama ciddi olmayan aşk işleri ciddileşebilir. Severek yaptığınız bir hobi işe dönüşebilir. Çocuk sahibi olma sorumluluğu alanlar veya çocuklara yönelik bir iş yapanlar olabilir.

Yaylar 2026’ya kadar eviniz, aileniz ve geçmişinizle ilgili alacağınız sorumluluklar olacak. Eğer geçmişte çözülmemiş ve karmaşık sorunlar varsa bunları çözmeniz gerekecek. Kendinize bir yuva kurup köklenebilir veya ev- şehir değişikliği yaşayabilirsiniz.

Oğlak okul hayatına geri dönebilirsin. Eğer kardeş veya kuzenlerle sorunların varsa bunları ciddiye alacak ve çözeceksin. Hatta beraber iş kurabilirsiniz. Yakın çevrenden destek göreceksin. Yazı, çizim veya oyunculuk gibi konularla ilgilenenler başarı kazanacak.

Kova ekmeğini taştan çıkartacak ve kendini buna adayacaksın. Kimsenin bilmediği gizli yeteneklerinle para kazanmaya başlayacaksın. Kimseye ihtiyacın olmadan; kendi kaynaklarını oluşturmak için uğraşacak ve emeklerinin karşılığını alacaksın. Bir iş kurabilirsin.

Balıklar: Sizin için hayatın yeni bir aşaması bugün itibariyle başladı. 2026’ya kadar geçmişte iyilik yaptıysanız bunun ödülünü alacaksınız. Kilo vermek isteyenler verebilir. Bir iş kurmak isteyenler kurabilir. Eskiyi bir kenara bırakıp, yeni bir kimlik inşa etme zamanı…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s