8 Aralık İkizler Dolunayı

8 Aralık sabah 7 sularında 16° İkizler’de Mars etkili bir Dolunay meydana geliyor. Çok etkili, dikkat çekici ve vurgulu bir Dolunay bu. On gün boyunca epey sabırsız, bazen gergin ve dağınık bir ruh halinde olabiliriz. Bu yaşanacak Dolunay’da 20- 23 Eylül arasında yaşanan etkilere benzer etkiler olabilir.

Bu birçok konunun karşıt geldiği bir süreç olacak. Aklımızla duygularımız, isteklerimiz ve içgüdülerimiz, biz ve başkaları.. Dini ve siyasi konular yüzünden fikir ayrılıkları yaşanabilir. Hayatımızı özgürce yaşamak isterken buna karşı çıkan kişiler olabilir. Bu kişilerle bir savaş halinde olacağız. Özgürlüğümüz mü, başka insanların fikirleri mi?

Bu Dolunay ile beraber (özellikle Ağustos sonundan beri) kafamızda dönüp duran soruların cevabına daha çok ihtiyaç duyuyor ve inatla cevap istiyoruz. Bunun için dua ediyor olabilirsiniz, astrologların kapısını çalıyor olabilirsiniz ya da okuduğunuz bir kitabın bir sözünden bir şey çıkarıyor olabilirsiniz. Çünkü hiç hiç olmadığı kadar cevaplara ihtiyacınız var. Evet: bir yanınız yaşayıp görmekten de yana ama o susturamadığınız ses bir cevap istiyor. 

Peki bu cevabı nasıl alabilirsiniz? Önce düşünerek ve sorarak… Bir sorun olduğunu kabul ederek! Düşünceler içinde boğulurken cevabı o fikirler içinde buluyor olacaksınız. Duygusal bakmayın olaya, biraz rasyonel olun. Dişlerinizi gösterin. Örneğin hoşlandığınız ama cevap alamadığınız kişiyle ilgili hala kafanızda bir soru varsa sadece olana bakın. Sevgi eylem gerektirir, bunu bilin… Düşünceler, sorular ve fikirler bizi gerçeğe götürecek.

Ardından ne olacak biliyor musunuz? Tüm bu soruların ve sorunların ardından zaten devam eden ve içinde bulunduğunuz koşullarda yenilenmiş olacaksınız. Yeniden başlayacaksınız. Farkındalıklı bir seçim olacak bu. Bir de bu “yeni” bakış açısıyla hali hazırda yürüdüğünüz (ama aylardır sorguladığınız) yola bakacaksınız. Belki kuş bakışı bir bakış olacak bu. Ama bu değişimle bu yolu deneyimleyeceksiniz. Bu da size bir güç verecek çünkü bir karar vermiş olacaksınız. Başka seçenekleri göz ardı ederek; gerçekte olanı kabul ederek yürüyeceğiniz yol sizi nereye götürecek? Sonucu ne olursa olsun; bilerek denenmiş, yapılmış ve seçilmiş sürecin sonucuna götürecek. Daha ne olsun? 🙂 

Bu dolunaydan başta İkizler olmak üzere; Yay, Balık ve Başaklar yakından etkileniyor. Gerekli değişimleri yapmanın zamanı geldi.

İkizler… Bu on gün yaşamınızda değişim yapmak için bolca kendinizi harekete geçiriyor olacaksınız. Bugünlerde duygularınızı içinize atmak mümkün olmayacak. Atmayın da zaten! Duygularınızı ve hislerinizi bağırın. Haykırın! Hakkınızı ve sahip olduklarınızı korumak zorunda kalacağınız durumlar olabilir. Artan enerjinizi eğer olumlu bir şekilde yaratıcılığa dönüştürürseniz harika! Şimdi durma değil, başlama ve öne çıkma zamanı!

Yaylar.. Bu on gün ilişkilerinize vurgu yapıyor olacak. Partnerinize karşı oldukça güdüsel davranma riskiniz var.. Bunun sebebi bir süredir içinizde biriken kırgınlıklar ve kızgınlıklar olabilir. Bir yandan yine ilişkilerle alakalı büyük oynayabilir ve “eğer istiyorsam gidip onu alacağım” mantığıyla karşısınızdakine yaklaşabilirsiniz. Bu da aranızda gerçek bir yakınlığa sebep verebilir. Bugünlerde yeni insanlara değil, tanıdık yüzlere ve seslere ihtiyacınız olacak. 

Başaklar.. Bugünler kariyerinizi öne çıkarıyor olacak. Bir süredir burada büyük bir efor ve hırs söz konusu, bunun da karşılığını aldığınızdan eminim. Bu on gün yaptığınız iş ve hedeflerinizle alakalı son derece kontrollü olmak isteyebilirsiniz. Ama bazen duygusal düşünebilir ve dengesiz davranabilirsiniz. Bunu olumlu yöne çevirmenin bir yolu yaptığınız işte, belki patronunuza ve sizi dinleyenlere duygularınızı ifade etmek olacak. Bu işinizle aranızda gerçek bir bağ kurmanızı sağlayacak ve size içten bir güven duygusu verecektir! 

Balıklar… Bu on gün dokunsalar ağlayacak modda olabilirsiniz. Siz balık olarak duygusal ama duyguları analiz etmeyi de seven birisiniz. İşte bunu bugünlerde çok fazla yapıyor olacaksınız. Geçmişi sorgularken ve sorarken aile üyelerinize de çatabilirsiniz; bu anneniz, babanız veya kardeşiniz olabilir. Tabii ki çatın ve hakkınızı arayın. Ama kalıcı yaralar açmamak için sivri dilli olmamaya çalışın. Ne kadar kendi evinizde ve duygusal dünyanızda değişime açık olursanız o kadar dış dünyayla da barış yapabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s