Satürn Kova’dan Çıkış Yapıyor!

Satürn (kendisine gezegenlerin yaşlı kurtu denebilir 🙂 17 Aralık 2020’den beri Kova’daydı. Mart 2023’te bu burçtan çıkacak ve Balık burcuna geçecek. Satürn’ün Kova’da olması başta Kovaları olmak üzere; Aslan, Akrep ve Boğaları; ardından 1962- 1964 ve 1991- 1994 yılları arasında doğanları yakından etkiledi. 

Sadece onları mı etkiledi? Tabii ki hayır! Haritanızda Satürn Kova transitinin geçtiği ve açı yaptığı gezegenler ve noktalar da etkilendi. Mesela benim Venüs’üm Aslan’da ve Satürn’den karşıt açı alıyor. 21º olduğu için Aralık’ta tekrar bir etki edecek. İlişkiler, sosyal hayat ve arkadaşlıklar bir sorgulamadan geçecek. Bu tabii benim haritam için bir yorum…Satürn döngüsünden ise ben çoktan geçtim (en azından birincisini)

1962- 1964 ve 1991- 1994 yıllarında doğanlar ise bu Satürn döngüsü dediğimiz şeyden geçiyorlar. Bu ne demek? Yaşamı, ilişkileri, hayatın gerçeklerini ve kendi gerçeğinizi sorgulama zamanı demek.. 1962-1964 yılları arasında doğanların bunu ikinci yaşayışı; yaşamı sorgulamaları ve aldıkları dersler devam ediyor. 1991 ve 1994 doğumlular ise: ilk Satürn döngünüz mübarek olsun. Aranızda halen tam geçmemiş olanlar olabilir, 2023 Mart’a kadar yolu var.. Peki bu doğumlular için yaşamda 2020 Aralık’tan beri neler olmuş olabilir? Katı oldukları konularda yüzleşmeler yaşamış olabilirler. Sizle; sıra dışı olmayı sevseniz bile, doğruları aklınızla buluyor olsanız bile bazı konularda fazla sabit fikirli olabilir misiniz? Sizin engeliniz kendi soğuk tavrınız veya başkaldırmanız olabilir mi? Bunun yerine bu yeteneklerini insanları birleştirmek için kullanabilirsiniz. Çünkü isterseniz çok yenilikçi ve devrimci olabilirsiniz. 

Kovalar ise (uzunca bir süre hep bahsettim) yaşamlarını inşa etmek için yeni yollara, evlere, şehirlere ve işlere başvurdu. Yıkıldı yeniden başladı! Artık zırhlarını kuşanmış durumdalar 

Aslanlar: bazılarınız mantık evliliği yaptı. Bazılarınız işini bir ortakla devam ettirme kararı aldı. İlişki ve ortaklık konularını yapılandırdı. Son verilen işbirlikleri, arkadaşlıklar ve ilişkiler oldu. 

Boğalar! Geleceğiniz için epey mantıklı kararlar verdiniz. Ama kariyer ve yaşamınızdaki yaşlıların sorumlulukları kendinizle ilgilenmenizi engelledi. Az kaldı!

Akrepler.. Aile, ev ve duygusal yaşamınızda yaşadığınız zorluklar sizi hep aşağı çekmeye uğraştı. Eğer bu dönemde duygusal olarak olgunlaştıysanız işte cebinizde kalan bu! 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s