Jeffrey Dahmer’in Canavarlığı Haritasında Nerede Saklı?

Monster – The Jeffrey Dahmer diziyi izlediyseniz veya bu katili duyduysanız bu yazdıklarım ilginizi çekebilir. Dizi; amerikan bir seri katili anlatıyor. Tabii ki izlerken haritasını merak ettim ve üstüne çalıştım!

Diziyi izlerken karakterin birkaç söylediği sözden tabii ki astrolojik olarak bazı tahminlerde bulundum. Mesela tutuklandığında diyordu ki “tamamen dürtüsel hareket ediyordum.” dedim Ay’ı Koç olmalı, bir baktım Ay’ı Koç, hatta yöneticisi Mars da Koç’ta! Burcu İkizler, Güneş ve Merkür 8.evde ve Güney Ay Düğümü Balık’ta… Bunların hepsi güzelce kafama oturdu, şimdi yorumlamasını sizler için yapacağım..

Astrolojiyi bildiğinde aslında insanların genel tavırlarını da daha iyi anlarsın. Alt metinleri daha iyi okursun. Dahmer alkol problemi olan biri. Ondan önce ise annesi ona hamileyken çokça ilaç kullanmış ve o büyürken çok pasif kalmış bir kadın. Aralarında belki hiç fiziksel veya duygusal bir yakınlık olmamış gibi duruyor dizide. Dahmer kendi kendine büyümüş.. Güney Ay Düğümü Balık’ta olduğu için onun doğuştan bağımlı olmaya müsait bir yapısı var. Gerçeklerden uzak yaşamaya alışık ve hatta illüzyonlarla yaşıyor. Bu onun ruhsal dengesini kolayca bozabilen bir etki. Doğruyu yanlışı ayırt edemiyor. Ve hem içtiği için, hem genel olarak pasif olduğu için (ki bunlar benzer şeyler) yaptığı hiçbir şeyi dert etmiyor. Endişesi 0, aksine sürekli her şey yolundaymış gibi davranıyor. Balık’ın yönetici gezegeni Jüpiter ise Oğlak’ta; sıkı kurallar var ve bu onun ailesindeki inanç ve kurallar onu iyileştiren bir etki yaratmıyor, aksine kurallardan soğutan bir etki yaratıyor. Hatta yaşama karşı duruşu karamsar denebilir. Diğer yöneticisi Neptün ise Akrep’te; birinci evinde. Merkür ve Mars ile 150’lik açı yapıyor. Burada bir YOD kalıbı var ve onun tüm bu cinselliklerle alakalı karmaşası, bağımlılıkları ve ölüme yakın olması hem bu kalıpla, hem 8.ev vurgusuyla açığa çıkıyor.

Güneş’in yöneticisi Merkür ve Güneş İkizler’de ve 8.evde: bu ölümü ve gizli konuları merak ettiğini gösteriyor. Anne baba ayrılığı yaşamında aşılması gereken bir kriz olmuş ve karakterinin önemli bir parçasını oluşturmuş. Bu da ona kinci ve duygularından uzak bir karakter vermiş. Ay burcu ise yöneticisi Mars ile beraber Koç’ta bulunuyor. Bolca ifade ettiği gibi “dürtüsel” hareket etmesi buradan geliyor. Annesiyle ilişkisi yok denecek kadar az. Sadece doğumu yapmış ama sonrasında tek başına ayakta ve hayatta kalmaya çalışmış. Bir yerde Koç gördüğümüz zaman bu yorumları yapabiliriz; hele ki duygusal ihtiyaçlarımızı nasıl karşıladığımızı ifade eden Ay Koç’ta ve yöneticisi de Koç’ta olunca tam olarak dürtülere göre hareket etme- durup düşünmeme, değerlendirmeme, duyguları dinlememe- durumu ortaya çıkıyor.  

Peki nerede bu Dahmer’in canavarlığı? İşte o canavarlık tüm bu ayrıntılarda gizli.. Pasiflik, alkol sorunu, gerçeği ilüzyonu ayıramaması, cinsel sapkınlıkları ve dürtülerini kontrol edememesi..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s