12 Nisan 2022 Jüpiter Neptün Kavuşumu “Bazen aldatılmak hiç güvenmemekten daha iyidir.”

Gökyüzünde bugünlerde önemli bir kavuşum gerçekleşiyor. Uzun zamandır bu ay ve bugünleri bekiyordum. Nisan ayının çok özel ve vurgulu olacağından hep bahsetmiştim. Şimdi geldi çattı… Neden önemli bu kavuşum? Çünkü bir jenerasyon gezegeninin (Neptün) bir sosyal gezegene temas ettiği (Jüpiter)zamanlarda toplumda yeni oluşumlar başlar. Mesela 2019’da Satürn Plüton ile kavuştuğunda pandemi başladı ve bu tüm dünyayı etkiledi. Şimdi Jüpiter Neptün kavuşumunda ise öncelikle su, ilaç, alkol, uyuşturucu gibi konulardan gelecek zararlar olabilir. Bunlara dikkat etmek gerekir. Bunun dışında geçtiğimiz ay Netflix’te yayınlanan “Tinder Swindler” veya “Inventing Anna” gibi yapımların da bugünlere denk gelmesi tesadüf değil. Günümüzde her şey o kadar gözümüze sokuluyor ki bu büyük bir özen yaratıyor ve koca dünyada her şey birbirine yakın gibi gözükürken aslında çok yalnızız. Bir aşk için ya da ünlü olmak yapılmayacak şey kalmıyor durumuna geliyoruz.. İşte bu dizi ve belgesel de bunu anlatıyor ve gökyüzündeki durumlar aldatma, aldatılma ve çevredeki sahtekarlara karşı bizi dikkatli olmamız yönünde uyarıyor.

Peki nasıl bu yalancılara, “ayrılacağım” diyip ayrılmayanlara, Sadakatsiz Volkan’lara ve binbir yalan söyleyenlere bu kadar inanılıyor? Nasıl? Çünkü sevilmek, inanmak, varlığının görülmesi, bir gün hayallerinin gerçekleşecek umudu insanı çok besliyor. Peki bunlar gerçek mi? Hayır, değil. Üzgünüm ki değil. Tabii burada bu yalan söyleyenlerin ve aldatanların hiç mi suçu yok? Tabii ki var. Ama onlara inanan olsun ya da olmasın onlar o şekilde yaşamaya devam edecek. Yatakta başka biriyle eşine yakalansa “hayır hiçbir şey sandığın gibi değil.” demeye devam edecekler. Peki onlara inananlar ne yapmalı? Bir kere bu kadar umutsuz olmamalı ve gerçeğe odaklanmalı. Yorumlardan uzak bir şekilde sadece gerçeklere ve hissettiklerinize odaklanırsanız o zaman uyanabilirsiniz. Olayları kendi yorumunuzla anlatmayın. Hissettiklerinize gözününü kapamayın. Ama burada bahsettiğim his altıncı his değil, biri size iyi hissettirmiyorsa, korkuyorsanız ve kötü kokan şeyler varsa o işi bitirin. Dediğim gibi; böyle aldatılma olaylarının veya sahtekarların meydana çıktığı bir zamandayız.

Peki bunların olumlu tarafı nedir? Birincisi hayal kurmak ve inanmak güzeldir. Hatta geçenlerde şöyle bir söz okudum: “Better to be sometimes cheated than to never trust all.” Yani diyor ki; bazen aldatılmak hiç güvenmemekten daha iyidir diyor. O yüzden tüm bunları yaşayan biriyseniz de kendinize çok yüklenmeyin. Denediğiniz, inanmak istediğiniz ve aşık olmak istediğiniz için kendinize teşekkür ederin. Evren öyle ya da böyle bu hareketinizi görecektir. Belki bu kadar büyük yalanlar içinde kalmak daha büyük hayaller kurmanızı sağlar. Aslında ne kadar çok sevilmek istediğinizi fark edersiniz. Tabii ki uyanın ama uyanırken aslında bilinçli hayaller kurun. Yaşadıklarınızı gözlemleyin. Evrenin sembollerini bu dönem daha iyi okuyun. Bir kişi yanınızdaysa, sizi dinliyor ve anlıyorsa (en azından anlamaya çalışıyorsa) onunla olun. Yanımda biri yok diyorsanız da hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin. Kendinize acımayın.

Çünkü ne demiş İsa?

“dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s