Asla Pes Etme-  1 Nisan Koç Yeni Ay’ı

1 Nisan 2022’de Koç burcunun 11º’inde bir Yeni Ay meydana gelecek.
Bu yüzden bu dönem duygusal olarak sabırsız ve heyecanlıyız. Çünkü yeni bir şeylerin başladığını ve başlayacağını hissediyoruz. Buna ihtiyacımız var; yaşamımıza yeni bir yön vermeye. Belki yeni bir bilinçle ve yepyeni bir bakış açısıyla…Bu hal biraz da gözü yaşlı bir hal. Ruhsal olarak yorulmuş; belki kırık bir kalbimiz, yorgun bir zihnimiz var ama yine de yaşamda kalmaya kararlı ve dürüstçe savaşan bir tutumumuz var. İşte bu bizi kazanan yapıyor. Kararlı ve kalbimize sadık kalabilirsek kazanacağız.

Ocak başından beri Jüpiter Balık’ta; 10 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim- 21 Aralık arası burada olacak. Bu dönem geriye çekildik. Öğrendik ki; kontrol edemediğimiz bir sürü şey oldu ve olmaya devam edecek. Olan biteni izledik ve anlamaya çalıştık. Durmak ve ruhumuzu korumak zorundaydık. Ruhumuz acısa da, acının içinden geçmeden dışarı çıkmayacağımızı, her yaranın bir merhemi olduğuna inandık. Baktık işin içinden çıkamıyoruz, herşeyin bir nedeni olduğuna inanmak için dua gibi tekrarladık, teslim olmaya niyet ettik. Şimdi ise kalan gücümüzle fiziken yeniden başlayacağız. Kırık ruhlarımızı onarmak için uykumuzdan uyanıp var olmaya devam edeceğiz. Bilinçaltımızdakileri iyileştirmek uzun sürebilir. Ama yine de nisan ayını bu anlamda iyi değerlendirmek gerekir. Yıllardır süregelen düşünce kalıplarımızın, inanç ve davranışlarımızın farkına varıp bize yarar sağlamayanları değiştirmeye, en azından farkına varmaya niyet etmekle başlayabiliriz. Her düşündüğünüze inanmak zorunda değilsiniz. Düşüncelerinizi yazın, gerçekten doğru mu? Değilse bedeninizde oluşan duyguyla beraber o düşünceye veda etmeye çalışın.

Bu dönem bize hayallerimiz, dostlarımız ve umutlarımız yolumuzu aydınlatacak. Hem kendinize hem dostlarınıza vakit ayırdığınızdan emin olun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s