2022 Yılı ve Burç Yorumları

2020 karamsar bir sene olacak demiştim, öyle oldu. 2021 şok edici bir sene olacak demiştim, öyle oldu. Şimdi 2022 geliyor… 2022’de Mesih gelecek diyorum! Şaka maka ama valla aklımdan geçmedi değil… 2022’de bir takım doğa üstü olaylar, karışıklıklar ve kaoslar olabilir. 2022’de maneviyat, din, bilinçdışı konuları ön plana çıkacak. Ruhsal sorunlara belki daha ruhsal çözümler gelecek. Mesela kenevir iyileştirmek için kullanılabilir. Tabii bu etkinin tehlikeli yanı fazla gerçeklerden kaçma tehlikesi; aman diyeyim alkolü vs fazla kaçırmayın 🙂 2022’den iyi yararlanmak için öncelikle gerçeklerden çok da fazla uzaklaşmadan, akışa kapılacağım derken her şeyi bırakmadan; sizi daha büyük bir varlığa inandıracak yerlerde ve kişilerle olmaya bakın. Kendinizi çok saklamayın ve yaşamınızla ilham olmaya çalışın…

2022 senesi geçtiğimiz iki seneye nazaran daha sakin etkilerle dolu gibi… Maddi konular sarsıntıya başka şekillerde devam edecek. Ama inançlarımız sayesinde hem krizleri kolay atlatacağız, hem kadere karşı koymak yerine özverimizi arttıracağız. Değerler ve inançlar kazanacak. 2022’de hayat “la vie en rose” olsun isteyeceğiz. Onu hayal edeceğiz… Kim bilir, belki de olur… Göklere uçmak mümkün.. Maneviyatımızı arttırmamak ve arınmak çok mümkün. Tüm bu ruhsal iyileşmelerden sonra ise yeniden başlamak ve inisiyatif almak mümkün.

Bir 2010 yılına gidin bakalım… O sene neler yaşamıştınız? Mesela akrep, aşık mı olmuştun? Ya da başak biriyle mi tanışmıştın? Aslan sen büyük bir projeye mi dahil olmuştun? İşte o seneye benzer olan şeyler 2022’de de olacak! 2011 yılından beri yaşamınızı tek tek bir gözden geçirin. Neler yaptık, nasıl başladık, neleri devam ettirdik, kendimizi nasıl gösterdik, kimlerle ilişki kurduk ve nerede krizler yaşadık? İşte on iki yıllık bir sürecin sonuna geliyoruz ve 2022’de tüm bu olanları sindireceğiz.

2022 Şubat başı çok tatlımsı (aşk anlamında) bir Yeni Ay var. Kalbimize aşk bırakıcak. Bir de 16’sındaki Dolunay ile duygular çok daha coşkulu olacak. Hadi Şubat, gel! 🙂

2022’de bir gün var ki… Bunu yazın bir kenara! Valla gökyüzüne söyleniyorsunuz falan ama bazen çok kıyak da geçtiği oluyor. O yüzden fazla üstüne gitmeyin.:) 30 Nisan 2022; allahım sen ne kadar güzel bir günsün! Evlilik teklifleri, evlenmeler, estetikler… Sevgiden uçulacak! 30 Nisan’da bir de Tutulma var; boğa tutulması. Güneş tutulması! Yepyeni, sapasağlam ve uzun vadeli başlangıçlar ve yenilikler olacak hayatımızda. Bunlar da çok içimize sinecek inşallah. Yüzümüzü güldürecek! Güneş tutulması! Yepyeni, sapasağlam ve uzun vadeli başlangıçlar ve yenilikler olacak hayatımızda. Bunlar da çok içimize sinecek inşallah. Yüzümüzü güldürecek!

Koçlar: 2022’nin ilk yarısı size bir teslimiyet gelecek sevgili Koç’lar. Yerinde duramayan, gök gibi gürleyen siz koçlar bir anda sessizleşecek. Öyle bir içsel huzur yaşayacaklar ki, sanki havalara uçacak!! Manevi yönden çok kendinizi geliştirceksiniz. Dua, dilek, meditasyon bu konularda uzmanlaşabilirsiniz. Bu dönem ruhunuza yatırım yapın çünkü 2022’nin ikinci yarısında kendinize yaptığınız bu yatırımların karşılığını katbekat alacaksınız. İşte o zaman sizi kimse tutamayacak. Yaşamınızda bir sürü başlangıçlar olacak. Harika bir seneye giriyorsunuz sevgili koçlar, ben sizin yerinize heyecanlandım! Bu sene tam aydınlanacakken bir gülme gelecek! Şaka şaka! Kulağa imkansız geliyor ama bu sene siz rahatlayacak ve kendinizi ufak ufak akışa bırakmayı öğreneceksiniz.. Bırakmadınız da ne oldu? Bu sene huzur sizden yana!

Boğalar: 2022 size belki kaybettiğinizi sandığınız özgüveni geri veriyor. Sizin için gerçekten epey önemli, zenginleştirici değişimlerin olacağı ve kendiniz hakkında olumlu hissedeceğiniz bir seneye giriyorsunuz. Öncelikle 2022’nin ilk yarısında oldukça radikal kararlar verebilir ve kendinizi ideallerinize adayabilirsiniz. En şanslı olduğunuz konular sahip olduğunuz dostluklar olacak, onlara sarılın. Yeni gelen senenin en şanslı burçlarından biri gerçekten sizsiniz. 2022’nin ikinci yarısı ise bolca kendinizi keşfederek geçecektir…  Bu seneki tutulmaların bir kısmı da burcunuzda gerçekleşecek. Yaşamınızau yeni bir yön vermeye hazırlanın. Bu sene dilek dileme hakkı sizde! Yenilikse yenilik, sosyallikse gırla! Değiştirmek istediğin ne varsa değişecek sen yeter ki umudunu kaybetme!

İkizler: 2022’de kendinize kattığınız vizyonu, bakış açınızı ve bilgilerinizi artık herkese göstermeye başlayacaksınız. Gelecek planlarınız netleşecek. Kaderinizde önemli değişimler ve yol seçimleri olacak. Burada önemli olan ruhunuza iyi gelecek seçimler yapmanız… 2022’nin ikinci yarısında ise yılın en şanslı ünvanı size geliyor. Mayıs sonrası size o kadar iyi gelecek ki… Arkadaşlarınızla işler yapmaya başlayabilir, yeni ekiplere katılarak burada liderliğinizi gösterebilirsiniz. Gelecek yeni senede topluma açılıyor ve saçılıyorsunuz. Saklanmak yok, artık başarı zamanı! 2022’ye girerken kendi yeteneklerinizi abartmadan -ama farkına vararak- kendinize yeni hedefler koymalısınız. Hayallerinizi biraz zorlayın bakalım, hangi işin ve gelecek seçiminin ruhunuza iyi geleceğine karar vermeye çalışın. Bu sene sorumluluklarınız artacak. Kendi halinde takılıp çok göz önünde olmamayı seven ikizler bu sene çok göz önünde olacak, parıl parıl parlayacak! Başarı ve şöhret bu senenin anahtar kelimeleri!

Yengeçler: 2022 sizin adeta ruhunuza dokunuyor. Bu sene ayaklarınız yereden kesilecek, hem de kelimenin tam anlamıyla! Yaşamınızdaki bereket artarak ve artarak geliyor. Bunlar basın yayın konularından, dış ticaretten ve eğitimden gelecek. Yaptığınız seyahatler ruhsal olarak da sizi besleyecek. son iki senedir yaşadığınız her şeye rağmen yıkılmadınız ve hatta daha güçlü bir şekilde ayaktasınız. Bazı mücadeleleriniz devam etse bile artık bilgeliğe ulaşacaksınız. Senenin ikinci yarısında ise mesleğinize odaklanacaksınız. Haydi artık, şimdi zafer zamanı! 2022’ye girerken hayattaki deneyimlerinizden neler öğrendiğinizi bir düşünün bakalım… Artık öğrenci değil, öğretmensiniz. Bildiklerinizi hatta bilgeliğinizi bu sene başkalarına yaymaktan mutluluk duyacaksınız! Uçacak, uçacak havalara uçacaksınız! Hem fiziksel hem ruhsal olarak. Yurtdışı, medya, eğitim hepsiyle alakalı çok güzel şanslar var.

Aslanlar: 2022’de eşiniz, aileniz veya partnerizin sayesinde kazançlarınızı arttıracaksınız. Özellikle Mayıs’a kadar olan dönemde ve 2022 Kasım ve Aralık’ta eşinizle beraber ortak iş ve projelere başlayabilirsiniz. Ortaklaşa bir mülk alabilirsiniz. Güçlenmek size iyi gelecek ve tutkularınızı canlandıracak. 2022’nin Mayıs- Kasım arasındaki aylarda ise kendinizi yurtdışında ve eğitimlerde gösterebilir ve buralardaki işlerinizi geliştirebilirsiniz. Yurtdışında yaşamak veya oraya çalışmak isteyenlere bu bir müjde! Gelen yeni yılda ruhunuzu da iyileştirmeniz bonus olacak. Dolu dolu bir sene sizi bekliyor… Tek tabanca takılmayı seven siz bu sene ortak veya eş ile beraber iş yapacak, güçlenecek ve zenginleşeceksiniz!

Başaklar: 2022’de siz olmak vardı! Müjdemi istiyorum ve sizi dünya evine sokuyorum. 🙂 Bu sene “bekar başaklar” kalmayacak desem abartmam… O kadar şanslısınız ki…. Çok sevilecek, çok güzelleşecek ve çok sosyalleşeceksiniz. İlişkiler resmiyete dökülecek. Yüzünüz gülecek… 2022 Mayıs’a kadar ve Kasım- Aralık ayları bu şekilde geçecek. Mayıs ve Kasım arasında ise bu kurduğunuz ilişkiler derinleşecektir. Mesela partnerinizle eve çıkabilirsiniz. Yeni gelen sende ezbere bildiğiniz her şeyi bırakın ve her şeyi sonuna kadar deneyimleye hazırlanın. Macera sizi bekliyor! 2022’ye girerken artık hayatlarında kimle ilişki kurup, kurmak istediklerini kafalarında bir tartıyorlar. Enerjilerini ve benliklerini değmeyecek insanlara vermeyecekler. Ama geri kalan ilişkilerin iyi olması için de elinizden geleni yapmanız gerek! En aşık sizsiniz. Öyle bir aşk ki sizlerin bile ayakları yerden kesilecek. Güzelliğinize güzellik katacak, kalpleriniz pıt pıt atacak.

Teraziler: 2022’de sağlığınıza, bedeninize ve işinize çok daha fazla zaman ayıracaksınız. Sağlık sorunlarınıza bir şifa gelecektir. Hiçbir şeyi ertelemeyin ve yapılması gerekeni yapın. Bunun yanında iş koşullarından yana şansınız gülecek. Ofisinizi büyütebilirsiniz… İşiniz ve beraber çalıştığınız kişilere karşı oldukça yardımsever davranacaksınız. Ama her şeyi kusursuz yapmak için kendinizi çok yormamanız gerek. Mayıs ve Kasım arasında ise bekar teraziler birileriyle tanışabilir. Sevgilisi olanlar ise partnerleriyle bol bol gezecek gibi duruyor. Yaşasın! 2022’ye girerken işlerinizi nasıl daha rahat ve hafif hale getirebileceğiniz üzerine düşünün… Ayrıca ilk fırsatta düzenli bir egzersiz ve beslenme programına başlayın. Yeni yıl başlamadan sağlık kontrolleri yapılsın! Daha rahat çalışacak, daha lüks yaşayacaksınız. Haliyle çok daha mutlu olacaksınız. Ruhlarınız da, bedenleriniz de yenilenecek.

Akrepler: 2022 sizin için çok eğlenceli, aşk dolu ve çok canlı bir yıl olacak. Uzun zamandır böyle bir seneyi hakediyordunuz… Rahat bir nefes alacak ve yaşadığınızın farkına varacaksınız. Ayaklarınızı yereden kesecek ve sizi göklere uçuracak bir aşk kapınızı çalabilir. Gönlünüzü kaptırıyorsunuz. Gönlü çoktan kapılmış akrepler ise aşklarını bir çocukla taçlandırabilir. Bir süredir kaybettiğinize inandığınız başarılarınız ve itibarınızı yeniden kazanacak ve kendinizi bir çok alanda göstereceksiniz. Mayıs ve Kasım arası ise yeni işler kapıda olacak. Harika bir sene… Akrepler zaten kendinden geçme ustası! Bu sene aşk, coşku, hayat hepsi onlardan yana. Bakalım neler olacak?

Yaylar: Yaylar… Olmayacak şey olacak, yaylar kök salacak. Uçak bileti yerine mobilya bakacaklar. Evlerine aşık olacaklar! 2022’de uzun süredir hasret kaldığınız şefkat ve yuvaya sahip oluyorsunuz. Ne zamandır kendinizi bir yere ait ve duygusal olarak güvende hissedemiyorsanız, işte bu sene hissedeceksiniz. Bol bol geçmişe gidecek ve iç dünyanızı zenginleştireceksiniz. Aileniz büyüyebilir, aile bağlarınız gelişebilir ve ev sahibi olabilirsiniz. Mayıs ve Kasım arası ise çok eğlenceli ve aşk dolu geçecek. Var olan enerjinize ekstra bir enerji gelecek. Lütfen bu dönem bol bol görüşelim… Benimle arkadaş olur musunuz sevgili yaylar? 🙂

Oğlaklar: Oğlaklar… Sizin için bir derin nefes alma ve şansı kucaklama vakti! Zamanı geri çevirecek, gençleşecek, içi içine sığmadan kendinizi geliştireceksiniz. 2022 sizi gençleştiriyor! Gezecek, öğrenecek, sevecek ve tanıyacaksınız. Bir çevre değişikliği yapabilirsiniz, bu size çok iyi gelecek. Evliyseniz çocuk sahibi olabilirsiniz. Kalbiniz boşsa yapacağınız bir tatilde veya yolculukta aniden aşık olabilirsiniz. Afrodit oklarını direkt olarak kalbinize nişan almış… Siz yeter ki açık olun ve isteyin.. Bu sene tüm keyifli ve hareketli aktiviteler sizden soruluyor olacak. Bazı arkadaşlarınızla aranıza mesafe koyabilirsiniz. Ama hiç merak etmeyin; bu sene ne varsa önce sizde, sonra kardeş, komşu ve kuzenlerinizde var… Onların da bu sene bolca desteğini ve iyi haberlerini alacaksınız gibime geliyor. Oh…

Kovalar: Kovalar çalışacak, üretecek, hayat da ona kat kat fazlasını verecek. Paraya para demeyecek, hayata sarılası gelecek. Biliyorum, son bir senedir ev ve aile sorunlarında muzdaripsiniz. Nerede oturacağınız, hatta nerede yaşayacağınız bile belirsiz! O bu da sizin bir anlamda dengesiz hissetmenize sebep oldu. Ama hiç merak etmeyin çünkü 2022 bu konuda sizin gönlünüzü epey alacak.. Hem de öyle bir alacak ki, yaptığınız yatırımlar ve ürettiğiniz kaynak ve değerler sayesinde yep yeni bir yerleşim alanı sizi bekliyor olacak. Bu sene çok kazanacak, çok güzelleşecek ve sakinleşeceksiniz. Özellikle Mayıs- Kasım arasında bol bol gezebilir ve iyi haberler alabilirsiniz. Bu sene artık hırslarınızı bir kenara koyup yaşamda insan olmanın daha değerli olduğunu keşfedeceksiniz. Yeni bir siz ve yeni hedefler yolda… 

Balıklar: Başlamak balıkların anahtar kelimesi olacak. Yeni bir iş,aşk, proje belki de yepyeni bir ülke. Yepyeni bir defterin ilk sayfasına yazıyormuş gibi bir mutluluk! Gelen yeni sene resmen size, sizin için geliyor sanki.. Olamaz böyle bir şey! 🙂 Bu nasıl bir şans, nasıl bir sihir ve aşk… Sanki yeniden doğacak ve kendinizi keşfedeceksiniz. Bir çocuk gibi cesur ve masum olacaksınız. Ruhunuzdaki tüm iyilikleri ve güzellikleri yayacaksınız. 2022’de sahip olacağınız iyimserlik ve coşku en gerçek olmayan hayallerinizi bile gerçek kılabilir. Yeter ki balık hayalperestliğini kullanın. Sizin gücünüz kalbinizde saklı.. Bu sene onu ortaya çıkarma vakti. Bol seyahat, bol aşk ve bol yeni proje sizi bekliyor olacak.. Mayıs- Kasım arasında ise parasal konular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Sevgili Balıklar; size bu mutlu haberi vermekten esenlik duyuyor ve sizi bu sene göklere çıkarıyorum! 🙂 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s