Jüpiter Balık Seyahati; “Bu Dünya Ne Sana, Ne de Bana Kalmaz…”

Jüpiter yarın sabah Balık burcuna giriyor, burası onun evi. 11 Mayıs’a kadar yaşamda bolca ruhsallık, dini temalar ve spiritüel konular yer alacak. Tabii bir yandan 2022 biraz kaosların yılı da olacak. Ama tüm bu kaoslar bize yaşamı olduğu gibi kabul etmeyi öğrenecek.

Hiçbir şey ve hiç kimse mükemmel değil. Herkes kusurlu ve defolu. Her şey öyle… O yüzden hem kendimizdeki, hem başkalarındaki bu kusurları olduğu gibi kabul edersek aslında affediciliğimiz de çoğalacaktır. Geçmişi affetme, empati duyma, birlik olma duygusu artacak… Eleştirilerin ve beğenmemelerin sonu azalacak. Gereksiz mesafelerin yerini gerçek bağlar alacak. Hayata güvenmeyi öğreneceğiz.

Kendinizi bu süreçte birilerine beğendirme çabasından kurtarın. Onlar sizle olmak istemiyorsa; gülün geçin… Sizi isteyen, kusurlarınızla kabul eden kişilerle olun. Geçmişi unutan, anlaşıldığınızı hissettiğiniz ve size şans veren kişilerle olun. Yaşam sürekli değişiyor… Pandemi oluyor, depremler oluyor, hastalık ve ölüm var… Ve tüm bunlar arasında insanlar değişiyor… Bazı şeyleri anlıyor. Değerini biliyor. O yüzden keskin çizgilerden ve önyargılardan arınmak bu dönem aslında hayata da yeniden şans vermenizi sağlayacak.

“Hiçbir şey göründüğü gibi değildir..” Bu cümleyi bugünlerde birçok kişiden duyar oldum. Hatta geçen hafta ben de bunun üzerine düşünüp, bundan yakınıyordum… Özellikle sosyal medya ile birlikte bunu daha iyi anlıyoruz. Birilerinin çok takipçisi ya da çok güzel olması iyi insanlar oldukları anlamına gelmiyor. İşte bunlar hep önyargıdan geliyor. Bunun gibi birilerinin sizden yeniden şans istemesi sizi sömürme istedikleri anlamına da gelmiyor. Zaman birlik zamanı… Empati yapma ve anlayış gösterme zamanı… Kimse için kendimizi feda etmeye gerek yok tabii, ama biraz anlayış, affedicilik ve fedakarlık da kimseye zarar vermez. Aksine önce sizi merhametli kılar… Haydi içimizdeki şefkati arttıralım. Affedelim. Anlayalım ve empati gösterelim. Ne de olsa “bu dünya ne sana, ne de bana kalmadı kalmaz…” Kalmasın da zaten…

Jüpiter Balık seyahati bize şefkat getirsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s