Venüs Oğlak Gerilemesi 19 Aralık 2021

Venüs 6 Kasım’dan beri Oğlak burcunda ve 19 Aralık itibariyle geri hareketine başlayacak. Kim demiş hep Merkür geriler diye… Venüs kişisel bir gezegen olduğu için kişisel anlamda herkesi yakından etkileyecektir. 28 Ocak civarı gerilemesi bitiyor, Venüs’ün Oğlak ziyareti ise 6 Mart gibi bitecek. Gördüğünüz gibi dört ay boyunca yaşamımızın bir alanına daha fazla değer vereceğiz. Bu alanda ilişkileri, değerleri ve şartları gözden geçireceğiz. Ayrıca gerileme boyunca ise üstüne durduğumuz konularda bir yavaşlama veya zayıflık olabilir. Geçmişle hesaplaşmalar gün yüzüne çıkabilir. Bu uzun dört ay eğlenceden ve keyiften daha çok; işe, ciddiyete ve disipline değer veriyor olacağız. Yani ilişkilerde bile baktığımız şey geleneklerimize uyup uymadığı olacak. Statümüzü ve geleceğimizi kollayacağız. O yüzden bu dört ayın çok eğlenceli olmasını beklemeyin. Hedeflerinize ve geleceğinize sarılın. Sizi yukarı çıkaracak seçimler yapın.

Tabii her burcun bu etkiyi yaşadığı alanlar farklı olacak. En çok etkilenecek burçlar ise şu şekilde:

Kova burçları bu dönem boyunca ruhsal olarak kendini geliştirme ihtiyacı hissedebilir. Kimse olmadan, tek başına ve sadece kendi ruhunu ne kadar seviyorsun? Bu ruhun başkalarına faydası var mı? Endişelerini ve korkularını bastırdığın için gelecek seçimleri yapmakta zorlanıyor olabilir misin? İşte bu süreç ve özellikle gerileme boyunca bu gibi sorular seni bulabilir. Kendini yalnız veya dağılmış hissedebilirsin. Önce ruhsal olarak kendine bir disiplin sağlamak; belki düzenli meditasyon yapmak ve empati duygunu geliştirmek senin için iyi olabilir. Yoksa bunun dersini daha sert bir şekilde sonrasında verebilirsin. Ayrıca gerileme boyunca çok eskilerden ismini unuttuğun birileri sana bazı aşk itiraflarında bulunabilir. Gizli ve yasak aşklar ortaya çıkacak.

Oğlak burçları bu dönem yaşamlarını yeniden değerlendirecekler. Neleri seviyorlar, kendilerini dinleyebiliyorlar mı ve kendi kendileriyle arkadaşlar mı bunu sorgulayacaklar. Uzun zamandır kendinizi ve özel zevklerinizi ihmal ettiyseniz bunları yeniden ortaya çıkarmanın zamanı geldi Oğlaklar. Çünkü bu dönem sizi hayata bağlayacak önce kendinize olan sevginiz olacaktır. Yaşam önceliklerinizi, değerlerinizi, kazançlarınızı ve yapmak istediklerinizi tekrar gözden geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Yarım bıraktığınız ilişkiler veya arkadaşlıklar ise yeniden aklınızı çelebilir.

Yengeç burçları bu uzun dönem boyunca ilişkinizi, evliliğinizi ya da bir ortaklığınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. Artık bir şeyleri ciddileştirmek ve resmileştirmek istiyorsanız geçmişte yapmış olduğunuz hataları yapmayın. Belki bu dönem aslında geleneksel ilişkileri sevdiğinizi fark edebilirsiniz. Seçtiğiniz eş veya partner ile toplum tarafından beğenilmek istiyorsanız belki artık buna göre hareketlerde bulunmanız iyi olabilir. Yani gelecek ve ilişkilerin birleştiği konularda baştan bir değerlendirme yapılabilir. Ayrıca yalnız yengeçlerin geçmiş ilişkilerle de yüzleşmeleri olacak.

Boğa burçları bu dönem inançlarınız ve hayat felsefeniz konusunda bazı değişimler yapmanız gerektiğinizi fark edebilirsiniz. Siz bunca zaman hep veren taraftaydınız, şimdi artık verdiklerinizin açık bir şekilde görüldüğünü biliyorsunuz. Eğer bazı konularda (inanç ve yaşam felsefesi) fazla katı davranıyor veya inanıyorsanız bunları yumuşatmanız en azından çevrenizle ilişkilerinizi güçlendirebilir. Yani bu gerilemede yapmanız gereken şey yaşamdaki inançlarınızı ve felsefenizi yeniden değerlendirmek olsun.

Terazi burçları bu uzun dönem aile değerleri, aile içi ilişkiler ve ev konuları ön plana çıkıyor. Ailenizden birisi sizin ilginize oldukça ihtiyacı olabilir. Siz de bu konularla beraber aslında ebeveynlerinizi ne kadar sevdiğinizi bir gözden geçirebilirsiniz. Eğer geçmişten getirdiğinize inandığınız bazı durumlar yaşadığınıza inanıyorsanız belki şimdi bunları düzelebilir. Özellikle gerileme boyunca uzun zamandır görüşmediğiniz eski akrabalarınızla tekrar iletişime geçebilirsiniz. Biraz duygularınızın değişeceği, duygusal olarak oradan oraya sürüklenebileceğiniz bir gerilemeye hazır olun!

Akrep burçları bu uzun dönem kardeş, komşu ve yakın akraba konularıyla çok iç içe olacaksınız. Siz genelde konuşurken veya iletişimlerde biraz sert ve soğuk olabiliyorsunuz. Bu da ilişkilerinize bir soğukluk getiriyor olabilir. Gerileme boyunca bu kişilerle ilişkilerdeki halının altına süpürülmüş sorunlar yüzeye çıkabilir. Şaşırabilirsiniz ve dengeyi bulmak için farklı iletişim teknikleri deneyebilirsiniz. Ama yapmanız gereken şey zeka ve diplomatik becerilerinizi bir araya getirmek olacak. Ayrıca ne zamandır okumak istediğiniz bir kitap varsa okuyabilir, yarım kalmış yazıları ve görüşmeleri tamamlayabilirsiniz. Kariyerinde zihinsel yeteneklerinizi gösterdiğinizden emin olun!

İkizler bu gerileme aşk ilişkilerinize bir karışıklık getirebilir açıkçası… Bir kıskançlık, aldanma veya aldatma tehlikesi olabilir. Eğer ilişkinizden eminseniz de eşinizle olan kaynaklarınızı değerlendirme konusunda bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Siz kendinizi ne kadar gizli şeylerden uzak tutmak isteseniz bile bu dönem onlar ayağınıza takılabilir.

Koçlar, Venüs’ün bu yolculuğunu sizi ciddi anlamda etkiledi. Çünkü bu etki size karmik bazı olayları da beraberinde getirdi. Yani bu ne demek? Bu dönem yaşadıklarınızla geleceğinizi biçimlendireceksiniz demek. Değerlerinizi, gelecek ve kariyer planlarınızı gözden geçireceksiniz. Korkularınız gözler önüne serilecek. Gerileme süresi boyunca ilişki ve evlilikle alakalı bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Belki evliliğinize ve ilişkilerinize vermeniz gereken değeri çok da vermiyor olduğunuzu fark edebilirsiniz. Sevdiklerinizi yüceltin!

Balıklar bu gerileme boyunca eski arkadaşlıklar karşınıza çıkabilir. Ben artık sildim onları diyorsanız bile belki bu konuda biraz agresif davranıyorsunuzdur… Eğer karşınıza çıkan bir şeyler varsa bunun bir nedenini olduğunu bilin. Ayrıca ilişkinizde de bazı özgürlük tartışmaları ortaya çıkabilir.

Aslanlar bu süreçte çalışma arkadaşlarınız, çalışma koşullarınız ve ofisinizle alakalı konuları ön plana çıkıyor. Yani aslında Kasım ve Mart arasında tüm bunlara değer verecek ve gerilemede ise bazı yeniden gözden geçirilmesi gereken şeyler olacak. Mesela eski iş arkadaşlarınızla haberleşmeniz yeni iş fırsatları getirebilir. Ya da ofise geri gitmeye başlayabilirsiniz. Eğer iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz bozuksa buradaki sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Bir iş ve ortam değişikliği size iyi gelse de gerileme boyunca beklemede kalabilirsiniz.

Başaklar bu süreçte odağınız çocuklarınızda ve aşkta olacak. Siz her zaman disiplin olayını severek yapmaya çalışan birisiniz. Bu gerilemede ise yaşamınızda severek yaptığınız ama zaman bulamadığınız hobilerinize tekrar dönebilirsiniz. Ya da eski bir aşk yeniden ortaya çıkabilir. Hiç her şey bitti demeyin, bu gerileme özellikle aşk konusunda biraz kalbinizi karıştıracak.

Yaylar bu süreçte para ve maddi konular ön plana çıkıyor olacak. Neye ne kadar para harcıyorsunuz, neye nasıl değer veriyorsunuz ve biraz fazla mı harcıyorsunuz? Bu soruların cevabını vermek durumunda kalabilirsiniz. Özellikle gerileme sürecinde alım satım işlerini yavaşlatmanız iyi olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s