Akrep ve İlişkiler

Akrepler derin, ruhsal, değişmek isteyen ve başkasıyla birlikte daha güçlü olabilen bir burçtur. Bu ilişkilerinde de böyle olacaktır. Aradığı kişiyi bulmak ister. Kendinde bir boşluk hisseder ve o boşluğu bir başkasıyla tamamlayacaktır. Ama bu derin bir boşluktur. Bu yüzden bunu doldurması da zaman alır, daha doğrusu bir mücadele ister ve partner seçimlerinde çok seçici olacaktır. Güçlü ve yoğun kişilere çekim duyar.  Sınırlarını zorlayan, onu yeni deneyimlere götürecek, ilişkide her anlamda daha güçlü hissettirebilecek kişilere çekilir. Eğer bir ilişkiye başlarsa o ilişki onun gerçekten istediği ve hissettiği bir ilişki olur. Hissetmediği bir ilişikide olamaz. Kendi böyle olduğu için de reddedilme korkusu vardır. Bir akrebin karşısındaki kişiden emin olmadan bir şeyleri itiraf ettiğini göremezsiniz. O aşk oyunu oynamaz. Aşkı oyun gibi görmez. Tam tersine oldukça ciddiye alır. Gururludur. Bu yüzden ilişkinin de sağlam olmasını ister. (Sezgilerine dayanarak karşısındakine duygularını ifade eder. Kendi ruhuyla o kadar temastadır ki, genelde içine doğan şeyler doğru olur.) Cinselliğe çok meraklıdır ama bu konularda fazla egolu olursa yaşam onu bu konuda test edecektir. Kendini geliştiren akrepler cinsellik konusuna meraklı olup aynı zamanda bunu kontrol etmekte ustalaşmak isterler. Böyle yaparak dönüşürler ve yaşamlarında yeni döngüler başlar. 

Bir ilişkiye başladıktan sonra sevgilisine karşı çok verici, fedakar ve destekleyici olacaktır. Onu dinler. Onu sonsuza kadar dinler. Anlar. Adeta onun tüm ruhuna; ve dolayısıyla sırlarına erişir. Bu onunla ruhsal bir bağ kurmasına yol açar ve bu bağ öyle kolay kolay da bitmez. “İhtiyaç duyulan kişi” olmak ister. Bu onu vazgeçilmez yapacaktır. Bunun için karşısındakini hep destekler, destekledikçe karşısındakini kendine bağımlı kılar ve bu bir döngü gibi devam eder. Akrep kendini çok inceleyen bir burçtur, dolayısıyla kendi ihtiyaçlarının ve zayıflıklarının farkındadır. Bunu karşısındakine de yapar. Gerekiyorsa gerçekleri bir bıçak gibi onun yüzüne vurur. Sorunlarla yüzleşmek ve derine inmek ister. Bir ilişkiye başladıktan sonra o ilişkinin her zaman değişmesini ister. Kendisi sürekli değişime ihtiyaç duyduğu için ilişkinin de gelişmesini ister. İlişki aynı kalırsa o bir süre sonra bu ilişkide boğulur. Bu ilişkiyi sarsar. Kriz çıkarır. Eğer yeterince dürüst değilse de başka kollarda çare arar. Bir şekilde bir ayrılık, bir yıkım olur. Ve ardından o ilişkiyi de, partnerini de sorgular. Sevgisini ve isteğini test eder. Eğer yeterince güçlü ve sağlam bir ilişki kurduğuna inanıyorsa da, o ilişki devam eder. Tabii bu krizler arasında bazı krizler veya tehditler olabilir.

Gördüğünüz gibi; akrep çok seksi, dayanıklı ve güçlü bir burçtur. Bu yüzden ilişkisinin de öyle olmasını ister. Biriyle birlikte olduğu zaman her şeyi (özellikle cinselliği) çok yoğun yaşayacaktır ve adeta karşısındakinin ruhuna sahip olacaktır. Bir akreple ilişki, ruhunu başkasına teslim etmek gibidir…. Buna hazırsanız tutkulu bir aşka hazır olun! 🙂 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s