19 Kasım Boğa’da Ay Tutulması

19 Kasım 2021 Cuma günü saat sabah 11 sularında Boğa burcunun 27º’inde bir parçalı Ay Tutulması gerçekleşiyor. Yöneticisi Venüs Oğlak’ta ve Uranüs ile tatlı bir açısı var. Tutulmanın diğer aksındaki Akrep burcunun yöneticisi ise Mars Uranüs ile karşıt açı yapıyor. Ayrıca Ay Algol dediğimiz, ismini duyunca tırstığımız bir sabit yıldızla birleşmekte… 

Şimdi gelelim bunların anlamına… 4 Aralık’a kadar gündemimizde kazançlar, topraktan gelen besinler, dünya ekonomisi, mallar ve mülkler olacak. Neye ne kadar para harcadığımız, nelere değer verdiğimiz ve nasıl tasarruf yapmamız gerektiği hakkında bol bol düşüneceğiz. Maddi olarak güvende olma ihtiyacımız artacak. Bunun için bol bol üretmeli, israf yapmamalı ve kaynakları bir değere dönüştürmeliyiz. Bunun için yeniliğe açık olmak bize çok şey kazandırabilir. Teknolojiden, sosyal medyadan ve yenilikten yararlanabiliriz. Bu dönem kendi kaynaklarımızı kullanarak başkalarıyla daha büyük işler yapabiliriz. Ortak projeler, işler ve planlar çok daha güçlü olacaktır. Cimri değil paylaşımcı olma; müsrif değil, bilinçli tüketici olma zamanı!

Bu süreçte maalesef bazı sarsıcı haberler de olabilir. Bunlar arasında yangınlar, yıkıcı eylemler, ekonomik kriz, intihar girişimleri veya kuraklık gibi şeyler olabilir. Elektrik kullanımına dikkat etmek iyi olacaktır. İnternette arızalar meydana gelebilir. 

Türkiye ise bu süreç ile büyük bir değişim ve dönüşüm zamanına girecek gibi duruyor. Hatta ve hatta kimliğinde bile bir değişim olabilir. Güç kazanmak için harekete geçecek. Bu tutulmayla başlayan döngü 2022 Kasım ayına kadar devam edecek. 

Siz bu tutulmadaki endişelerinizi azaltmak için sahip olduğunuz yetenekleri ne kadar değerlendiriyorsunuz buna bakabilirsiniz. Mutfağa girip yemekler yapabilirsiniz. Masaj yaptırmak veya ayaklarınızı ellerinizi ovmak iyi gelebilir. Boynunuza veya bileğinize biraz lavanta damlatabilirsiniz. Yakın lavantalı mumunuzu, azıcık huzur bulun! 🙂 Kendinize dokunmayı ve sarılmayı da ihmal etmeyin… Bu dönem dış görünümünde çok radikal değişimler yaptıranlar da olabilir. Olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 

Aslında beter olan bir son olması değil, aslında beter olan insanın hiçbir umudu olmaması…

4 Aralık Yeni Ay’ına kadar görüşmek üzere, yay iyimserliğine çok ihtiyacımız olacak!

BURÇLAR:

KOÇ: Maddi endişelerin olabilir. Bunlara boğulmak yerine neler yapabilirsin bunun hakkında düşün. Tek başına olmadığını ve bir başkasıyla, -özellikle eşinle- daha güçlü olabileceğini unutma.

BOĞA: Duygusal olarak yoğun bir döneme giriyorsun. Değerlerin değişirken ilişkilerinde daha güçlü olmak isteyeceksin. Ani kararlar almadan önce biraz düşünebilirsin.

İKİZLER: Biraz iç sesini dinleme vakti geldi mi? Yalnız vakit geçirmek sana iyi gelecek. İnançların değişirken fiziksel sağlığına da önem vereceksin.

YENGEÇ: Bazı dostluklar biter, geriye kalanlar gelişir… İhtiyacın olan sana özgün hissettiren kişilerle harekete geçmek. Onlar sana gerekli olan neşeyi veriyor.

ASLAN: Yaşamında değişim rüzgarları resmen değişiyor sevgili aslan. Bu dönem biraz fazla sert olabilirsin. Ama bu şart… Kariyer ve gelecek seçimleri yapmak içsel olarak da güçlenmeni sağlayacaktır.

BAŞAK: Yaşam felsefen değişiyor ve bu tüm davranışlarına etki ediyor. Bildiklerini öğretmenin vakti geldi… Bu dönem hayatta mümkün olduğunca öğrenmeye açık olmalısın.

TERAZİ: Ne zamandır maddi manevi krizler yaşamıyorsan bu dönem biraz yaşayabilirsin. Ruhsal olarak yaşadığın değişimi belki somut olarak göstermenin vakti gelmiştir.

AKREP: İlişkilerindeki değişim seni yıpratıyor mu, yoksa beraber geleceğe daha mı güvenli bakıyorsunuz? Bu dönem harekete geçmek için çok fazla şefkate ihtiyacın olacak.

YAY: Yemene, içmene ve sağlığına dikkat etmenin mevsimi geldi yay… Fiziksel olarak konforlu hissetmenin bir yolu gündelik yaşamını gözden geçirmek olacak.

OĞLAK: Sevdiğin şeylere tutkuyla bağlı mısın, yoksa tutkuyla bağlı olduğun şeyleri fazla mı yüceltiyorsun? Bu dönem aşkta da egonda da biraz frene basman gerekebilir.

KOVA: Bir süredir nerede yaşayacağını, nerede yuva kuracağını düşünüyorsun bu dönemle beraber netleşebilir. Eğer geleceğe güvenle bakmak istiyorsan aile bağlarını güvenceye almalısın.

BALIK: Bildiklerini derinleştirmenin vakti gelmiş olabilir. Bu dönem karar verirken bolca hislerini dinleyeceksin. Kardeş ve yakın çevrenden alacağın yardımlar geleceğe iyimser bakmanı sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s