Mart Ayı Burç Yorumları

Mart ayı aksiyonlarıyla geliyor! 5 Mart’ta Merkür iyi hissetmediği Balık burcuna geri gitmeye başlayacak. Karamsarlık ve alınganlık artacak, sözlerde durmak zorlaşacak. (Oy anam!) 7 Mart’ta Uranüs Boğa burcuna girecek. Yeni bir devrin başlangıcı. (Etkisini buradan okuyabilirsiniz.) Mars zaten kendini ifade edemediği Boğa burcunda. (Herkes bir oturan Boğa modunda!) Siz diyin “kaos”, ben diyeyim başlangıçlardan önce olur böyle kaos! Burcunuza göre olan etkisine gelirsek…

Koçlar için biraz içe kapanık ve kaosla geçecek Mart ayı. Güneş onların burcuna gelmeden önce özellikle Mart başı biraz kendilerini dinlemeye ve yalnız kalmaya ihtiyaçları olacak. Özellikle Merkür bir an onların aklını oynatmalarına sebep olabilir. Kafalarını çok karıştıracak. Geçmişte kalmış ama kapanmamış hesaplar- insanlar tekrar gündeme gelecek. Bir yandan Mars’ın Boğadaki hareketi ve Uranüs’ün de oraya gelmesi para konularında efor sarfetmesine sebep olacak. Bu konularda istedikleri çok hızlı gelişmeyebilir. Ama farketmeliler ki gelirlerinde artık daha farklı yöntemler uygulayabilirler. 21’i itibariyle neşeleri daha fazla yerine gelecek, ay boyunca ise arkadaşlarıyla bir araya gelmek onlara çok iyi gelecek.

Boğalar arkadaşlık ilişkilerine önem verecekler. Yenilenmek isteyecek ve umutlarını yeşertecekler. Fakat Merkür gerilemesi tabii ki arkadaşlık sorunlarına sebep olabilir. Sosyal ortamlarda kendinizi ifade ederken yanlış kelimeler seçebilirsiniz. Bir yandan eski arkadaşlarınızla da karşılaşma ihtimaliniz var. Mars’ın ise Boğa burcundaki hareketi ay boyu sizde ifade edilmemiş bir öfkeye sebep verebilir. Ama bu enerjiyi harekete geçmek için de kullanabilirsiniz. Asıl bu hızı yakalamışken Uranüs’ün de 6’sında burcunuza geçmesiyle kendinizi bütün farklı ve sıradışı deneyimlere açın. Açın açın açın. 21’inden sonra biraz daha izole olmak isteyecek ve insan içine çok çıkmayacaksınız. Genel olarak sizin için önemli bir ay! Patronlarınızın bol bol takdirini toplayabilirsiniz.

İkizler Burçları bu ay sorumluluklarının bilincine varacak ve ona göre hareket edecekler. Güneş ve Merkür’ün Balık’ta olması gözlerinizi kariyer konularına çevirmenize sebep oluyor. Ne yapacağınız ya da nereye gideceğiniz konusunda net olmayabilirsiniz. Hatta patron ya da baba figürleriyle anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Çünkü ortada bolca yanlış anlaşılmalar olacak. En iyisi bu ay önemli kararlar vermeyin ve bir şey imzalamayın İkizler burçları, sakın ha! Merak etmeyin, Venüs size yaşam enerjisini veriyor olacak. Yani bu ayda macera yaşamaya çok istekli olacaksınız. 21’inden sonra ise sosyal gruplara aktif bir şekilde katılacaksınız. Mars ise bilinçaltınızı aktive ediyor; hareketleriniz kaosa sebep olabilir. Bu yüzden bu ay aklınızda bir terapi ya da bilinçaltı çalışmasına gitmek varsa durmayın! Kısacası sizler için macera dolu, içsel olarak biraz karışık ve mesleki anlamda karışık bir ay olacak.

Yengeçler Mart ayı sizi yurtdışı, eğitim ya da ithalat ihracat işleriyle uğraşıyorsanız bu işlerde zorlayacak. Bildiklerinizi uygulamaya geçmekte zorlanabilirsiniz. Ama gündeminizde kesinlikle bu konular olacak, gezmekten ve yaşamaktan gurur duyacaksınız. Ama seyahat planı, alışveriş ya da eğitime başlamaktan kaçının. Eşinizin kardeşleriyle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz, yanlış anlaşılmalar olacaktır. Bir yandan bu ay eşinizle daha derin ilişki kurma şansı elde edeceksiniz. Mesela çocuk bekleyenler bu ay bu konuda şanslı olacaktır. Kendinizi daha iyi tanımak için bir danışmanlık alabilirsiniz. Ayın 21’inden sonra ise yapacağınız işlere önem verecek ve gurur duyacaksınız. Bir yandan Mars sosyal ortamlarınızı hareketlendirecektir. Bu enerjiden iyi yararlanmak için arkadaşlarınızla ortak amaçlara odaklanın, yoksa tartışmalar ortaya çıkabilir.

Aslan burçları bu ay psikolojik olarak kendinizi çok iyi hissetmeyebilirsiniz. Bildiğiniz ve gerçekler arasında bir uyumsuzluk olabilir. Borç, miras ve sigorta konularında yanılgılar yaşayabilirsiniz. Aman telefonla arayanlara, ona buna banka bilgilerinizi vermeyin. Parasal hiçbir sözleşme imzalamayın. Mars zaten patron ya da babalarınızla aranıza çatışma getirmiş olabilir, bu tüm ay devam edecek. Mesleki anlamda harekete geçememek sizi öfkelendirecek. Ayın 21’inden sonra ise seyahat ya da eğitim planlarını hayata geçirmeye başlayacaksınız. Ay boyunca ise partnerinize vereceğin destek ilişkinizi iyileştirip güzelleştirecek. Sevildiğiniz bir ay sizleri bekliyor!

Başak: Mart ayında Başak olmamak vardı! :p Şaka şaka, her şeyin bir nedeni olduğunu düşünürsek bu ay yaşayacaklarınız sizi hiç şüphesiz olgunlaştıracaktır. Merkür hem sizin gezegeniniz, hem de karşıt burcunuzda geriliyor. Yani hiç size göre bir şeyler yok bu ayda. İletişim, anlaşmazlık, karamsarlık ya da düzensizlik hiç size göre değil ama bu ay bunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ya da ilişkiler ve ortaklıklar yoluyla böyle şeyler yaşayacaksınız. O yüzden bu ay önemli kararlar vermekten sakının ve önemli iş anlaşmaları sakın ha yapmayın. Bir yandan inançlarınız uğruna savaşınız devam edecek. Bazen bunun için tartışmalara girebilirsiniz. Ayın 21’inden sonra para ve miras konularına odaklanacaksınız. Bu ayın sizin için en güzel yanı çalışma arkadaşlarınızla barış içinde çalışacak olmanız. Ofisinizi ve masanızı sevdiğiniz gibi dekore edebilirsiniz!

Terazi: Teraziler! Mart ayı sizi en çok sağlık ve beslenme konularında zorlayacak. O yüzden mümkün olduğu kadar sağlıklı beslenmeye ve düzenli yaşamaya çalışın. Çalışma ortamında ya da beraber çalıştığınız kişilerle bol bol anlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Mars sizi psikolojik olarak yormuş olabilir. Parasal konularda güç savaşlarına giriyorsunuz ve bu ay bu devam edecek. Beklediğiniz paraları almakta sıkıntı çekiyorsanız kendinizi net bir biçimde ifade etmeye çalışın. Ayın 21’inden sonra dikkatinizi ilişkilere vereceksiniz, oraları aydınlatacaksınız. Ayrıca ay boyunca sevildiğinizi ve takdir edildiğinizi bol bol hissedeceksiniz. Bu ay sizi en çok aşk ve eğlence mutlu edecek!

Akrep: Akrepler akrepler akrep olamayanlar… Mart ayında Merkür gerilemesiyle çocuklarınızla ilgili kararlar verirken net olamayacaksınız. Bu yüzden önemli kararları şimdilik erteleyin ve parasal anlamda bu ay risk almayın. Bunların hepsi sonrasında sizi uğraştıracaktır. Eski aşklarınız bir kapınızı çalabilir, isterseniz bir bakın. Ama ben pek tavsiye etmem. Mars bu dönem sizin ilişki ve ortaklıklarınızda kavgalara sebep veriyor olabilir. Ama acaba partnerinize karşı inatçı olan ya da bir şeyler ispatlamaya çalışan siz misiniz bir düşünün. Ayın 21’inden sonra çalışma koşullarınızı ve sağlıklıkla beslenmenizi organize etmek için harekete geçeceksiniz. Ayrıca ay boyunca ailenizle olmaktan ve evinizi dekora etmekten keyif alacaksınız. Fakat ikea’ya gitmek yerine, küçük çaplı değişimler daha iyi olacaktır. Alışveriş yok!

Yay: Bu ay sizi biraz zorlayacak Yay’lar, özellikle aile içi iletişimlerinizde tartışmalar yaşama olasılığınız var. Ya da evinizle alakalı uğraşmanız gerekecek bolca sorun çıkabilir. Ne bileyim, tesisat bozulur, doğalgaz arızlanır… Bunun gibi… O yüzden bol bol derin nefesler alın ve sakin olmaya çalışın. Konuşmayı ya da yapmayı ertelediklerinizi halledin ki Jüpiter’in nimetlerinden daha iyi yararlanın. Zaten Mars sizi bir süredir sağlıkla alakalı rahatsız ediyor olabilir, Mart ayında da bu devam edecek. Sağlıklı beslenme, beden ihtiyaçlarınız ve gündelik alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçiriyorsunuz. Çünkü çok çalışıyor ve başınızı kaldıramıyorsunuz. Hastalıklara ya da kazalara karşı temkinli olmalısınız. Aşk konularında ise şanslı sayılırsınız. Özellikle yapacağınız gezmelerde biriyle tanışabilirsiniz. Ya da yakın çevrenizden birileri size çöpçatanlık yapabilir.

Oğlak: Mart ayı sizi teğet geçiyor sevgili Oğlaklar. Merkür gerilemesinden tabii ki etkileneceksin, ama çok değil. Kardeşleriniz,  yakın çevreniz ve komşularınızla iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Genel olarak bu ay trafikte, kısa yolculuklarda ve alışverişte aksilikler yaşamanız çok olası, o yüzden bunlara çok bulaşmayın. Bir yandan bu konularda hayatınızda önemli bir yer edinecek. Bu ay bilgi öğrenmeye aç olacaksınız ve bilgilerinizi göstermek isteyeceksiniz. Bunun için çok konuşup, çok okuyup, çok yazabilirsiniz. Bir yandan Mars sayesinde sizi heyecanlandıracak biriyle tanışabilirsiniz. Kalbiniz kıpır kıpır edebilir. Emin olun çok eğleneceksiniz. Ayrıca ay boyunca kendinizi bolca şımartmak isteyeceksiniz ama dediğim gibi alışveriş etmek yerine hamama, masaja ya da kuaföre gidin. Paranızı kendinizi güzelleştirmeye harcayın ama bunu abartılı alışverişler yaparak yapmayın lütfen!

Kova: Bu ay parasal konularda, gelir giden hesaplarınızda ve kendinize verdiğiniz değer konusunda karamsar olacaksınız. Beklediğiniz paralar gelmeyebilir ya da banka hesaplarınızda bir karışıklık olacak. O yüzden bu ay kesinlikle alışveriş etmemekle beraber hiçbir parasal evrak imzalamamanız gerekir. Zaten evde durumla pek iyi olmayabilir, bu Mart ayında da devam edecek. Anneninize ya da babanıza anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Ya da evde tamirat gerektirecek işler olabilir. Yani eforunuz ev ve aile konularına olacak. Ayın 21’inden sonra kısa yolculuklar ve kardeşlerinizle ilgileneceksiniz. Ayın size verdiği en güzel hediye ise size vereceği güzellik olacak. Cazibenizin tadını çıkarın!

Balık: Mart ayı sizin ayınız olacak. Burcunuzdaki Güneş amaçlarınızı hayata geçirmek ve başarmak için size bol yaşam enerjisi getiriyor. Ama bir yandan burcunuzda gerileyen Merkür duygusal olarak kendinizi ifade etmenizi zorlaştıracaktır. Özellikle ikili ilişkilerde bolca yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Alınganlığınız önü alınamayacak. Bir yandan bu ay dilinizin kemiği olmayacak. Kardeş ve akraba tartışmaları yaşayabilirsiniz. Ayın 21’inden sonra ise parasal konulara odaklanacaksınız. İsminizle marka olmak için adım atabilirsiniz. Ayrıca ay boyunca aşk itirafları duyabilir ya da siz platonik bir aşka tutulabilirsiniz! Bu ay söz vermeyin ve karamsarlıktan uzak durmaya çalışın!YayımlaHer zaman yayın öncesi kontrolleri göster.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s