17 Kasım Merkür Gerilemesi ve Burçlara Etkileri

Yılın son Merkür gerilemesi 16 Kasım’da başlıyor arkadaşlar. Geçen sene yine bu zamanlar Merkür yine Yay burcunda gerilemeşti. Şimdi ise gerilemenin bittiği dereceden gerilemeye başlayacak. Sanki o zamanın bitmeyen hesapları, yarım kalan işleri bu gerilemeyle bitecek gibi duruyor. Bir Jüpiter’in de Yay burcunda olması hayatınızdaki yay temalarını bir düzeltmek ve elden geçirmek için size bir fırsat verecek. Bu dönemi iyi değerlendirin ve nerelerde hata yapıyorsunuz bir görün. Böylece Jüpiter’in etkilerini daha doyasıya yaşayabilirsiniz! (Jüpiter Yay’ın burcunuza etkisini buradan okuyun!)

Genel olarak her Merkür gerilemesinde olduğu gibi (Merkür ve Merkür Gerilemesi Yazısı) iletişim sorunları, seyahat gecikmeleri, teknoloji arızaları ve yanlış alışverişler olabilir. 24 gün boyunca daha dikkatli konuşmalı, sözleşme imzalamamalı ve eşyalarınıza sahip çıkmalısınız. Merkür gerilemeye başladığı an Balık burcundaki Neptün ve Ay’a kare yapacak. Uyuşturucu ve alkol problemleri, ilaç ve kimyasallardan zehirlenme, ihanet ve skandal haberleri bolca duyulabilir. Geçen sene Yay’ın ve İkizler’in son günlerinde doğanlar etkilendiler. Bu sene ise en çok Yay ve İkizler’in ilk günlerinde doğanlar bundan etkilenecek. Özellikle ilişkileri ve hayata yaklaşımları yönünden test edilecekler. Tabii haritanızda özellikle Yay’ın 0- 13 derecede gezegenlerinizin varsa o gezegenlerin konularıyla ilgili etkilenebilirsiniz.

Merkür; rüzgarlı, fırtınalı ve kasırgalı havaları temsil eder. Yay’ın yöneticisi ise Jüpiter ve yine Yay’da; bu abartı demek. Tarihe bakınca, Merkür’ün Yay’da iki gerilemesinde de Endonezya’da şiddetli depremler olmuş. Hint okyanusunda oluşan tsunamiler deprem yaratmış. Böyle etkiler söz konusu olabilir. Geçen sene ise Merkür Yay’da gerilirken sınır konuları gündeme gelmişti. Trump Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımıştı. Şimdi yine buna benzer konular gündeme gelebilir.

Şimdi burçlara olan etkisine gelinirse…

Koç: Merkür Yay burcunda gerilerken aman ha bir bilet almayın. Uluslararası ticaret işleri yapıyorsanız bu konularda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Genel olarak aşırı kaçma riskiniz olursa bunu farkedin ve biraz daha minimalize düşünmeye çalışın. Bıraktığınız bir eğitime yeniden başlamayı düşünebilirsiniz.

Boğa: Eski hesapları gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Borçlanabilir ya da sizden borç alanlardan para alma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca duygularınızda kıskanç ve sahiplenici olmamaya özen gösterin. Yoksa sevdiklerinize öfke saçabilirsiniz.

İkizler: Bu Merkür gerilemesiyle eski ortaklarınız ya da sevgililerinizi bir kapınızı çalacaktır! Siz ise bu görüşmeleri ertelemeye ve tartışmaktan kaçmaya meyilli olacaksınız. Ama bunun yerine tatlı dilinizi konuşturursanız bu zor dönemi belki kolay atlatabilirsiniz.

Yengeç: Fazla çalışmak yüzünden kendinizi perişan edebilirsiniz. 6 Aralık’a kadar iş arkadaşlarınıza karşı toleranssız olmak yerine yardımsever olmayı deneyin. Ayrıca çalışma ya da sağlık kurallarınızı bir gözden geçirin. Belki biraz değişim yapmanın zamanı gelmiştir!

Aslan: Aman Allah’ım! Bir Aslan daha ne kadar dediğim dedik ve gururlu olabilir ki! Ama bu Merkür gerilemesinin sizin üzerinizde böyle bir etkisi olabilir, dikkat edin. Çocuğunuz varsa onla sakin iletişi kurmaya çalışın. Bunun dışında bütün aslanlar bu dönem kendini ifade ederken daha neşeli ve dürüst olsun ve gölge yanlarından sakınsın.

Başak: Ay bu Merkür gerilemeleri sizi çok etkiliyor, ama bu gerilemede daha da bir gerileceksiniz. Özellikle duygusal olarak çok hassas ve alıngan olabilirsiniz. Kaprislerinizi ve ön yargılarınızı 6 Aralık’a kadar bir kenara koyun ve özellikle aile içi iletişimlerinizde daha duyarlı olmaya çalışın. Hiçbir şeyi abartmanıza gerek yok!

Terazi: Sevgili Teraziler, siz zaten çok sıkıya gelemeyen bir tipsiniz bu dönemde iyice sıkılgan ve bunalmış vaziyette olacaksınız. O yüzden şimdiden bir gününüze bolca program koymaya çalışın ki hızınızı bulun. Genel olarak kardeşlerinizle iletişiminize ve kısa yolculuklarınıza ekstra özen göstermelisiniz.

Akrep: Para sizin işiniz Akrepler ama Merkür gerilerken bütün hesap kitap işlerinizi güvence altına almaya çalışın. Geleceğe çok daha güvenle bakmak isteyeceksiniz bu yüzden bu dönem büyük alışverişler yapmayın. İlişkilerinizde ise inatçı olmak yerine sakin ve rahat tavırlar göstermeye özen gösterin.

Yay: 6 Aralık’a kadar işler sarmaş dolaş olabilir. Ama bunu kesinlikle kötü algılamayın. Hatta evrenin size bir hediye olduğunu düşünün. Çünkü  önünüzü kesen ne varsa bunu farketmeniz ve bir daha yapmamanız önümüzdeki sene işinize yarayacak. Konuşurken kalp kırmamaya ve hareket ederken kavgacı olmamaya dikkat edin.

Oğlak: Geçmişe attığınız ya da geçmişe attığınızı sandığınız ne varsa 6 Aralık’a kadar önünüze gelecek sevgili Oğlak’lar. Bu dönem ara sıra kendinizi eve kapamak ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz, eğer böyle hissederseniz paniğe kapılmayın. Kendinize zaman ayırın. Ama fazla karmaşanın sizi boğacağını unutmayın lütfen.

Kova: Kovalar, bu Merkür sizin en sevdiğiniz konular olan arkadaşlıklar evinizde geriliyor olacak. Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşmek size eminim çok iyi gelecektir. Buzları eritecek ve maziyi anacaksınız. Sosyal çevrede kaba olmak yerine dışadönük olmaya çalışın. Sonrası iyilik güzellik…

Balık: Yarım kalan işler, eski patronlar bir daha karşınıza çıkarmış… Çıkarsa şaşmayın! Kariyerinizle ilgili yapmak istediğiniz ama eksik kalan belgeleri, imzaları bu dönemde yeniden gözden geçireceksiniz. Tabii ki hırslı olacaksınız ama çıkarcı olursanız kaybedersiniz. O yüzden 6 Aralık’a kadar disiplini elden bırakmak yok! Uygun adım, ileri marş!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s