Venüs Gerilemesi ve Burçlara Etkileri (5 Ekim- 16 Kasım)

Karşımızda bir Retro hareketi daha; hem de bu sefer namı diyar Afrodit olan Venüs gezegeni Retrosu! 5 Ekim günü 10° Akrep burcunda başlayıp; 18 Kasım 25° Terazi burcunda sonra erecek. İlişkiler çok önemli bir odak noktası olacak.

Ekim ayında bundan yakından etkilenecek burçlar Boğa ve Akrep’in ilk on gününde doğanlar; Kasım ayında ise Terazi ve Koç’un son on gününde doğanlar olacak. Tabii Yengeç, Aslan, Balık ve Kovalar da (ilk on gününde doğanlar) Ekim ayında etkilenecek; aynı şekilde Oğlak, İkizler, Kova ve Yengeçlerin son on gününde doğanlar Kasım ayında daha fazla etkileniyor olacak.

Peki hep Merkür retrosunu bildiğiniz için bu Venüs retrosunda ne yapmalısınız? Bir gezegenin retro hareketinde; gezegenin temsil ettiği ve hangi burçta bulunuyorsa o burcun temsil ettiği şeyler hakkında yanılmalar ve yanlışlar olur. Mesela bu retroda; sevgiyi vermek ve almak zorlaşacak. Eski sevgililer ortaya çıkacak, ya da siz eski sevgililerinize adım atıyor olacaksınız. Hem de bunların çok düşünmeden, çok dürtüsel bir şekilde yaparken kendinizi bulacaksınız. Bu dönem lüks eşyalar, mücevherler almak ya da estetik yaptırmak için hiç uygun değil. Hatta evlenmek için hiç hiç uygun değil. Venüs Akrep burcunda zararlıdır; bu yüzden cinsellik, ilişkiler, alacağınız paralar, değer duygusu ve miras konularında sorunlar yaşanabilir. Cinsel suçlar artalabilir ve ilişkiler de aldatılmalar ve aldanmalar çoğalabilir. Sağlık olarak ise böbrek, bel ve cinsel sağlığınıza ayrıca dikkat etmeniz de fayda olacaktır!

 

Koç: Sevgili Koçlar, Venüs gerilemesi Ekim ayında 8. evinizde gerçekleşiyor olacak. Direkt olarak; sigorta, borçlar, eşinizin parasıyla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Kasım ayında ise kendinize bol bol eski sevgilinizle konuşurken bulabilirsiniz. Bu sizi Mars gerilemesi kadar etkilemeyecek ama özellikle Kasım itibariyle ilişkileriniz konusunda daha hassas olmanız gerekecek. Hisleriniz her an zayıflayabilir ve sevgilinizle aranıza bir soğukluk girebilir. Ya beraber olduğunuz kişi mesafe koyun ya da ona kalpten bağlanın. Bir karar verin!

Boğa: Sevgili Boğalar, Venüs gerilemesinden yakından etkilenecek olan burçlar arasındasınız. Bu direkt sizin ortaklıklar ve evlilikle alakalı yaşam alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönem eşinizden ya da ortağınızdan kaynaklanan sorunlar bir takım tehlikelere işaret edebilir. Bugüne kadar içiniz attınız ya da konuşmadığımız şeyler varsa bunlar gün yüzüne çıkacaktır. Aslında bunları önemsiz diyerek geçiştirmiş olabilirsiniz. Bu dönem bunları ne kadar hızlı bir şekilde konuşur ve ortaya çıkarırsınız o kadar yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

İkizler: Sevgili ikizler burçlarının altıncı evinizde gerçekleşiyor olacak bu demek oluyor ki iş arkadaşlarınız ve işinizle ilgili bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Beraber çalıştığınız arkadaşlarınızla ilişkilerinize yeniden gözden geçireceksiniz. Bu dönem ofisinizi dekore etmek istiyorsanız henüz zamanı değil ama bunun planını yapabilirsiniz. Kasım ayında ise aşk ve cinsellik sorunları yaşayabilirsiniz. Hiçbir şeyi ertelemeyin ve mümkün olduğunca uzlaşmacı olmaya çalışın.

Yengeç: Sevgili Yengeçler, Venüs gerilemesinde iki arada bir derede kalabilir ve çatışmalar yaşayabilirsiniz. Sizin tam aşk evinizden vuracak bu Venüs gerilemesi genel olarak hayattan aldığınız zevki biraz kısıtlayabilir. Bu yüzden bu dönem kendinizi çok iyi ifade edemeyeceksiniz. Bu sefer her şeyi tam tersi deneyin ve eski bakış açılarınızı bırakın. Hatta bakış açınızı tamamen yenilemeye çalışın. Özellikle Kasım ayında ise aile içi ilişkilerinizde daha diplomatik olmalısınız.

Aslan: Sevgili Aslanlar, Venüs gerilemesi sizi yakından etkiliyor. Zaten Mars gerilerken size yapacağını yaptı ama siz artık hayatı aklınızda kurcalamayı bırakmalısınız. Bunun yerine yaşamaya ve yaşayarak öğrenmeye çalışmalısınız. Aile içi ilişkilerinizi etkilemeye başlayacak Venüs, aslında genel olarak hayatınızı kökten değerlendirmeniz gerektiğini vurguluyor. Beraber olduğunuz kişiyle aranızda karmik bir bağ olduğunu kabul edin ve şu ana kadar çözülmemiş problemleri bu gerilemeyle halledin. Sonrasında rahat nefes alacaksınız!

Başak: Sevgili Başaklar, Venüs gerilemesi üçüncü evinizde başlayıp ikinci evinizde son bulacak. Aslında son bir aydır yakın çevrenizde yeni ilişkiler kuruyor olabilirsiniz. Ya da başladığınız eğitimler sizi sosyalleştiriyor. Eğer başlamayı istediğiniz sanatsal bir aktivite varsa ve başlayamamışsanız bu dönem buna başlayabilirsiniz. Kasım’da ise lüks harcama çok yapmayaya çalışın. Aşk konularında ateşli günler yaşayabilirsiniz. Şanslısınız, Venüs gerilemesinden kolayca sıyrılacaksınız!

Terazi: Sevgili Teraziler, Venüs gerilemesi ikinci evinde başlayıp birince evinizde bitecek. Kemerlerinizi sıkı bağlayın! Öncelikle Ekim ayında ilişkilerinizdeki denge alışverişlerine dikkat etmelisiniz. Buna dikkat ederseniz bu dönemi aslında keyifli geçirebilirsiniz. Ama Venüs sizin gezegeniniz olduğu için bu dönem genel olarak gücünüz zayıflayacaktır. Bunu aza indirgemek için mümkün olduğunca arkadaşlarınızla bir arada olmaya çalışın ve bol bol sanat aktivitelerine katılın!

Akrep: Sevgili Akrepler, burcunuzda gerçekleşecek Venüs gerilemesi flört ve aşk ilişkilerinizi yavaşlatacaktır. Bu dönem estetik ve güzellik adımları için hiç uygun değil. Aslında bu dönem fiziksel olarak kendinizi iyi hissetmeyecek hatta dolabınızı baştan aşağı yenilemek isteyeceksiniz. Kaşlarınızı çatmak yerine eskilerden arının. Ama ev dekorasyonu ve dolap yenileme işlerine girmeyin. İlişkilerinizde ise mutsuzsanız ve yanlış yoldaysanız buna hemen bir son verin. Yoksa geri dönüşü olmayabilir!

Yay: Venüs gerilemesiyle iyi kötü eski sevgilileriniz ortaya çıkacaktır. Halının altına süpürdüğünüz bütün çatışmalarla bu retroyla başa çıkmak durumunda kalacaksınız. Ama dikkatli olun; ince davranmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bazı karanlık işler ortaya çıkabilir veya bir yanılsamanın ne olduğunu anlamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu dönemde sezgilerinize güvenin, affedin ve gerekiyorsa duygusal birinden yardım alın. Küskünlüklere son verirseniz kendinizi iyileştirmiş olacaksınız!

Oğlak: Sevgili Oğlaklar, Venüs gerilemesinden az hasarla kurtulacak olan burçlardan birisiniz. Bu yüzden şanslı denebilir sizler için. Tabii ki yeni bir ilişkiye başlamak için uygun değil ama ilişkilerinizde bu dönemde destek görebilir ve şımartılabilirsiniz. Ekim ayında arkadaşlık ilişkilerinizde sürtüşmeler ve yanlış anlaşılmalar olacaktır. Kasım’da ise patronlarınız ya da babanızla ilgili olan ilişkilerinizde yüzeysel değil anlayışlı olmalısınız. İnsanlara cömert yanınızı gösterin ve başkalarını destekleme açık olun.

Kova: Sevgili Kovalar, Venüs gerilemesi onuncu evinizde başlayacak. Bu demek oluyor ki özellikle kariyerinizdeki kişilerle, patronunuzla ya da babanızla olan ilişkileriniz biraz zarara uğrayabilir. Bunun dışında genel olarak Ekim ve Kasım aylarında partnerinizle yeterince açık iletişim kuramayabilirsiniz. Ya da karşınıza gelen kişilere kolayca güvenemeyebilirsiniz. Bu yüzden bu dönem gözlerinizi iyi açın ve kolay lokma olmadığınızı gösterin.

Balık: Sevgili balıklar, Venüs gerilemesi ruhsal açıdan sizi yakından etkileyecek. Özel hayatınızla ilgili bir kalp kırıklığı yaşamanız olası. Özellikle bu Kasım başında daha belirgin olacaktır. Bir yandan eski sevgiliniz kapıyı çalabilir ya da siz çok içgüdüsel bir şekilde hareket etmeye meyilli olabilirsiniz. Ne olursa olsun Venüs gerilemesi bittiğinde bitirmeniz gereken ve işe yaramayan tüm duygulardan kurtulmuş olacaksınız. Yani acı çekseniz bile sizi rahatsız eden her türlü ilişkiden aranıcaksınız. Ayrıca sigorta ve miras gibi konularda da önemli kararlar vermeyin ve bu alanda çıkan sorunlara karşı soğukkanlı olun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s