Deniz Seki Astroloji Haritası Yorumu

Sevgili Deniz’in hapishaneye girdiği tarihlere baktığım zaman (doğum saatini bilmesem bile) değişik ayrıntılar ilgimi çekti. Aslında transit Satürn haritasındaki Satürn’e karşı açı yapmış. Bu bile onun ne kadar zor ve sınavlı bir dönemden geçeceğinin habercisiymiş. Ama bunun dışında Deniz Seki’nin natal haritasında Terazi burcunda bulunan Jüpiter’le, transit kuzey ay düğümü kavuşmuş. Yine natal haritasında yengeç’te bulunan Mars’ıyla transit Jüpiter kavuşmuş. Bu onun tabiî ki zorlansa bile aslında kadersel açıdan önemli bir döneme girmiş olduğunu gösteriyor. Terazi burcu adaletle ilgilidir, Jüpiter ise gelişmeyi ifade eder. Yengeç ise beslemekle ilgilidir. Yani benim anladığım Deniz Seki’nin hapse girmesi onu genel olarak hayatında kendi adaletini yeniden gözden geçirmesine, manevi olarak kendini beslemesine ve büyütmesine vesile olmuş diyebiliriz. Hayat ve astroloji gerçekten çok ilginç… Ve genellikle “kötü” diye adlandırdığımız bir şeyler insanlar için gerçekten hayırlara vesile olabiliyor. Bu da tabii ki tamamen bakış açısıyla alakalı!

Bunun dışında Deniz Seki’nin Yengeç burcu olduğunu birçoğunuz bilirsiniz. (Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe gibi) Bu yüzden yengeç kadınlarının ne kadar hassas ve kırılgan olduğunu da bilirsiniz. Bağımlılıklarından ve bağımlı olduklarından zor vazgeçerler. Geçmişe saplanıp kalabilirler. Çok hassaslardır. Bu yüzden de inanılmaz damar şarkılar yapmaya müsaitlerdir. Bu dünyada sevmeye, korumaya ve annelik etmeye gelmişlerdir. Deniz Seki’nin Yengeçte bulunan Merkür’ü de ona ayrı bir duygusallık ve sezgisellik katıyor. Bazen sezgileri mantığının önüne geçiyor olabilir. Fakat sezgilerini ve duygularını ne kadar dinleyebildiği tartışılır. Çünkü Yengeç burcunda bulunan diğer gezegeni Mars onun kendini öne süremediğini ortaya gösteriyor. Öfkesini ve duygularını bazen göstermekte zorlanıyor. Bu da onun muhtemelen ara sıra midesine zarar veriyor. Çünkü içine attıkları onda stres olarak ortaya çıkıyor.

E tabii Deniz Seki bu kadar kırılgan olursa kolay kolay kimseye güvenemez. Fakat Deniz Seki bunu öğrenmek zorunda! Belki hapishanede kaldığı bu dönem bunu öğrendi; güvenmeyi! Onun haritasından bağımsızlığa ve mahremiyetine kadar önem verdiğini anlayabiliyorsunuz. Bu onun için gerçekten büyük bir sınav olmuş. Ve umuyorum ki içeride geçirdiği vakitlerde ruhsal yönünü geliştirmiştir. Çünkü eğer öyle yaptıysa yanında durduğunuzda bile verdiği o berrak ve huzurlu enerjisi muhtemelen ikiyi katlanmış ve adeta bir melek olmuştur! Deniz Seki’nin az ve öz dostu olduğuna eminim. Onun birine kendini olduğu gibi açması çok zor. Umut edelim biz sevenlerine açsın…  İçindeki derin duyguları ve sezgileri takip etsin ve onları dinlesin.

Peki Deniz Seki’nin yıllardır sansasyonel aşk hayatına ne demeli diye soracak olursanız… Aslında Yengeç’lik bulunması bile onun zaten aşk hayatında çok tutkulu ve kolay vazgeçmeyen biri olduğunu gösteriyor. Ama bunun dışında Venüs’ü Aslan burcunda yer alıyor. Bu bilgiyle kafamdaki birçok işaret yerli yerini alıyor. Çünkü bu konum insana aşkı biraz dramatik ve gösterişli yaşama meyli verir. Sanki acıdan zevk alır ve her şeyi bir oyunmuş gibi yaşar. Etkilemeyi sever. Deniz Seki’nin cömert bir ruhu var ve gerçekten güçlü bir aşık olabiliyor. Hem affedici bir yanı var, hem gururlu bir kadın görünümü sergiliyor. Bu konuyla ilgili Deniz Seki’ye verebileceğim bir tavsiye aşkı o kadar ciddiye almaması olabilir. Tabiî ki çok güzel aşık olmak, sevmek ve sevilmek ama “chill deniz” Hiçbir şey senden ve hayatından daha değerli değil. Sanatla ve sahnenle sen zaten binlerce insanı etkiliyorsun. Keşke her Venüs’ü Aslan’da olan senin gibi sahnelerde olabilseydi! (Şekil a1: ben)

Deniz’i Eylül sonu Ekim başı güzel ve heyecanlı günler bekliyor bence! Ayrıldığını biliyorum ama bu onun yeni bir ilişkiye başlamayacağını göstermiyor. En azından bu konudaki hevesini fark edebilir. Saatini bilmediğim için hangi alanda etkilendiği hakkında yorum yapamayacağım. Ama bir konuda onu şanslı günler bekliyor. Belki başını alıp biraz uzaklara gitmek ona iyi gelecek! Ya da adalet hakkında bize vereceği dersler vardır. Kim bilir? Aralık 2017’de ise onun için kadersel bir birliktelik yaşayabileceğini düşünüyorum. Ya da içindeki coşku ve sevgiyle bize yeni sürprizler yapacak. Yeni bir albüm, bir konser ya da bir şarkı olabilir…

Bakalım bakalım bakalım, neler olacak… Ama önümüzdeki dönemler inşallah Deniz için çok daha güzel olacak. Ne de olsa o sınavını vermiş gibi duruyor. Düşünmesi gereken sınavını vermeyenler…

Sevgili Deniz Seki’nin kimseyi suya hapsetmemesini, bize güvenmesini, endişelerini bir kenara bırakarak öncelikle biz sevenlerine ve hayata güvenmesini diliyorum. İçindeki meleğin hepimizin hayatına dokunmasına izin ver Deniz Seki.

Seni seviyoruz ve yaşamayanların asla anlamayacağı yaşadığın deneyimle bizi aydınlatmanı umuyoruz.

Sevgiler!

facebook.com/banusaykiastroloji/

twitter.com/banussayk

instagram.com/saykibanu/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s