Demet Akalın Astroloji Haritası Yorumu

Herkese selam! Hadi bakalım, Demet Akalın diyerek söze başlamak istiyorum. Yine bir ünlü haritasıyla beraberiz. Bu seferki ünlümüz gerçek bir ünlü. Çünkü bence onun ismi geçince akan sular durur. Durmalı! Belki şimdi baktığımızda Demet Akalın’ın ne kadar başarılı işlere imza attığını görmekte zorlanıyor olabiliriz ama ben naçizane onun yeniçağ popüler müziğinin bir öncüsü olarak görüyorum.

Gerçi kendisi bir Boğa… Ama onu uzun yıllar bu kadar başarılı ve istikrarlı yapan da bu! Bir astroloji sever olarak medyadan takip ettiğim kadarıyla yükselenini Terazi olarak biliyorum. Öncülüğünü de buradan alıyor olsa gerek. Bebek’i, sinemayı, üç beş turu birleştiriyor ve şahane şarkılar yapıyor. Yani tipik bir Terazi olarak amacına ilişkiler kurarak ulaşıyor. Amacı da bir boğa olarak tabii ki maddi başarı ve bence bunu sanatçı ruhuyla çok güzel birleştiriyor.

Demet’in haritasına baktığım an resmen yıllardır gördüğüm ve bildiğim Demet Akalın’ın neden böyle yaptığını, ne olup bittiğini anladım. Gördüğüm kareler kafamda yerli yerine oturdu. Aslında bunun böyle olması da bir başarı. Çünkü insanın astroloji haritasını yansıtması kendini ortaya koyabilmesinden ve gerçekleştirebilmesinden kaynaklanıyor.

Demet’i biraz başkalarıyla yaptığı tartışmalardan biliriz, öyle değil mi? Hatta kendisinin de “Ben söylerim, duramam.” gibi sözler sarf ettiğini biliyorum. Şimdi size niye böyle olduğunu anlatacağım. Öncelikle şunu söyleyeyim; haritasına göre az bile konuşuyor!

Haritasına bakmadan önce patavatsız olmasını, ağzına geleni söylemesini ve düşünmeden konuşmasını Merkür’ünün Koç’ta olmasından dolayı olduğunu tahmin etmiştim. (Çünkü Merkür Güneş’ten çok uzaklaşamaz) Nitekim de öyleymiş. Açık sözlü, cesur kararlar alabilen, yaratıcı düşünen, inisiyatif alarak düşündüğünü toplum önünde söyleyebilen ve kendi fikrini ve hakkını savunan biri. İşte bunlar hep Merkür’ünün Koç’ta olmasından kaynaklı.

Demet aynı zamanda kendini konuşarak ve aklıyla da öne süren biri. İşte bunun sebebi de Mars’ının İkizler burcunda olması! Öfkesini konuşarak hatta bazen söylenerek ifade ediyor. Zaten ifade etmesi de iyi bir şey onun haritası için. Mars; bizim efor sarf etme fonksiyonumuzla ilgilidir ve İkizler burcunda olunca kendini konuşarak, bilgi yayarak ve iletişim kurarak gösterir. (Ayrıca instagram’dan da birçok bilgi yayıyor.) Demet’in sivri zekasının, sözlerini bir silah gibi kullanabilmesinin ve tartışmalara girmekten asla çekinmemesinin nedeni ortaya çıktı!

Demet Akalın’ın Venüs’ü de İkizler’de, hatta Mars ile kavuşum içinde. Bu onu ilişkilerinde tartışmaya açık biri haline getiriyor. Ama bundan keyif alıyor. Yani Demet için ara sıra atışmak onun ilişkisinin tuzu biberi oluyor. Eşi Okan Kurt’la tartışsa bile sonu eminim sarılarak bitiyordur! Hatta bazen sırf o sarılma için tartışma yaratıyordur. Ayrıca eğer kız kardeşi varsa, çocukluğundan beri onlarla olan gizli rekabet duygusu, şimdi de ona kendi hemcinsleriyle yarışma eğilimi veriyor olabilir. (Gerçi verdiği aşikar! Demet’in Venüs’ü onu renkli, sosyal ve konuşkan bir kadın yapıyor. Eşi Okan beyle her şeyden önce arkadaş olduğuna ve onunla her şeyi paylaşabildiğine, zaten o yüzden onunla olduğuna eminim. Demet Akalın çok arkadaş canlısı biri ve arkadaşlarına da çok değer veriyor. Ara sıra bütün ilişkilerinde yönlendirmeye ve yönetmeye çalışıyor olabilir. Tabii bunu yapmazsa harika olur. Demet’in kendini güçlü ve bağımsız hissetmesi çok önemli ve kendini ne zamanlar böyle hissediyor bunu bir düşünmesi gerek. Ayrıca bilmediğimiz, duymadığınız başka bastırılmış öfkesi varsa onu da ortaya çıkarması gerek.

Sevgili Demet, bu ara zor günler yaşıyor ve arkadaşlarıyla da arası biraz bozuk sanırım. Haritasından anlaşılacağı üzere o hayatının her zor anında gerçek dostlarının kim olduğunu anlayacak ve arkadaşlarını eleyecek. Başak burcunda gerileyen Merkür ise ailesini temsil eden ve Başak burcunda bulunan Ay’ına temas ediyor. Bu da geçmişte çözülememiş sorunları tekrar gündeme getiriyor. Aslında Demet’in sıkıntılı zamanları sona ermiş gibi duruyor. Satürn Akrep’ten geçti, şimdi de Yay’dan geçiyor. Hepsi onu etkilemiş. Elimdeki bilgilere göre haritasına baktığımda 2018 Ekim sonu da onun için önemli olacak gibi duruyor. Hatta ilginç bir şekilde bu Aleyna Tilki’de etkileyecek. Çünkü yine ilginç bir şekilde haritalarında ilginç ve önemli bir benzerlik var. Demet’in geldiği yoldan, Aleyna gidiyor gibi. Yani Demet önceki hayatında star’mış (bu star olmayan hali düşünün!) ve şimdi daha evrensel işler yapmaya gelmiş, Aleyna ise tam tersi. Belki ikisinin de birbirlerinden öğrenecekleri vardır!

Demet’in Ay’ının Başak burcunda olması onu işinde çok mükemmeliyetçi, becerikli ve detaylara önem veren biri yapıyor. Endişe yapmamalı ve akışta kalmayı öğrenmeli. 

Demet Akalın’ın haritasına ve hayatına bakınca onun bir başarı örneği olduğunu görüyoruz. O bu hayata aşık olmaya gelmiş. Ona arkadaş olabilecek ve gereken desteği ona hissettirecek kişiyi bulmaya gelmiş. Ve bunu kendi kendine yeterli hale gelerek, kimseye muhtaç olmayarak ve kendi hayatının kontrolünü ele alarak sağlamış. Hayallerini gerçekleştirmeye başlayarak, hayallerinin erkeğini kendine çekmiş.

Sevgili Demet, haritanı inceledikten sonra aramızda daha derin bir bağ var gibi hissediyorum. Umarım bu yazıyı okursun ve hoşuna gider. Ülkemizin ışığı olmaya devam etmeni ve başarılarının devamını diliyorum.

Sevgiler!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s