“O Ben Olsam Bari” Aleyna Tilki’nin Astroloji Haritasında Neler Gizli?

Herkese selam!

Okuduğum bir kişisel gelişim kitabında başarılı insanları modellememiz gerektiği yazıyordu. Ben de bu yazıyı bunun için yazıyorum. Modelleyeceğimiz isim ise benim ve bence bütün Türkiye’nin hafta sonunu ele geçiren Aleyna Tilki. Şahsen ben üç gündür onun şarkısını dinliyorum. İsmini ilk duyduğumda onu birkaç günlüğüne ünlü olmuş biri sanıyordum. O yüzden hiç ilgilenmemiştim. Şimdi ise özellikle onu dinliyor, okuyor ve hatta inceliyorum! Şimdi size kendi yöntemim olan astrolojiyle Aleyna’yı anlatacağım. Kulaklarınızı dört açın! ☺

Aleyna bir Koç burcu. Aslında sırf bu bile onun gücünü ve başarısını açıklamaya yeter. Bilirsiniz, koç burçları öncü ve cesurdur; bir şeyler başlatırlar. Aleyna’nın 16 yaşında bu kadar popüler ve başarılı olması, Fatih Sultan Mehmet’in (Koç burcu) 19 yaşında İstanbul’u feth etmesi gibi. (Biliyorum biraz uç oldu ama ortak nokta koç ve öncü olmaları!) Yükselen burcu Aslan “Önemimi Fark Edin.” diyor! İsteklerinin peşinden gidiyor ve kendini olduğu gibi sahneye koya eğilimleriyle dolu bir hayat yaşıyor.

Aleyna’nın Ay burcu Oğlak; küçüklüğünden beri kendine hedefler koyuyor, sorumluluklarını biliyor, hayata çalışarak ve kariyerini inşa ederek adapte oluyor. Ay burcunun Oğlak olması ona biraz sert ve soğuk bir mizaç veriyor. Hatta bazen duygusal ihtiyaçlarından bir haber geziyor olabilir. Yine de bu ona cool bir hava veriyor bence. Bir yandan Ay’ının haritasındaki konumu ona kronik bir rahatsızlık verebilir ama bu sayede hep sağlıklı beslenme ve düzenli yaşaması mümkün! Neyse ki Venüs ve Merkür’ü Balık’ta; bu onu duygu sömrüsü yapmaya çok müsait bir insan yapıyor. (Örnek: “Aleyna Tilki ağlayarak paylaştı! Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki ayrıldı mı?) Bu kadar olur… Böyle anlarda duygularını kontrol altına alamıyor olmalı, haliyle böyle tweet’ler ve videolar paylaşıyor. Tabii ona sanat yeteneğini veren de bu muhteşem ikili. (Merkür- Venüs) Kendisi kitap yazdığını da söylüyor. Tabii ki yazar… Hatta gelecek şarkılarının sözleri belki ona ait olur. Şiir, hikaye, masal hep onun işi. Çünkü mükemmel güçlü bir hayal dünyası var. Bu hayal dünyası o kadar büyük ve geniş ki bazen onun kaybolmasına bile yol açıyor olabilir. Zaten konuşmalarından sezgilerinin ne kadar güçlü olduğunu anlıyorsunuz. Sanki o başka bir dünyada yaşıyor da, bize oradan sesleniyor gibi. Zaten onu gizemli kılan da bu bence; röportajlarını dinlerken bazı konuşmalarından resmen ürkebiliyorsunuz! Röportajlarında görebileceğiniz üzere çok felsefi ve derin sözler söylüyor. “Her zaman “büyük bir insan olmak istiyorum” diyorum bazen de içimden bir ses “hiçbir şey olma yok ol” diyor mesela… What?! Haritasındaki Satürn Jüpiter açısı onun maddi ve manevi dünya arasında bir köprü kurabildiğini gösteriyor. İşte o köprülerden aldığı mesajları da hayata geçirmeye başlamış bile. Kısacası Aleyna’nın hayal dünyası çok geniş ve kız HİSSEDİYOR BEYLER! 🙂

O bu dünyaya star olmaya gelmiş. Kuzey Ay düğümünün Aslan burcunun ilk derecelerinde olması ona müthiş bir yaratıcılık ve sahne ışığı veriyor. Başkasının alkışına ve onayına ihtiyacı var. Önceki hayatında çok arkadaşı olan, evrensel ve bilimsel bir kızken, şimdi burada bireyselliğini göstermek için var. Annesinin ona doğduğundan beri starmış gibi davranması acaba astrolojiye mi danıştı gibi bir soru getiriyor akıllara! :p Aleyna çocukluğundan beri kendini diğerlerinden farklı hissetmiş olmalı. Hatta bu yüzden eğitim hayatının ilk dönemlerinde zorluk çekmiş bile olabilir. Adeta içinde bulunduğu düzeni altüst etmek istiyor. Ama bunun için önce ait olduğu yerden uçmalı. Ne olursa olsun, Aleyna Tilki Aleyna Tilki olmuş ve olmaya devam ediyor. Bence hepimizin ondan öğrenecekleri var. 

Benim ise ona gökyüzüne dayanarak vermek istediğim öğütler şunlar olabilir; Aleyna’cığım, yaşamı bir oyun olarak görürsen bence her şeyi olabilirsin. Hatta hiçbir şey olmamak bile bir oyuna dönüşebilir senin için. Coşkunu arttırdığında içindeki o mükemmel özgürlüğü bulabileceksin. Sabırla çalışmanı ve sahip olduğun vizyonu hayata geçirmeni bekliyorum. İnsanlara fazla hayalperest gibi gelsen de, görünen o ki hayal kurmak > hayal kurmamaktan. Bugünlerde ise aşırıya kaçan istek ve düşüncelerini belli bir sınır içinde tutmalı. Biraz uyuşuk bir döneme girecek. Gerçekler sıkıcı da olsa makul ve tutarlı olan yolu tercih etmeli. Yaptığı girişimlerin ürünlerini toplamanın zamanı onun için geldi. Yaratıcılığını, çok yönlülüğünü ve Koç’un ona verdiği girişimciliği kanıtlamalı! Aşk meşk konularında ise bir kereye mahsus duyguları bastırmalı, aksi takdirde yanılabilir. Ayrılığı ya da geride bıraktığı birisi var aklı onda kalmış olmalı. Ama bilmeli ki güvendiği dağlara kar yağsa da aslında özgürlüğe büyük bir adım attı.

Aleyna’nın ilk çıkışı Ekim 2016’da olmuş olabilir. Jüpiter’in Terazi’ye geçişi onun Güneş’ini aktivite etmiş ve ışığını arttırmış. Çok çalıştığı bir dönemde; Mayıs 2019 itibariyle daha dışa dönük ve sosyal bir süreç başlayacak onun için. Hatta güzel bir ilişkiyle gündeme gelebilir. Kendini duygusal olarak daha uyumlu ve güvende hissedecek. Temmuz 2021 ise yepyeni olacak onun için! 2- 19 Mayıs arası ve 12 Kasım- 13 Aralık arasında yeni maceralar yaşayacak. Her zamankinden daha farklı ve sıradışı paylaşımlarda bulunabilir. Temmuz ve Ağustos ayları ise biraz kafasını karıştırabilir. 

Sevgiler! ☺

“O Ben Olsam Bari” Aleyna Tilki’nin Astroloji Haritasında Neler Gizli?” için bir yanıt

  1. Kendisi medyada yükseleninin Aslan olduğunu söyledi. Güneşi 9. eve düşerse o da felsefi yaklaşımlar verebilir, hayatın anlamını aratabilir. Satürn-Jüpiter Boğa 10. eve düşer. Aramızda bayağı bir jenerasyon farkı var fakat ben de Güneş Koç ve Venüs-Merkür Balık kişisiyim, yükselenim de Aslan. O yüzden o çok şey olmak ve hiç olmak arasındaki git gellerini anlatan cümlesi hislerime resmen tercüman olmuştu.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s