Merkür Gerilemesi 13 Ağustos- 3 Eylül ve Burçlara Etkileri

Sevgili arkadaşlar,

Herkese selam! İletişim gezegeni Merkür 13 Ağustos itibariyle yönetici olduğu Başak burcunda gerilemeye başladı, 31’inde Aslan’a dönecek ve 3 Eylül’e kadar geri gidecek.

Merkür gerilemesinin ne kadar meşhur olduğunu bilirsiniz. Gerçi her gezegen geriler ama Merkür adı üstünde iletişim gezegeni olduğu için en popüleri ve konuşulanı oldu! Merkür’ün önemini anlamak da zordur, anlatmakta… Merkür bize gelen bilgileri algılayışımız ve yorumlamamızla ilgilidir. Bu yüzden hayatımızı şekillendirir. Merkür gerilerken iletişimde, teknolojide, yazışmalarda ve sözleşmelerde bir takım zorlanmalar yaşayabiliriz. O yüzden benim size tavsiyem bu dönem boyunca yeni şeylere imza atmamanız ve alışveriş etmemenizdir.

Ayrıca her an bir yerden eski sevgilileriniz çıkabilir. Aman hazırlıklı olun, makyajınız tam, saçınız düzgün ve parfümünüz sürülmüş olsun!

Bakalım burçlara etkisi nedir?

Koçlar: Sevgili Koçlar, son iki haftadır sağlıklı yaşamaya çalışıyor ve iş yerinizdeki detaylara önem veriyorsunuz. İşte bu dönem bu konularla ilgili eski fikirleri ve uygulamaları kullanmaya başlayacaksınız. Aşırı detaycı davranmak yerine pratik olmak işlerinizi kolaylaştıracak. 1’inden sonra ise bıraktığınız bir spora ya da bir hobinize yeniden başlayın.

Boğa: Sevgili Boğalar, son iki haftadır aşk hayatınıza renk katmakla ve sanatsal yönünüzü ortaya koymakla meşgulsünüz. İşte bu dönem nelerden keyif aldığınızı hatırlayacak ve onları hayatınıza sokacaksınız. Zor beğenen bakış açınız yerine sabırlı bir şekilde olaylara bakmak sizi iyi hissettirecek. 1’inden sonra ise evle ilgili yeni düzenlemeler yapın ve babanızla ilişkinizi yeniden ele alın.

İkizler: Sevgili İkizler, son iki haftadır anne ve babanızla fikir alışverişleri yapıyor ve onlara akıl danışıyorsunuz. İşte bu dönem çözümlenmemiş konular yeniden gündeme gelecek ve analiz edeceksiniz. Aşırı titiz düşünmek yerine gerçekçi düşünmeyi denemek işlerinizi kolaylaştıracak. 1’inden sonra ise yakın çevrenizi daha fazla arayın.

Yengeç: Sevgili Yengeçler, son iki haftadır kardeşleriniz ve kendinizi ifade etme tarzınız ilgili kafa yoruyor olabilirsiniz. İşte bu dönem bu konularla ilgili çözemediğimizin sorunlar varsa bunları halledeceksiniz. Kuşkucu bir iletişim kurmak yerine anlayışlı bir şekilde kendinizi ifade ederseniz ne mutlu size. Sonrasında ise gelir kaynaklarınızı ve paranızı yeniden organize edeceksiniz.

Aslan: Sevgili Aslanlar, son iki haftadır gelir giderlerinizi ve kaynaklarınızı düşünüyor olabilirsiniz. İşte bu dönem bu konularla alakalı bütün sorunları yeniden düzenleyebilir ve çözebilirsiniz. Para konusunda endişe yapmak yerine, tutumlu davranırsanız bu dönemi verimli geçirebilirsiniz. Sonrasında ise daha önce aklınızda olan ama atmadığınız adımlar için doğru bir zaman!

Başak: Sevgili Başaklar, son zamanlarda imajınız ve yaptıklarınızla alakalı kafa yoruyor olabilirsiniz. İşte bu dönem bunlara ilgili bütün sorularınıza yanıt bulacak ve kararlar vereceksiniz. Toleranssız ve zor affeden kişiliğiniz yerine biraz daha esnek davranırsanız kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sonrasında ise maneviyat yönelmek için çok doğru bir zaman!

Terazi: Sevgili Teraziler, son iki haftadır iç dünyanızı çözmeye ve anlamaya çalışıyorsunuz. İşte bu dönem çözemediğiniz bilinçaltı sorunlarınız yeniden gündeme gelecek. Gergin düşüncelere yer vermek yerine mantıklı düşünmek sizi rahatlatacak.1’inden sonra ise uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızı görecek ve farklı ortamlarda kendinizi göstereceksiniz.

Akrep: Sevgili Akrepler, son iki haftadır arkadaşlarınızla fikirlerinizi paylaşıyor ve gelecek için yeni umutlar besliyorsunuz. İşte bu dönem uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızı görecek ve yeniden umut edeceksiniz. Kendine az bir güvenle kendinizi dile getirmek yerine, takdir beklentisi içinde olmak size kendinizi daha iyi hissettirecek. 1’inden sonra ise kariyerinizde kabiliyetinizi göstermekten çekinmeyin.

Yay: Sevgili Yaylar, son iki haftadır mesleğiniz için çok çalışıyor ve adım adım yükseliyorsunuz. İşte bu dönem kariyeriniz için yeni düzenlemeler yapacak ve fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. İnisiyatifi ele almak istemeyen bir tavır sergilemek yerine organize bir şekilde üstlerinize kendinizi ifade etmeniz sizi daha yükseltecek. 1’inden sonra ise tamamlamak istediğiniz eğitimleri ve seyahatlere göz atın.

Oğlak: Sevgili Oğlaklar, son iki haftadır dini ve felsefi konulara kafa yoruyor ve akademik başlangıçlar yapmak istiyorsunuz. İşte bu dönem gözden kaçırdığınız fırsatlar geri dönecek ve siz araştırmalara devam edeceksiniz. Her şeyi ispata dayalı isteyen bir tavırla bunları düşünmek yerine araştırmacı özelliğinizi devreye sokmak sizi yenileyecek. 1’inden sonra ise beklediğiniz paralar için harekete geçin.

Kova: Sevgili Kovalar, son iki haftadır gizemli konulara merak salmış olabilirsiniz. İşte bu dönem bu konularla ilgili çözülmemiş ve gizli kalmış bütün sorularınızı cevaplayacaksınız. Aşırı irdeleyen tavrınız yerine metodik bir şekilde konulara yaklaşmanız insanları anlamanızı sağlayacak. 1’inden sonra ise eski ilişkilere ve ortaklıklara bir şans verebilirsiniz.

Balık: Sevgili Balıklar, son iki haftadır insan ilişkilerine ve diyaloglara önem veriyorsunuz. İşte bu dönem karşınızdaki insanlarla ortak bir fikre ve anlaşmaya varacaksınız. Keyfe vakit ayırmayan tavrınız yerine düzenli bir şekilde her şeye zaman ayırırsanız ilişkilerinizin iyileştiğini göreceksiniz. 1’inden sonra ise iş yerinizde yeni düzenlemeler yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s