Merve Boğulur ve Murat Dalkılıç’ın Astroloji Haritaları

Herkese selam!

Dün Merve Boğulur ve Murat Dalkılıç’ın ayrılacaklarına dair bir haber okudum. Tabii ki hemen aklıma Merve’nin Başak, Murat’ın Aslan burcu olduğu geldi. E sonra Merkür’ün Başak burcunda gerilediği ve Aslan burcunda gerilemeye devam edeceği de geldi. Bir haritalarına bakayım dedim…

Öncelikle Merkür gerilemelerinde çözülmemiş sorunlar, üstü kapatılamamış kusurlar ve emin olunamayan kararlar yeniden ortaya çıkar. Özellikle Başak burcunda gerilediği için eleştiriler yeniden göz önüne gelir.

Şimdi Merve ve Murat’ın burçlarına gelecek olursak eğer… Doğum saatleri olmadığı için ellerimizde haritaları yok ama yine de gezegenleri için yorumlar yapabiliriz…

Aslında Aslan ve Başak birbirini çok anlayan burçlardan değildir, yine de bu ikiliyi çok duyarım. Özellikle Aslan erkeği ve Başak kadının ortak özellikleri vardır. Aslan Başak’ın mükemmelliğinden gurur duyar, Başak kadını Aslan erkeğinin cömertliğini sever.

Ama anladığım kadarıyla Merve ve Murat’ın aralarındaki güçlü bağın sebebi Ay burçlarının Yengeç olması! Çiftlerin ay burçlarının aynı olması çok görüldük bir şeydir. Aynı duygusal ihtiyaçlara sahip olurlar ve aralarında resmen bir telepati vardır. Hele onlarınki Yengeç burcunda olduğu için birbirilerine karşı çok şefkatli, anlayışlı ve bağlılardır. Hatta bağımlı bile diyebiliriz!

İşte bu güçlü duygusal bağın, bağımlılığa dönüşmemesi gerekir. Ama Merve ve Murat sanırım burada biraz tökezlediler. Birbirlerini çok sevdiklerine eminim, ama bağımlılık ve bağlılık arasında bir fark olduğunu anlamaları gerekir!

İkisinin haritasında da Başak teması çok yoğun; bu onların çok detaycı, eleştirel ve mükemmeliyetçi olduklarını gösterir. Murat’ın Merkür’ü Başak’ta olduğu için Merve onun düşüncelerini kolayca anlar, fikirlerini ortaya koyması için ona yol gösterir. Hatta belki beraber projeler bile yapıyorlardır! Ayrıca Merve’nin Mars’ı ile Murat’ın Venüs’ünün Başakta olması aralarındaki fiziksel çekimin ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Aralarındaki bu uyumlardan bahsettikten sonra bu özelliklerin yaratabileceği uyumsuzluklardan bahsedelim!

Öncelikle dediğim gibi, bence en büyük problemleri birbirlerine karşı bazen fazla bağımlı olmaları olabilir. Bu o kadar fazla oluyordur ki bazen kendi hayatlarını, isteklerini yaşamakta zorlanıyor olabilirler. Bu hissettikleri kendilerine olan güvensizlik duygusundan da geliyor olabilir. Dik durmalı, kendilerine güvenmeleri ve bireysel hayatlarında ne istiyorlarsa onu elde etmek için cesurca ve güvenle hareket etmeliler. Maceraya daha açık olmak onları daha iyi hissettirecektir.

Diğer bir problem ise Merve’nin Jüpiter’i Koç olması sebebiyle (yükseleni Yay olabilir diye tahmin ediyorum.) içindeki özgürlük duygusu onu evinde oturtmuyor olabilir. Tabii ki bir aile duygusu yaşamak istiyor ama bu bazen içinde rekabet duygusu bile yaşatıyor olabilir! Murat ise hep iyi olmaya, kendini düzeltmeye ve doğru olanı yapmaya çalışıyor. Bunu o kadar fazla abartıyor olabilir ki, bazen idealleri gerçek duygularının önüne geçiyordur. Onun yapması gereken ise sürekli duygularıyla temasta kalması ve kendini dürüstçe ifade etmesi olmalı!

Merve ve Murat çok yakışan, kendi hallerinde ve ağırbaşlı bir çift gibi gelmişti bana hep. Haritalarına baktıktan sonra o sessiz görünümün sebebini anladım. Onları tıkayan bir şeyler var. İşte onlara yeniden mutluluk verecek en önemli şey kendileri olmaları bence!

Sevgili Murat ve Merve; siz kendiniz olun! Kendiniz olmak için cesur olun. Bir şeyi istediğiniz zaman neden istediğinizi, neler olabileceğini uzun uzun yazın. Ve sonra onu yapıp yapmayacağınıza kendiniz karar verin. Bireysel hayatlarınızda kendi önceliklerinizin peşinden gidin. Ve en önemlisi birbirinizi özgür bırakın. Bunu birbirinize sizden daha iyi kimse yapamaz! Ve bunu yaptığınızda çok mutlu, çok eğlenceli, başarılı ve kendileri olabilmiş bir çift olacağınıza eminim.

Umarım Merkür gerilemesi sorunlarınızı çözmenize sebep olur, sevgiler!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s