Akrep’te Dolunay ve Burçlara Etkileri: Gerçek Bağlar Kurmak.

Sevgili arkadaşlar, 11 Mayıs gecesi saat 00.42’de Güneş 20º Boğa’da, Ay 20º Akrep burcunda olacak ve aralarında 180º karşıt açısıyla bir dolunay meydana gelecek. Peki, nedir bu dolunayın bize mesajı?

Bu dolunay bize diyor ki; geçtiğimiz yeni ayda istediğimiz sağlamlık ve güven için ihtiyacımız olan şey gerçek bağlar kurmaktır. Gerçek bağlar kurmanın anahtarı da; karşımızdakini çözecek ve anlayacak kadar onlara konsantre olmamızdır. Birini severiz, ya da sevmek isteriz; onu anlamak için onun gibi düşünmeye çalışır, onun gibi konuşuruz, biraz o olmak- onu deneyimlemek isteriz. Okuduklarını- yazdıklarını okur, dinlediklerini dinler, sevdiklerini tanımaya çalışır, ilgilendikleriyle ilgilenir, bildiklerini öğrenmek isteriz; dikkatimiz o’nun üzerine yoğunlaşır. Onun yerine geçmek ve hayatı onun gözleriyle görmek isteriz. Gerçek ve derin bağlar da zaten böyle kurulur. Ve bir kere bunu yaşadığımızda ömür boyu iliklerimize kadar hissederiz bu bağı. Hiç bitmeyecek bir bağdır bu. Derinlerinizle iner ve ruhunuza işler. Bizi hayat boyu güvende hissettirecek tek araç bu gerçek bağlardır; kendinizle, bir başkalarıyla ve herkesin içinde bir Tanrı- Allah olduğunu düşünüyorsak O’nunla. 

Bu dolunayda herkesin sonsuza kadar sürecek güçlü, sağlam, tutkulu ve derin bağlar kurmasını diliyorum ve istiyorum. Sevgiler!

Burçlara Etkileri:

Koç Burçları: Sevgili Koçlar, Boğa burcundaki yeni ay yazımı ne kadar dikkate aldınız, bilemiyorum. Kesin olan bir şey var ki; maddi güvence bu ara hayatınızın üst sıralarında yer alıyor. İsteğiniz “benim” diyebilmek ama ihtiyacınız olan başkalarının desteği. Sevildiğinizi kabul eder ve yakın çevrenizle fikirlerinizi daha açık bir şekilde konuşursanız başkalarının size destek vermek istediğini göreceksiniz. Kendinizi heves ve coşkuyla ortaya koyun koçlar, çünkü ruhunuzun tutkulu duygulara ihtiyacı var! Haydi bakalım, söylemesi benden dikkat etmesi sizden! 🙂

Boğa Burçları: Sevgili Boğalar, parlamaya devam ediyorsunuz. Bence sözümü dinlediniz ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizi düzelttiniz. Şimdi hayatınızın merkezinize yeniden kendinizi getirdiyseniz, ihtiyacınız olan özel ilişkilerinize zaman ayırmanız. Partnerlerinizin hiç olmadığı kadar sizin arkadaşlığınıza ve aklınıza ihtiyacı olabilir. Bu ara hesaplarınızı mantıklı bir şekilde planlar ve biraz fedakar davranırsanız; karşınızda tutkulu bir aşık göreceksiniz. Bol bol dua edin ve meditasyon yapın boğalar, çünkü beden sağlığınızın ve kişiliğinizin buna ihtiyacı var. Sevgiler! 🙂

İkizler Burçları: Sevgili İkizler, yavaş yavaş sosyalleşiyorsunuz. Aslında hala tam olarak kabuğunuzdan çıkmış sayılmazsınız. Bu ara yolculuğunuz yine içe doğru ama ihtiyacınız olan hayata karışmak ve çalışma yerinizde güvende hissetmek. Harekete geçer, hatta spora başlar; bir de üstüne bir takım grup buluşmaları eklerseniz görecekseniz ki aradığınız iç huzura daha kolay kavuşacaksınız. Sonra çiçek gibi açmaya başlayacaksınız zaten. Dostlarınızla fikir alışverişleri yapın ikizler, çünkü kendinizi başkaları aracılığıyla görmek sizi aydınlatacak. Merak etmeyin; güzellikler göreceksiniz! 🙂

Yengeç Burçları: Sevgili Yengeçler, geçtiğimiz yeni aydan beri ne kadar popüler olduğunuzu söylememe gerek yok. Siz de bunu istiyorsunuz ama bu ara size keyif veren uğraşlara (hobiler, spor, çocuklar) zaman ayırmak da en büyük ihtiyaçlarınız arasında. İçinizde bir yerlerde öfkeye sebep olan korkularınızı açığa çıkarın ve sonra kariyerinizle ilgili cesur değerlendirmeler yaparsanız; daha çok parladığınızı göreceksiniz. İşinizle ilgili öncü fikirler öne sürün Yengeçler, çünkü yaratıcılığınızı kullanmak size hayat amacınızı hatırlatacak! Yaşasın! 🙂

Aslan Burçları: Sevgili Aslanlar, yeni ayda hayatınız için koyduğunuz hedeflere doğru ilerliyorsunuz. Tabii şimdi bir de iç güvenliğe ve ailenizin sizi duygusal olarak beslemesine ihtiyacınız var. Adeta kendinizi ait hissedecek bir yer arayışındasınız. Bu ara sosyal çevrenizde bir takım değişikler yapar ve ilahi olanla bir ilişki kurarsanız; amaçlarınızın daha kalıcı hale geldiğini göreceksiniz. Her şeyin derinine inin aslanlar, çünkü kazandığınız bakış açısı sizin hayatınızı değiştirmek üzere. Şans sizinle olsun!

Başak Burçları: Sevgili Başaklar, hayatta olmanın manasını anlamak için çabanız devam ediyor. Arayışlarınız sürerken diğer bir ihtiyacınız da çevrenizle iletişim kurmak, okumak ve yazmak. Bu ara zirveye çıkmak için efor sarf eder ve ölüm ötesi konularla ilişkiler kurarsanız bu sizi çok geliştirecektir. Ayrıca maddi konularda başkalarını yönlendirmeye açık olun ve maddenin ötesindekini anlamaya çalışın başaklar, çünkü her boyut size yeni bir bilgi ve ufuk getirecek. Sizin istediğiniz de zaten bu, öyle değil mi? =)

 Terazi Burçları: Sevgili Teraziler, istediğiniz değişim dönüşümü bazen büyük üzüntüler yaşayarak gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Doğru yoldasınız, ama ihtiyacınız olan bir şeylere sahip olma duygusu. Bu ara aşk ve ilişkiler konusunda birilerine ışık olur ve inançlarınız konusunda cesur davranırsanız; kendinizi maddi ve manevi olarak güvende hissedeceksiniz. İnsan ilişkilerine mantıklı yaklaşımlar getirin teraziler, çünkü başkalarına şifa olmak size en büyük bolluğu ve bereketi getirecek. İçinizdeki bolluğu keşfetmenizi diliyorum! =)

Akrep Burçları: Sevgili Akrepler, karşınızdaki kişilere yol göstermeyi mutlulukla sürdürüyorsunuz. Ama bunu yaparken bir yandan da kendi kimliğinize ve sağlığınıza konsantre olmaya ihtiyacınız var. Bu ara başkalarının kaynaklarını akıllıca kullanır ve günlük yaşantınıza heves katarsanız; başkalarıyla daha güvenli ilişki kurabileceksiniz. Gündelik yaşantınızı ve sağlığınızı yeniden gözden geçirin akrepler, çünkü bu bizzat hayatla daha güvenli bir bağ kurmanızı sağlayacak. Size güveniyor ve inanıyoruz! =)

Yay Burçları: Sevgili Yaylar, çalış çalış nereye kadar? Şaka şaka! 🙂 Tabii ki çalışın ve elinizden gelenin en iyisini yapın. Ama hayatta fiziksel olarak var olduğunuz kadar, ruhsal olarak da var olmaya çalışın. Kendinizi dinlemeye ve ruhunuzu şifalandırmaya ihtiyacınız var. Bu ara ilişkilerinizde daha az inatçı davranır ve eğlenceye açık olursanız; daha verimli olacağınızı göreceksiniz. Yeteneklerinizi ortaya çıkarın yaylar, çünkü bu kendinizi incelemenizi sağlayacak. Yenilenin ve bana el sallayın! :p

Oğlak Burçları: Sevgili Oğlaklar, hayatın içinde tatlı huzurlar tatmaya ve keyifli zamanlar geçirmeye devam ediyorsunuz. Sadece sosyal çevrenizle daha derin ve güçlü bağlar kurmaya ihtiyacınız var gibi duruyor. Bu ara enerjinizi dengeli harcar ve yaşadığınız yerde bir takım yenilikler yaparsanız; yaşamınızın daha heyecanlı olduğunu göreceksiniz. Ailenizle sohbet edin oğlaklar, onlara aklınızdan geçenleri anlatın, çünkü aslında onlarla olan ilişkileriniz sizin en doğal şekilde benliğinize dışa vurmanızı sağlıyor. Sizi seviyoruz!

Kova Burçları: Sevgili Kovalar, evinizde ve ailenizde güvende hissetmek hala sizin için ön sırada. Tabii iş ve kariyer konularında da tutkuyla bir şeylere adapte olmak istiyorsunuz. Bu konuda kadınlardan- annenizden yardım görebilirsiniz. Bu ara fikirlerinizle risk alır ve samimi bir şekilde iletişim kurarsanız; kendinize güveniniz gelecek. Yakın çevrenizle temas halinde olun ve sorunlarınıza çözümler getirin kovalar, çünkü hayat yaşamanız için sizi bekliyor. Heyecan dorukta!

Balık Burçları: Sevgili Balıklar, bence sözümü dinlediniz ve kendinize güvenmeye başladınız. Uzun zamandır hissetmediğiniz kadar kendinizi güçlü hissediyorsunuz! Tek ihtiyacınız olan belki biraz uzaklara gitmek ya da en azından olduğunuz yerden uzaklarla temas etmenin formüllerini bulmak. Ailenize kendinizi kanıtlar ve parayla olan ilişkinize biraz sevgi katarsanız; yakın çevrenizle daha güvenli ilişkiler kuracaksınız. Maddi konuların hep kazançlı yönlerini düşünün balıklar, çünkü bu sizi hiç olmadığınız yerlere götürebilir. Hayata bağlanma zamanı!

Dolunay Şarkısı:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s