10 Nisan, Sevme ve Sevilme Haftası

Selam. Yeni haftaya enerjimiz yüksek başladık ve önümüzde Terazi burcunda gerçekleşecek tatlı bir dolunay var. Tatlı çünkü bu dolunayın konusu: “ilişkiler.” Uzun zamandır üzerinde durduğumuz, kafa yorduğumuz ve değerlerimizi yeniden değerlendirdiğimiz dönemlerden geçiyoruz. Jüpiter Terazi burcunda olduğu için zaten Eylül’den beri ilişkiler kurarak gelişiyoruz ve büyüyoruz. İşte bu dolunayda da en büyük ihtiyacımız bir ortaklık kurmak. Aslında kavramları da, zamanları da birbirinden bağımsız düşünmemek gerekir. Bu yüzden öncelikle size tavsiyem “Bizi Aşk Kurtaracak” adlı Yengeç dolunayında yazdığım yazıyı birdaha okumanız. Aile ve toplum kavramlarını iyice anladıysak artık bir birey olup hissettiğimiz, yaşadığımız, gördüğümüz bütün içsel halleri (mutlulukları, farkındalıkları, üzüntüleri…) bir başkasıyla paylaşmaya hazırız. İşte bunun adı da: sevmek ve sevilmektir. Bu dünyada da sevmek ve sevilmekten daha güzel bir şey olduğunu sanmıyorum. Sevdiğiniz, çok sevildiğiniz, daha çok sevdiğiniz ve yine sevildiğiniz bir hafta ve bir ömür yaşamanız dileğiyle. Sevgiler! 🙂

Haftanın Sözü: “İlişki, kuşkusuz, içinde kendinizi keşfettiğiniz bir aynadır.”

Haftanın Sorusu: Sevildiğinizi nasıl anlarsınız?

Haftanın Enerjisi: Venüs gerilemesi 15 Nisan itibariyle bitiyor. İlişkiler, evlilik kararları ve imajımız- saçımız güzelliğimiz ile ilgili kararlar netleşecek. Merkür gerilemesi başladı, 3 Mayıs’a kadar özellikle internetten alışveriş yapmak, teknoloji eşyaları satın almak ve imza atmak için uygun değil. Satürn ve Jüpiter gerilemeleri de özellikle son bir yıldır dünyada ve toplum genelinde konuşulan ve tartışılan olayların yeniden su yüzüne çıkmasına sebep oluyor. Ekonomik hareketlenmeler beklenebilir.

Haftanın Günleri:

Pazartesi: Ay Terazi burcunda, motivasyonumuz yüksek bir şekilde haftaya başladık. Hayata ilişkiler kurarak adapte oluyoruz. Dengeli ve sosyaliz. Akşam saatlerinde dışarı çıkmak ve başkalarıyla bir araya gelmek için güzel ve şanslı saatler. Değerlendirin! 🙂
Salı: Uluslararası ilişkilerin konuşalacağı bir gündeyiz. Ay Terazi burcunda ve herkesin, özellikle liderlerin diplomatik davranmasında fayda var. Ay- Güneş karşıtlığıyla dolunayı yaşayacağız. 21.18’den sonra ise Ay boşlukta, bu akşamı sakin geçirmekte fayda var.
Çarşamba: Ay Akrep burcuna giriyor ve gözlemlediklerimizin derinine inebiliyoruz. Gördüğümüz rüyalara dikkat edebiliriz ve bize bir takım mesajlar veriyor olabilir. Öğle saatlerinde yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalıyız. Akşam saatleri derin sohbetler veya aktiviteler için uygun gözüküyor.
Perşembe: Konsantrasyon gücümüzün yüksek olabileceği bir gündeyiz. Kendimizi güçlü hissediyoruz. Ama bunun verdiği kibirle güç savaşlarına girmek yerine kendi hayatımız için mücadele edelim.
Cuma: Üç gece boyunca rüyalarımız ve karşımıza çıkan insanlar olaylar bize mesaj verebilir. Sabah saatlerinde 07.17- 13.26 saatlerinde Ay boşlukta olacak ve sonrasında Yay burcuna giriyor. Mutlu ve huzurlu bir akşam geçirebiliriz.
Cumartesi- Pazar: İki gün boyunca Ay Yay burcunda ilerleyecek. Gezelim, görelim ve öğrenelim. Keşfetmeye açık olalım. Ülkemizde gerçekleşecek referandumun ülkemiz ve bütün dünya için iyilere ve hayırlara vesile olmasını diliyor

Haftanın Şarkısı:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s