27 Mart, Yenilenme Haftası

Herkese selam!

Yeni bir haftanın yeni yazısıyla yine aranızdayım. Bu haftanın kelimesi olarak “yeni” kelimesini seçebiliriz. Zira geçen hafta yaşadığımız bahar ekinoksu ve yarın koç burcunda yaşayacağımız yeni ayla birlikte yenilenmeye hazırız. Yılın bu zamanları hayatın bütün aşamalarından geçmiş oluruz. Başlar, korur, paylaşır ve gösteririz. En son girdiğimiz Balık döneminde ise yaşadığımız kayıplarla birlikte hayatın boş ve gelip geçici olduğunu anlarız. Biz de bu idrakla beraber gittikçe boşluğa düşeriz. Öyle düşeriz ki tutunacak bir dal bulamayız, iyice düşeriz. İşte bu yüzden bilmemiz ve anlamamız gerekir ki bu “boş” hayatta yapılabilecek en doğru hareket hayatımıza anlam katmak olacaktır. Hayatımıza anlamlı işler, eşler, uğraşlar sokmalıyız. Gün bittiğinde, haftalar geçtiğinde, yıllar bittiğinde içimizi huzurlu hissettirecek seçimler yapmış olmalıyız. Çünkü iş biter, birileri gider ama en sonunda biz sadece kendi kendimizle kalırız. Değerlerimize göre yaşarsak kendi kendimizi sevmemiz kolaylaşır. Barış Manço dinlediğiniz, doğadaki renklerin güzelliğini gördüğünüz ve sıcağı teninizde hissettiğiniz bir hafta olması dileğiyle. Şimdi bakalım haftanın en’lerine. Sevgiler! 🙂

Haftanın Sözü: “Cesaret kendi içinde çelişkilidir. Ölüme her şekilde hazırken, yaşamak için çok istekli olmak demektir.”

Haftanın Sorusu: Sizi yaşamaktan alı koyan nedir?

Haftanın Tavsiyesi: Bu hafta isteyip de yapamadığınız her şey için risk alın. Yaşayın ve yaşamaya başlayın.

Haftanın Enerjisi: Koç burcundaki yeni ayla birlikte geçtiğimiz bir buçuk aydır yaşadığımız sıkıntıları ve huzursuzlukları geride bırakacağız. Haftanın ilk günlerinde hissedeceğimiz fiziksel yorgunluk yerini canlı bir ruh haline bırakaca. Yaşam hevesimiz artıyor! İletişim ve ilişkilerimiz aktif ve dinamik. Buna rağmen kendimizi güvence altına alarak hareket ediyoruz. Bu yüzden sağlam bir yoldayız.

Ülkemiz için bu hafta itibariyle önemli değişimler söz konusu. Önemli atılımlar atılabilir ve riskler alınabilir. Bu hafta Türkiye bol bol adından söz ettirecek gibi. Bir anda atılan adımlar zamanla ülkenin güç dengelerini değiştirebilir.

Haftanın Günleri:

Pazartesi: Ay Balık burcunda güne başlıyoruz. Haftasonunun verdiği rehavet üzerimizde. 13.19- 17.10 arası Ay boşlukta, sonra Koç burcuna giriyor. Ay Venüs kavuşumu ile birlikte akşam flörtlerimizle görüşebilir ya da kendimizi kahve içmek için dışarı atabiliriz.

Salı: 05.57 saatinde yaşayacağımız koç burcunda yeni ay bizi yeniliklere hazırlıyor. Gün boyunca Ay Koç burcunda olacak. Cesur, aktif ve kendimizi hevesli hissedeceğiz. Hayata inisiyatif alarak adapte oluyoruz.

Çarşamba: Çok hızlı birgün. Bugün önemli anlaşmalar- toplantılar yapmak, patronunuzdam zam istemek veya fikirlerinizi cesurca paylaşmak için ideal bir gün. Satürn Merkür üçgeni size cesaret ve sağlamlık vaat ediyor. 15.06 ve 18.47 arasında Ay boşlukta, sonra Boğa burcuna giriyor. 15.00’e kadar söylediklerim arasında yapmak istedikleriniz varsa yapın derim.

Perşembe: Ay gün boyu Boğa burcunda, ayrıca Mars ile kavuşuyor. Kendimizi güvence altına alarak hayata adapte oluyoruz. Öfke patlamaları yaşayamaya açık bir gündeyiz. Sakinliğimizi korumamızda fayda var.

Cuma: 19.40’a kadar Ay boşlukta, sonrasında İkizler burcuna geçiyor. Bu akşamın tadını çıkarın. Sosyalleşin, gezin, görün ve sevin! 🙂

Cumartesi- Pazar: Sosyalleşebileceğimiz bir haftasonu bizleri bekliyoruz. Yeni insanlar tanıyabilir ve bilgilerimizi tazeleyebiliriz. Pazar akşamını ise Ay’ın Yengeç burcuna girmesiyle birlikte ailenizle geçirebilirsiniz.

Haftanın Şarkısı:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s