8 Ağustos Yeni Ay’ı

Koçlar için çok umut dolu, eğlenceli ve çoook aşklı bir dönem olacak. Onlar bu sene her zaman bugüne kadar yapamadıklarını yaşama geçirmek istediler, bu bir ay ise yaşamda sevdikleri şeyi bulacaklar. Cesaretlenecekler. Aşık olacaklar. Çocuk sahibi olacaklar. Dünya değişirken, sizin de değerleriniz değişiyor. Artık paraya da çok da değer vermiyorsunuz. Ama bunlar değişirken almak istediğiniz riskler konusunda tedirgin olabilirsiniz. Ayağınızı yorganına göre uzatarak gerekli riskler yapabilirsiniz.

Boğalar bu on gün boyunca yoğun olarak yeni bir yerleşim, bir ev, bir yuva arayışında olacaklar… Evlerinde ve aileleriyle mutlu olmak istiyorlar. Sevgiyi burada hissetmek istiyorlar. Bir gayrimenkul alımı olabilir. Yeni bir eve taşınabilirler. Ya da bunun için tohum atılabilir. Onların genel olarak yaşam yolları ve kendi kimlikleriyle ilgili bir rahatsızlıkları var. Artık eskisi gibi değil; başka bir kişi olmak istiyorlar. Bu ani çıkışları ise duygularını alt üst edebilir. Duygusal bir süreç onları bekliyor.

İkizler bugün başlayacak yeni döneme çok yoğun girecekler. Onlar oradan oraya gitmeyi, sürekli meşgul olmayı çok sever; dolayısıyla bu dönem de onlara iyi gelecek. Onlar manevi olarak değiştiği, hatta zaman zaman sarsıldıkları bir süreçten geçiyorlar. Bu durum mantıklı olmalarını zaman zaman engelliyor. Beklenmedik kaoslar ortaya çıkarken, kendilerini ifade etmeleri zor oluyor. Bunun çözümü empati duygularını arttırmak ve sevgilerini daha çok göstermek olabilir.

Yengeçler bugün gerçekleşecek Yeni Ay ile beraber gelir gider konularına odaklanacaklar. Kaynaklarını yönetme ihtiyacı hissedebilir ve yeni bir işten para kazanmaya başlayabilirler. Değer duygularını yükseltmek isteyecekler. Bir yandan gelecekleriyle ilgili sürprizler ve idealleri de aslında hesaplarını biraz zorlaştırıyor. Mesela işlerini idealleştirmek istiyorlar ama bunun için sabırlı olmalı ve yeniliği tedbirli davranarak hayata geçirmeliler. İlişkilerinde güven artacak.

Aslanlar için yarın itibariyle yepyeni bir on gün, hatta bir sene başlıyor! 2021’in şanslı burçlarından olan aslanlar; yaşamdan ne istiyorsunuz? Neye ihtiyacınız var? Hangi başlangıçlara hazırlanıyorsunuz? Heyecanlısınız! Gelecek ve kariyer konusundaki değişim ve huzursuzsuzluklar yolunuzu ve enerjinizi yavaşlatabilir. Ama her şey zamanla… Geleceği değiştirmek öyle hemen olmaz… Bu dönem kendi önceliklerinizi belirlemeye çalışın.

Başaklar için bugün itibariyle özellikle on gün biraz karışık geçebilir. Ellerinde olmayan olaylar yüzünden üzülmek veya kendine acımak yerine bu dönem sessiz sedasız hayatı bir gözlemleyebilirler. Yazı yazmak, dua etmek, meditasyon yapmak onlara iyi gelecek. Başakların uzun bir süredir yaşamdaki kuralları ve yaşam felsefeleri değişiyor. Çünkü bildiklerine değil, yaşadıklarına inanıyorlar. Bu onları dışarıdan çok yargılayan biri gibi gösterebilir. Fikirleri ve inançlarınız çatışıyorsa fanatik olmadan iç sesinizi dinlemeye çalışın.

Teraziler Yeni Ay sizi bolca sosyalleştiriyor. Açılmak, saçılmak ve kuş gibi uçmak istiyorsunuz. Vakit ayıramadığınız çalışmalara yoğunlaşmak, işinizi ideallerinize uygun bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsunuz. On gün bolca arkadaş görüşmeleri ve ekip çalışmaları yapabilirsiniz. Bir yandan eşinizle ortak kaynaklarınız veya ortak olduğunuz projelerdeki ani değişimler bu isteklerinizi yavaşlatabiliyor. Hisleriniz güçlü çalışıyor evet; ama bu özgürlüğünüze engel olmasın. Bağlılığın dozunu ayarlayarak kendinizi ifade edebildiğiniz topluluklara girin.

Akrepler on gün boyunca bol bol gelecek ve kariyer planları yapacaklar. Hangi işi yapmak istiyorlar, kendilerini birkaç sene sonra nerede görüyorlar, işlerini seviyorlar mı… Bu sorular hakkında düşünebilirler. Yaptıkları işlerle tanınabilirler. Bir yandan gelecek planlarını yaparken ilişkilerindeki sürprizler ve değişimler onları engelleyebilir. İlişki yaşama tarzınız değişiyor ama bunu yaşamınıza uydurmanız zaman alıyor.

Yaylar bugün gerçekleşecek yeni ay ile beraber onlara iyi gelecek bir döneme başlıyorlar. Bu on gün- bi ay boyunca atacakları adımların, ekecekleri tohumların meyvesini bir sene boyunca toplayacaklar. Dış ticaret, eğitim ve hukuk konuları ön plana geliyor. Çalışma alanlarındaki ve sağlıklarındaki beklenmedik durumlar onların spontane yaşamasını zorlaştırıyor olabilir. Bu yüzden ellerinden geleni yapıp, fazla da stres yapmadan amaçlarına odaklanabilirler. Ani bir program ya da seyahat onlara iyi gelecek.

Oğlaklar için epey olaylı bir on gün olacak!! Eğer şu an hali hazırda süren miras, sigorta, borç gibi konular varsa bunlarla ilgili sonuç almaya yaklaşacaksınız. Ya da bu konular yaşamınızda epey bir yer tutacak. Aşk alevleniyor; partnerinizle güç savaşları yaşayabilirsiniz. Siz artık aşkı ve yaşamı başka yaşıyorsunuz. İnsanları şaşırtıyorsunuz. Özgürlük isteğiniz derin bağlar kurmayı engelleyebilir. Güçlü olmak iyi güzel ama bunu yaparken gururu abartmayın. Konuşun, paylaşın ve açık olun.

Kovalar ise ilişkiler adına yeni bir döneme başlıyorlar. İlişkilerden ne istediklerini anlamaya çalışıyorlar. Yalnızlarsa birileriyle tanışabilir veya ilişkilerinde önemli kararlar alabilirler. Ama bu dönem onları zorlayan bazı durumlar var; bunlar aile ve evle alakalı olabilir. Yaşamlarının köklerinde yapmaya çalıştıkları değişim yüzünden ilişkilerini yönetmekte zorlanabilirler. Mesela nerede yaşayacaklarını bilemiyor ve evde huzursuzlarsa ilişkilerine konsantre olamıyorlar. Aile ve ilişki çatışmasında özgürlük kazanacak.

Balıklar bugün gerçekleşecek Yeni Ay ile beraber sizin için önemli olan sağlık olacak… Tüm amacınız ve ihtiyacınız biriken işleri tamamlamak ve gerekli sağlık kontrollerini yapmak olacak. Artık kendinizi daha sağlıklı ve çalışkan hissediyor olmalısınız. Çevrenizdeki değişimler ve aldığınız haberler işinizde daha stresli olmanıza sebep olabilir. Ama her duyduğunuza inanmayın ve bugünlerde önceliğinizin kaliteli yaşamak olduğunu unutmayın. Aşkı ikinci plana atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s