13 Temmuz Yengeç’te Güneş Tutulması ve Burçlara Etkileri- Gizli Güçler İş Başında

13 Temmuz saat 04.47’de Güneş ve Ay Yengeç‘te kavuşuyor; bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Bu aynı zamanda bir Güneş tutulması. Gökyüzünde su elementi ve öncü niteliği fazla olacak. Değişken elementi ise az. Yeni Ay’ın tam karşısında ise Pluton, Güneş ve Ay’a resmen kafa tutuyor.

Gelecek iki ay çok daha fazla geçmiş odaklı, kırılgan ve içe dönük olma ihtimali herkes için oldukça yüksek. Duygular, sezgiler ve içgüdüler artıyor. Hafızanınız çok canlandığını, rüyalarınıza eskiye ait kişilerin ya da olayların girdiğini ve çok nostalji yaptığınızı fark edebilirsiniz. Evde çok zaman geçirebilir ve aile kuzusu olabilirsiniz. Duygusal tepkileriniz artacak ve herkes çok daha tepkisel bir şekilde yaşayacak. Su elementinin yüksekliği aslında doğa olaylarında kendini göstermeye çoktan başladı, bu bir süre daha devam edebilir. Aslında böyle olaylarda belki daha derin anlam aramak gerekir. Bu kadar suyun fazla olması ve insana zarar verecek biçimde hareket etmesi acaba ne anlama geliyor? Belki bir düşünüp suyun insan ve evren için ne anlama geldiğini düşünmekte fayda vardır. Acaba yeterince geçmişe saygı duyulmuyor ve duygular göz ardı ediliyor olabilir mi? Bu tutulma aynı zamanda kadınlarla ilgili sorunları, kadın hastalıklarını, beslenme problemlerini ön plana getirebilir.

Bu dönem ne kadar iyilik yapar ve affedici olursanız kendinizi o kadar buraya ait hissedersiniz. Zaten gökyüzünün çoğunlukla amacı ve ihtiyaçı “ait hissetmek” olacak. Önyargılarınızı bırakın! Sezgilerinizi kullanın, başkalarına iyilik yapın, yardımsever olun, sabırla bekleyin ve iç sesinize kulak verin. Göreceksiniz bunları yaparsanız özellikle duygusal anlamda (aşk, evlilik, aile kurma) gelecek günler sizin için parlayacak. Güneş tutulmasının herkesin bilincine şefkatli bir ışık getirmesi dileğiyle… Şimdi burçlarda sıra!

 

Koç: Bugüne kadar biriktirdiğiniz ve gözlemlediğiniz her şeyle beraber yeni bir döneme başlıyorsunuz. Evinizde ya da genel olarak hayatınızda köklenmeye başladığınız bir başlangıç olacak sizler için. Bu kariyerinizde ya da statünüzdeki ani bir değişimle olabilir. Ne kadar hayat dolu olur ve kendinize güvenirseniz hayatınızdaki adımları o kadar güvenle atacaksınız. Haydi Koç’lar!

Boğa: Bugüne kadar kendinizi geliştirdiğiniz ve eğittiniz. Şimdi bütün bunlardan yararlanarak üstüne sezgisel bir güç ekliyorsunuz! Algılarınız açılıyor. Evrenin size gönderdiği tüm mesajları almaya çalışın. Bu dönem ne kadar inisiyatif alır ve becerilerinizi kullanırsanız ve kendinizi çevrenize ispatlamış olacaksınız! Haydi Boğalar, hayatınız ellerinizin altında!

İkizler: Bugüne kadar ekmeğinizi siz İkizler adeta taştan çıkarttınız. Çok fedakar davrandınız ve emeğinizin karşılığını aldınız. Bu tutulma size büyük bir saygınlık veriyor olacak. İş yerinizde terfi edilebilir ya da ilişkilerinizde mutlu sona ulaşabilirsiniz. Siz yine de paranızın ve kendi değerinizin kıymetini bilin. Biriktirmeye başlayın. Bu dönem buna dikkat edersiniz kazanan siz olacaksınız. Haydi İkizler, zafer sizin!

Yengeç: Bu tutulmayla beraber duygularınız hiç olmadığı kadar yoğun ve geceleriniz uzun olacak. Bugüne kadar içinize attığınız her şey bilinç düzeyinize çıkıyor. İhtiyaçlarınızın farkına varıyorsunuz. Bugünlerin sizin için kaygılı geçme ihtimali yüksek. Ama bu dönem ne istediğinizi düşünerek ve korkularınızın nedenlerini anlayarak geçirirseniz yolun sonundan olgunlaşmış bir şekilde çıkacaksınız. Haydi Yengeçler, vakit adım atma vakti!

Aslan: Bu tutulma itibariyle değişmeye ve dönüşmeye başlıyorsunuz. Aslında ne kadar duygusal ve fedakar olduğunuzu fark ediyorsunuz. Kırılganlığınızı saklamak yerine artık göstereceksiniz. Bilinçaltınızda kalan ait olma ve aile kurma ihtiyacınızı fark ederseniz hayatınıza yeniliklerin doğduğunu göreceksiniz. Yolunuz uzun ama aydınlık. Haydi aslanlar, korkmayın!

Başak: Önünüzdeki uzun süre boyunca kendinizi bol bol sosyal grupların içine atmalısınız. Bugüne kadar kendi içinizde kaldığınız yeter. Şimdi idealleriniz, arkadaşlarınız ve  özgürlüğünüz için harekete geçme vakti! Bu dönem bütünleşmeye önem verirseniz hem takdir edilecek, hem tatmin olacaksınız. Haydi Başaklar, mutluluk yakın yarından yakın!

Terazi: Yeni hedefler, yeni kariyer planları ve hırs uzun süre gündeminizde olacak. İtibarınız için çalışacak ve emek vereceksiniz. Planlarınızı yeniliyor ve sorumluluk alıyorsunuz. Bugüne kadar kariyeriniz için biriktirdiğinizi her şeyi kullanmaya başlayacaksınız. Bu dönem ne kadar mantıklı olursanız, o kadar kendimizden sorumlu olabileceksiniz. Haydi teraziler, doğru kararı verin!

Akrep: Bir yerlere gitmek, ufkunuzu geliştirmek ya da hayatı artık farklı bir şekilde mi görmek istiyorsunuz? İşte bu tutulma bu fırsatı ayaklarınıza getiriyor. Tabii bir anda olabilecek bir şey değil! Ama yine de bu dönem seyahat planlayabilir ya da kendiniz için yeni bir eğitim hayal edebilirsiniz. Bu dönemi ne kadar başkalarıyla bir arada olur ve mutluluğunuzu paylaşırsanız o kadar mutlu olacaksınız. Anne olmak, aile kurmak ya da evlenmek için iyi bir zamandasınız. Haydi Akrepler, yaşama sevincinizi arttırın!

Yay: Bu tutulmayla beraber önümüzdeki uzun süre büyümeye başlayacaksınız. Başkalarının paralarını korumak ya da ailenizden gelen miras konularında iradenizi kullanmanız gerekebilir. Bu tutulma size sabırlı olmayı öğretecek. Bu sabrı ne kadar deneyimledikçe hayatınız değişecek. Ailenizin ya da eşinizin size özellikle maddi anlamda yardım etmesine izin verin. Sonrasında hem işinizin ve hem ilişkinizin yavaş yavaş büyüdüğünü göreceksiniz. Haydi Yaylar, sabreden derviş muradına ermiş!

Oğlak: Bugüne kadar beklediğiniz başlangıçların, karşılaşmaların ve tanışmaların gerçekleştiğini göreceksiniz ama bu tabii ki bir anda olmayacak. Yakın gelecekte bir ayrılık ya da kalp kırıklığı yaşasanız da göreceksiniz ki uzun vadede ilişkileriniz çok hareketlenecek. Ama burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta son derece duyarlı ve uyumlu olmanız. Artık tek başınıza hareket etmeyi bırakıp biraz daha uyumlu olmaya başlayın. Haydi Oğlaklar, hayat ortağınız sizi bekliyor!

Kova: Sağlığınıza, beslenmenize ve çalışma koşullarınıza hiç olmadığı kadar dikkat etmeye hazır mısınız? Öncelikle Kovalar şuna dikkat etmeniz gerekiyor ki siz hep özgür olmak isteyen birisiniz. Fakat sert ve soğuk gözükmenizin altında (özellikle günlük hayat ve çalışma çevrenizde) başka şeyler yatıyor olabilir. Bu dönem öncelikle hangi alanlarda daha rahat ve güvende hissetmek istediğinizi düşünün. Sonrasında günlük hayatınıza konsantre olun. Haydi Kovalar, yaşam sizi bekliyor!

Balık: Artık gülmek ve eğlenmek sizin de hakkınız öyle değil mi? İşte bu dönem başlıyor. Günlük düzeninizide her şeyi yolunuza koyduysanız artık hayattan keyif almaya başlayacaksınız. Aslında bu dönem kararsızlık yaşamanız çok olası ama olsun… Eğlenmeye belki bu şekilde başlamanız gerekiyor. Aşk hayatınızda genel olarak kaprisli olmazsanız dertsiz bir ilişki yaşayamaya başlayabilirsiniz. Haydi Balıklar, içinizden gelen güvene güvenin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s