Ağustos’ta Gökyüzü ve Burçlara Etkileri- Kendimizi Oynayalım

Selam! Yeni bir gün ve yeni bir ay! Zaman ne kadar hızlı geçiyor değil mi? Yaz mevsiminin en son ayına geldik bile… Her günün bizim için neler doğurabileceğini unutmayın ve her güne gerçekten güzel bir gün olması için şans verin.
Bugün Ay boşlukta olduğu için güne aşırı iyi başlayamasak da, Ağustos ayının hepimiz için çok çok çok güzel ve tüm hayallerimizin gerçekleşmeye başlaması için önemli bir ay olmasını diliyorum. Bu ay ayağınıza dolayan, sizi mutsuz eden ve kalbinizi kıran ne varsa onları bir kenara koyup; sizi mutlu eden ve özgür hissettiren şeylere yönelmenizi diliyorum. Aslan- Kova aksındaki gerçekleşecek tutulmalar bize girdiğimiz rollerin farkında olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Hep yeni seçenekler ve bize mutlu sonuçlar verecek roller seçmek mümkün.

Şimdi Ağustos ayının biraz nasıl geçeceğine bakalım:
Bugün nam-ı diyar Afrodit Yengeç burcuna geçiyor; ailemize ve vatanımıza olan sevgimiz artarken,çiftler aile kurmak için girişimlerde bulunabilir. Bu dönemde (26 Ağustos’a kadar) evlenenlerin tam bir aile gibi olması çok muhtemel! 🙂
7 Ağustos’ta Kova burcunda bir Ay tutulması meydana gelecek; sabit burçlar için (aslan, akrep, kova,boğa) önemli ve kalıcı değişimler söz konusu. Tutulmalar bizi yeniliklere hazırlarlar. Bunu asla olumsuz algılamayın; geçmişle ve duygularınızla alakalı ne varsa bitmesi gereken sona erecek.
13 Ağustos’ta ise Merkür Başak burcunda geri hareket etmeye başlayacak. Önemli anlaşmalarınızı, toplantılarınızı, alışverişlerinizi bugüne kadar yapmaya çalışın. Zira 5 Eylül’e kadar Merkür gerilemesi devam edecek.
21 Ağustos’ta ise Aslan burcunda Güneş tutulması var. Yine sabit burçlar en çok etkilenenler, bunun dışında hepimiz için içimizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarma zamanı. Spesifik olarak hangi konularda etkileneceğinize ise haritanızdan bakabiliriz.

Şimdi kısaca burçlar Ağustos ayını nasıl geçirecek ona bakalım!

Koçlar: Ay boyu ailenizle ve babanızla olan ilişkilerinize ayrıca önem veriyorsunuz. Evde olmayı ve ailenizle zaman geçirmeyi bu ay çok seveceksiniz. Tutulmalarda 5. ve 11. eviniz etki altında; bu ay odak noktanız çocuklarınız ve hobileriniz. Ama gevşemek için sosyalleşmeyi ve arkadaşlarınızla olmayı ihmal etmeyin. Ayrıca aşk için en doğru zamandasınız! Gerçek aşkın hayatınıza girmesine izin verin! Merkür gerilemesini çalışma yerini yeniden düzenlemek ve sağlığınızı gözden geçirmek için kullanabilirsiniz.

Boğalar: Ay boyu yakın çevreniz ve kardeşlerinizle birbirinize karşı daha şefkatli ve anlayışlı olacaksınız. Zaten bu ay konuşmalarınıza her zamankinden önem veriyorsunuz. Tutulmalarda 4. ve 10. evleriniz etkileniyor. Evinizi ve ailenize yeniden organize etmek istiyorsunuz. Evlenmek, evinizi dekore etmek için harika bir zamandasınız. Hem bu sosyal yapıda sizi popüler kılacak! Merkür gerilemesini yeniden spora başlamak ya da çocuklarınızın göz ardı ettiğiniz problemlerini gözden geçirmek için kullanabilirsiniz.

İkizler: Ay boyu eviniz ve kendiniz için yeni ciciler almak isteyeceksiniz, ama Merkür gerilemesine hesaba katarak hareket edin! Tutulmalar 3. ve 9. evinizi etkiliyor. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle daha fazla ilgilenmeye başlayabilir ve enerjinizi daha çok onlara verebilirsiniz. Tabii bir yanınız hala gezmek, görmek ve keşfetmek istiyor. İnançlarınızla alakalı radikal kararlar verebilirsiniz. Merkür gerilemesini evinizi yeniden düzenlemek ya da ailenizle olan iletişiminize daha dikkat ederek kullanabilirsiniz.

Yengeç: Ay boyu daha sevimli, uyumlu ve hayatla barış içinde bir hale bürünüyorsunuz. Bu da sizi daha sevilesi kılıyor! Tutulmalara 2. ve 8. evlerinizi etkiliyor. Gelir kaynaklarınızı organize etmeli ve bu konuda kendinize güvenmelisiniz. Parayı idare etmek sizin elinizde! Birilerinden yardımlar gelse de, en nihayetinde kendi paranızın yönetimini eline alacak veya markanız için çalışmalarda bulunacaksınız. Merkür gerilemesini networklarınızı yeniden düzenlemek için kullanabilirsiniz.

Aslan: Ay boyu maneviyatınızı geliştirmek isteyecek ve kendinize karşı daha şefkatli olacaksınız. Bu tutulmalar tabii en çok size etkiliyor. Hayatınızın geri kalanında bu dönem olacaklar büyük bir rol oynayacak. O yüzden ne istediğinize dikkat edin. Büyük iş girişimlerinde bulunabilir ya da yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Enerjinizi neye vereceğinize ve karşılığı olarak ne alacağınıza, siz karar veriyorsunuz. Merkür gerilemesini gelirlerinizin hesabını yeniden düzenleyerek ve verimli düşünerek kullanabilirsiniz.

Başak: Ay boyu hem sosyal, hem arkadaşlarınızla çok haşır neşir olacaksınız. Pijama partileri yapabilirsiniz. 😛 Bu tutulmalar sizin 12. ve 6. evinizi etkiliyor. Bu demek oluyor ki; rüyalarınız ve psikolojiniz çok önemli bir hale geliyor. Bu da hem ruh, hem fiziksel sağlığınızı etkiliyor. Bunun için kendinizi her yönde şifalandırmalısınız. Bunu yaparsanız bunlardan olumlu yararlanabilirsiniz. Merkür gerilemesini hayatınıza ve girişimlerine yeniden yön vererek ve yapılacaklar listesi yaparak kullanabilirsiniz.

Terazi: Ay boyu kariyeriniz için kadınlardan önemli destekler alabilirsiniz. Toplumla iyi ilişkiler kuruyorsunuz. Bu tutulmalar sizin 5. ve 11. evinizi etkiliyor. Yeni arkadaş grupları ve sosyal anlamda bir hareketlilik var. Arkadaşlarınız arasında parlıyorsunuz. Yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Bu dönem çocuklarınızla arkadaş gibi olmayı ve spor yapmayı ihmal etmeyin. Merkür gerilemesini hayatınızdan güvenmediğiniz insanları çıkarmaya başlayarak kullanabilirsiniz.

Akrep: Ay boyu kendinizi felsefi konulara ve vizyonunuzu geliştirecek faaliyetlere verebilirsiniz. Önümüzdeki tutulmalar sizi yakından ilgilendiriyor; kariyeriniz için önemli başlangıçlar yapabilirsiniz, yeter ki kendinize güvenin. Önemli işlere imza atmak sizin elinizde. Bunu yapabilirseniz eviniz ve kariyeriniz arasındaki çatışmaları kolayca çözebileceksiniz. Evinizde ve ailenizde kendinizi güvende hissetseniz de, işiniz için hedefler koymak sizin elinizde. Merkür gerilemesini uzun zamandır görmediğiniz ve konuşmadığınız arkadaşlarınıza zaman ayırarak kullanabilirsiniz.

Yay: Ay boyu yoğun duygular hissedebilir ve aklınıza gelen başınıza geleblir. Beklemediğiniz yerlerden sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu tutulmalar sizin 9. ve 3. evlerinizi etkiliyor. Bu demek oluyor ki; sizi yine yeni yollar, farklı kültürler ve eğitimler bekliyor. Aslında tam size göre bir tutulma! Ama yakın çevrenizde yaşayacağınız değişimler işleri biraz yavaşlatabilir. Siz beklentilerinizi yüksek tutun, önünüzde uzun yollar ve yolculuklar olacak. Merkür gerilemesini ise kariyerinizde yapmak istediğiniz değişimler hakkında kafa yorarak kullanabilirsiniz.

Oğlak: Ay boyu ilişkileriniz renkleniyor ve karşınıza sizi sevecek ve koruyacak kişiler çıkıyor. Gözünüz aydın! 🙂 Bu tutulmalar sizin 8. ev 2.evinizi etkiliyor. Bu demek oluyor ki; gelir kaynaklarınızda bir takım yenilenmeler söz konusu. Başkasından gelecek paraları organize ederseniz, kendi kazandığınız paralar konusunda yeni keşifler yapabilirsiniz. Bu dönem para kazanmanın yollarını icat edin. Merkür gerilemesini ise uzun zamandır gitmek istediğiniz ama gidemediğiniz yerlere seyahat ederek kullanabilirsiniz.

Kova: Ay boyu iş arkadaşlarınızdan size bolca destek gelecek. Ağzınız tatlanıyor ama siz yine de şekeri fazla kaçırmayın. 🙂 Gündelik hayatın içindeki güzelliklere görmeye çalışın. Bu tutulmaların diğer bir kahramanı sizsiniz. Ya kendinize yeni bir iş ortağı, ya bir eş gelecek. Hayatınızın fırsatıyla karşılaşmak sizin elinizde, yeter ki duygularınızın farkında olun ve sezgilerinizi dinleyin. Hayatınız büyük bir dönemeçten geçmek üzere. Merkür gerilemesini miras ya da paylaşılan kaynakları yeniden düzenleyerek ve gerekli olanı gereksiz olandan ayırarak kullanabilirsiniz.

Balık: Ay boyu çocuklarınızla ya da hobilerinizle daha yoğun ilişkiler kuruyorsunuz. Bunlardan beslenecek ve büyüyeceksiniz. Bu tutulmalar sizin 6. ev 12. evlerinizi etkiliyor. Sağlığınızı, iş koşullarınızı ve gündelik yaşamınızı yeniden organize etmeniz gerekecek. Bunun karşılığını da çok iyi alacaksınız. Çünkü burada yaşadığınız problemler bizzat sizin ruhunuza zarar veriyor. Adımlarınızı öfkeyle değil, inançla atın. Merkür gerilemesini ilişkilerinizde ya da ortaklıklarınızda isteklerinizi gözden geçirerek ve belki kendinizi yeniden ifade ederek kullanabilirsiniz. Eskiler kapıyı çalabilir!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s