Yengeç Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkisi; Bizi Aşk Kurtaracak!

Sevgili arkadaşlar,

Yine bir dolunayla karşı karşıyayız. Artık biliyorsunuz ki her ay bir yeni ay ve bir dolunay medyana gelmektedir. Yeni ay zamanları güneş ve ay yan yana gelir, dolunay zamanları ise güneş ve ay karşı karşıya gelir. Dolunay’da birbirinden zıt burçlarda bulunan güneş ve ay, hayatın iki farklı kutbunu ifade ediyor olsa da, temelde birbirine benzer enerjiler taşırlar. Aslında hayattaki her iki zıt kutup böyledir. Kadın ve erkek, güneş ve ay, etki ve tepki, geçmiş ve gelecek… Bu dolunayda Güneş kurallı, sorumluluk sahibi ve kontrollü Oğlak burcunda; Ay ise kendi evinde- koruyan, fedakar ve hassas Yengeç burcunda. Oğlak burcunun yöneticisi Satürn Yay’da, Yay’ın yöneticisi Jüpiter Terazi burcunda ve dolunaya kare açı yapıyor. Terazi’nin yöneticisi Venüs ise yüceldiği Balık burcunda, aralarında karşılıklı bir ağırlama var.

Öncelikle bilmeliyiz ki yaklaşık 6 aydır sınırlarımızı keşfederek daralttığımız ve ilişkiler kurarak geliştiğimiz bir zamandayız. Tam bu sıralar ise bu ilişkileri iyice bütünleşerek ve ilişkilerin içinde adeta kaybolarak kuruyoruz. Bu dolunay tablosu bize aile, kariyer ve ilişkiler üçlüsü arasında bir çatışma olduğunu gösteriyor. Peki nedir bu kavramlar? Aslında aile (yengeç) toplumun (oğlak) en küçük birimidir ve aile kurmak için sağlam bir yapı (oğlak) ve duyarlılık (yengeç) gerekir. Aile kurumu hafife alınacak bir kurum değildir. Bu dünyadaki herkes ama herkesin (İsa hariç) bir annesi ve bir babası vardır. Anne ve baba olmadan yeni bir yaşam meydana gelemez. “Yıkmak çok kolay.” ama zor ve marifet gerektiren inşa etmektir. Bir sevgi, ilişki ve aile inşa etmek ise en kutsal olanı olmalıdır. İlişkiler ise Koç gibi “ben” diyen bir burç ve Terazi gibi “biz” diyen bir burçla temsil edilir. İnsanın tek başına bir birey olabilmesi gerekir ki, bir başkasıyla bir ilişki kurabilirsin. Bu noktada ise en çok ihtiyaç duyduğumuz duygu: sevgi ve aşktır. Çünkü bunlar öylesine güçlü duygulardır ki, insana farklı bir boyut seçme gücü verir. En önemli seçimimiz ise kim olacağımız konusunda yaptığımız seçimlerdir.

Bu dolunayda benim size önerim ise önce kendi varlığınızı bilinçli olarak seçmenizdir. Değerlerinize, inançlarınıza, hayallerinize, kim olduğunuza ve olacağınıza, özünüze sahip çıkmanız. Onun bunun sözünü bakışını yaptıklarını takmadan, içinizden ne geliyorsa onu talep etmeniz. Dünyanın en büyük ve heyecan verici ilişkisini istiyorsanız, sevilmek- çok sevilmek istiyorsanız, mutlu bir aile kurmak istiyorsanız bu isteklerinize sahip çıkın. Hiçbir şeyin bunları yıkmasına izin vermeyin. Kalbinizdeki hayal kırıklıklarını, kızgınlıkları ve korkuları iyileştirin. Birilerinin size dayattığı fikirleri, evliliğin oyuncakmış gibi algılanmasını, ilişkilerin iki günlük sürebilme normalliğini kabul etmeyin. Cesur olun. “Size ait olanı koruyun ve onları gerçekleştirmek için ısrarcı olun.”  İşte bunu ancak aşkla başarabilirsiniz. Çünkü aşık olduğunuzda bugüne kadar istediğiniz her şeyin içini doldurmuş olursunuz. Öyle büyük bir aşk yaşarsınız ki, aslında her şeyin kaynağının aşktan başka bir şey olmadığını görürsünüz. Aşk sizi, hayallerinizi ve değerlerinizi anlamlandırır çünkü daha anlamlı bir şey yoktur. Aşk size yeni hayaller verir, hatta belki bugüne kadar istediklerinizin aslında size ait olmadığını- aslında başka hayallere ve hayatlara ait olduğunuzu gösterir. Aşk güçlüdür, güçlü olması gerekir. Sorunlar, zorluklar olabilir; önemli olan onları çözmeye niyetli olmaktır. Tabii ki hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur, ama kalplerinizin ömür boyu birbirinizi sevmeyi ve sahiplenmeyi dilemesi bile mükemmel bir başlangıçtır.

Hayat denge yasasına üzerine kuruludur. İkiler ise üç olur. Kadın, erkek ve çocuk- güneş, ay ve dünya- etki, tepki ve sentez- geçmiş, gelecek ve şimdi. Bizi şimdiye, bizi yaşama, bizi senteze götürecek tek köprü ise sevgidir. (Sevgili Kubilay Aktaş’a öğretilerinden dolayı teşekkür ediyorum) Bu dolunayda size cesaret diliyorum. Sevmeniz, çok sevmeniz ve sevilmeniz, kendiniz olmanız ve istekleriniz peşinden gitmeniz için. Sevgiler. Not: Yazının fotoğrafı Mr. Nobody filmindendir.

Burçlara Etkileri

 

 

Yengeç Burcunda Dolunay ve Burçlara Etkisi; Bizi Aşk Kurtaracak!” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s