Mars Yay Burcunda- Burçlara Etkileri (2 Ağustos- 27 Eylül) “Kanatlarımız Var Ruhumuzda!”

Günaydın. Bugün Ay Aslan burcunda. Dün akşam ise bizi harekete geçiren gezegenimiz Mars, Yay burcuna girdi. Aslında 6 Mart günü girmişti fakat 17 Nisan’da geri hareketine başlayarak Akrep’e gelmişti. Şimdi yine düz hareketiyle 27 Eylül’e kadar Yay’da!
Mars’ın Yay burcunda olması demek: bu dönemde genel olarak keşfetmek ve genişletmek için bizi harekete geçiren bir dürtünün olması demek. Bu da bizi çok daha maceraya açık, özgürlüğüne düşkün ve atak yapacaktır. Satürn’ün de Yay burcunda olduğunu göz önüne alırsak, kendi fikirlerimizde çok ısrar etmemeye dikkat etmeliyiz. Bu bizi fanatik yapar. Ayrıca fazla açık sözlü olursak da patavatsız davranabiliriz.
24 Ağustos günü Satürn ve Mars Yay burcunda yan yana gelecek. Şimdiden ülkemiz ve dünya için dua etmemizde fayda var. Bakınız: nelere dikkat edelim?
Güzel gelecek kısmı ise kendimizi açmak ve açılmak istememiz uluslararası işlerde bizi daha aktif kılacaktır. Satürn bizi biraz durduracak bile olsa, bir kere hızımızı aldık mı umarım er ya da geç ideallerimizi gerçekleştiririz!
Herkesin haritasında bu görünüm belli bir yere temas eder. Mars’ın en son Yay burcunda olduğu tarihler arasında: 2014 14 Eylül’den Ekim sonu ve 2012 Ekim- Kasım ayları var. O günleri bir düşünün, Mars gelmiş hayatınızın hangi alanını bir dürtüklemiş.
Herkesin bu dönemde enerjisini en özgün şekilde kullanması dileğiyle!
Şimdi bir burçlara bakalım:2 Ağustos ve 27 Eylül arasında burçlar neler yapsın, nelere dikkat etsin? Bir yere not edin! Mars bu, sağı solu belli olmaz! 🙂

Koç: Yüksek eğitim için mücadele edebilir ve sık sık seyahat etmek isteyebilirsiniz. İnançlarınızı asice ortaya koymak yerine,lider bir şekilde dile getirmeye çalışın.Haksızlıkları savunmak iyi bile olsa, çok bilen çok yanılır!

Boğa: Başkalarına kaynaklarına karışmayın ve tehlikeye karşı kendinizi koruyun. Ortak paylaşımlarla ilgili ani tepkiler vermek yerine, kendinizi düşünerek savunun. Doğruculuk sizin işiniz bile olsa, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar!

İkizler: Karşınızdaki kişileri kışkırtmayın ve agresif insanları kendinize çekmeyin. İlişkilerinizde karşınızdakine güvensizlik vermek yerine, uzlaşmacı olmaya çalışın. Çatışmalarınız heyecanlı bile olsa, fazla naz aşık usandırır!
Yengeç: Çalışma yerinizde tartışmalardan uzak durun ve hayvanlarla iyi geçinin . Günlük yaşamınızda dürtüsel olmak yerine, biraz daha sakin olmaya çalışın. Hareket bereket olsa da, acele işe şeytan karışır!
 Aslan: Çocuklarınıza daha arkadaşça yaklaşın ve bol spor yapın. Aşkta ve kumarda fazla tutkulu olmak yerine, oyunu kurallarına göre oynayın. Risk almak heyecanlı olsa da, her şeyin fazlası zarardır!
 Başak: Ebeveynlerinizle sorunlarınızı açıkça konuşmaya çalışın ki sonradan öfke patlamaları yaşamayın. Evdeki ilişkileri zorlamak yerine, kararlı bir şekilde kendinizi ortaya koyun. Çetin bir süreç sizi bekliyor olsa da, sabrın sonu selamet!
 Terazi: Eğitiminiz için risk alın ve kardeşlerinize sevgiyle davranmaya çalışın. Tartışmalarda kaba bir üslup kullamak yerine, ikna edici konuşmalar yapın. Yakın çevreyle ilişkiler hassas olsa da, komşu komşunun külüne muhtaçtır!
 Akrep: Müsriflik yapmayın ve ani kararla bir şeylerinizi satmayın. Kaynaklarınızla ilgili rekabete girmek yerine, herkese hoşgörülü davranın. Para güçlü bir araç olsa da, insanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkun!
 Yay: Sağlığınıza dikkat edin ve enerjinizi doğru kanalize edin. Kendi bildiklerinizde ısrarcı olmak yerine, karşınızdakilerle işbirliğine açık olun. Bazen sesler yükselecek bile olsa, öfkeyle kalkan zararla oturur!
 Oğlak: Korkularınızı yazın ve öz güveninizi tazeleyin. Saldırganlığınızı büyütmek yerine, isteklerinizi açıkça ortaya koyun. Gizli işler yapmak kolay olsa da, gerçeklerin bir gün ortaya çıkması gibi kötü bir huyu vardır!

Kova: Toplumsal olaylarda kendinizi gösterin ve sert insanlara karşı anlayışlı olun. Arkadaşlarınızla hararetli tartışmalar yapmak yerine, rekabet içeren oyunlar oynayın. Gruplarda tartışmalar olsa da, bir elin nesi var, iki elin sesi var!

 Balık: Başkasının otoritesini kabul edin ve sonra kendi işinize bakın. Kariyeriniz konusunda hırs yapmak yerine, inisiyatif kullanın ve adım atın. Ara sıra zorluklar olacaksa da, başarı tatlıdır ama biraz ter kokuyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s