Deneyimleyelim, güzelleşim- İç huzurumuz

Sevgili Arkadaşlar,

Satürn Neptün karesinin ardından, 29° Yay burcunda gerçekleşecek bir dolunay bizleri bekliyor. 29 derece demek birikmiş bir enerji demek: her an patlayacak gibi ve tamamlanması gereken bir enerji. Üstüne bir de değişken burçlardaki gezegen konumları dış etkenleri sürekli değiştirdiği gibi bizim de hislerimizin pek sabit kalmamasına sebep oluyor. Peki biz ne yapmalıyız? Sürekli dışa odaklı olarak yaşamamız bir çözüm mü?

Bu aralar bir çok farklı duyguyu aynı anda yaşıyoruz. Çözülmeler, sınırlanmalar, huzurlar, huzursuzluklar, idealler, kayıplar… Her duygu bizi bambaşka yerlere götürüyor. Bu da sürekli içimizde, dolayısıyla dışımızda bir çatışma içinde olmamıza sebep oluyor. Bölünüyor, bölünüyor ve yine bölünüyoruz. Böyle olduğu için bile- söylenmek ve kızmak yerine tam olarak şu an barışmayı seçelim. Her şeyi olduğu gibi kabul etmeyi ve her şeyle barışmayı. Bunun adına: iç huzur diyoruz. Kung Fu Panda 2’yi İzleyin!

İç huzurunuza önem verin. Hatta en çok ona önem verin. Eğer böyle yaparsanız hayatı güzel ve bağımsız yaşarsınız. Dış dünya size etki edemez hatta sonra siz içinizdeki güzellikle dış dünyaya etki etmeye başlarsınız. Tabii ki iç huzura sahip olmamız öyle kolay değildir. Kalbimizde, aklımızda en ufak bir soru, şikayet, nefret ve kırgınlık olmaması gerekir. Ne bir kişiye, ne bir olaya, ne kendimize. Evet, bu kolay değildir çünkü ego dediğimiz karanlık yönümüz her daim iş başındadır. Bizi asla rahat bırakmaz. Bunun için önce yapmamız gereken: egoyu tanımamız ve bu dürtünün içimizde olduğunu kabul etmemizdir. O şikayet etmeye, kin tutmaya, haklı olmaya bayılır. Belki de öyle alıştığı için… Hissettiğiniz o olumsuz hissin ilk ne zaman geldiğini hatırlayın ve onu dönüştürün. Kendinizle konuşun, kendinize hassas davranın ve kendinizi sevin.

Bugünlerde içimizdeki çözülmelere izin verelim. Çözülmelere izin verdiğimiz kadar, sınırlarımızın oluşmasına da izin verelim. Hepsinin bize bizi gösteren bir işaret olduğunu kendimize hatırlatmaya çalışalım. Demek ki çözülmeye de, sınırlamaya da ihtiyacımız var. Son iki haftadır aldığımız haberler ve öğrendiğimiz bilgiler artık ufkumuzu genişletmeye ve deneyimlerimizi şekillendirmeye hazır durumda. İşte bunların yolu da o içimizdekilerin dökülmesine, sonra onlarla hesaplaşmaya ve en sonunda ise hepsini kabul edip kendi hayatımızın sorumluluğunu almamızla mümkün. Deneyimlerimizi güzel adlandıralım ki, deneyimlerimiz daha güzel olsun.

Öğrendiğimiz her bilginin ufkumuzu genişletmesi dileğiyle! Hoşça kalın!:)

Sen bu yaylaları yaylayamazsın canım yaylayamazsın…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s